Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Usunięcie katalizatorów 3.0 tfsi

Silniki benzynowe
prnit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 23 lis 2013, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Usunięcie katalizatorów 3.0 tfsi

Post autor: prnit » 11 maja 2019, 22:46

Strasznie brzęczą mi katalizatory, auto ma 200 tys przelotu i niestety nadszedł ich koniec. Chciałbym je usunąć i mam do Was pytanie jak to jest w 3.0tfsi, patrzyłem od dołu i dwa katalizatory odchodzą z silnika? u góry? są jeszcze chyba tlumiki środkowe tak w połowie auta...i teraz pytanie czy trudno jest to zrobić? jak z dojściem żeby je zdemontować z wydechem i wstawić w ich miejsce przelotówkę? ktoś się w to bawił, trzeba demontować zawieszenie?

Za odpowiedzi typu zostaw katalizatory auto nie będzie przechodziło kontroli itd dziękuje z góry :) katalizatory wyjeżdżają tak czy siak.

Awatar użytkownika
Quash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 295
Rejestracja: 14 kwie 2015, 21:52
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdynia/Tczew

Post autor: Quash » 12 maja 2019, 00:32

Demontaż to dramat, do niektórych śrub trzeba mieć/dorobić specjalny tool. Generalnie mechanicy nienawidzą tej roboty i kur... na maxa. Jak wstawiasz nowe katy/puszki/rurki bardzo ważne jest zachowanie wymiarów inaczej będzie problem z tzw. chwytakami wydechu, tzn. będzie ci je wyrywać. Generlanie katy to jedna z nielicznych wad 3.0 TFSI. Chcieli dobrze, tzn. umieścić je blisko wydechu żeby szybko temperature łapały ale źle sprawdzili ( albo wręcz odwrotnie, żeby na czymś zarabiać :) ) ich wytrzymałość względem wysokich temperatur gazów wylotowych w tych silnikach. Generalnie ze swojego doświadczenia polecam wstawić jakieś sprawdzone do tych silników sportowe katy bez nich spaliny zwyczajnie walą co mnie strasznie irytowało i w efekcie powtarzałem "robotę" tak było to irytujące.
460KM/550NM Compsport Stage 2

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga