Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Usuwanie filtrów DPF i układów AdBlue SCR WRC części samochodowe OC/AC OC/AC Sklep online samochodowych warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Maglownica
Usuwanie
DPF i AdBlue
Pompy paliwa
Przepustnice
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
MOTONET
Części online
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[C5 2.4]Gdzie silnik bierze olej ???
Autor Wiadomość
tommmy80 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Rok: 2001
Skrzynia: Manual
Wysłany: 2008-04-10, 22:10   [C5 2.4]Gdzie silnik bierze olej ???

Witam serdecznie !! !

Mam problem z moja srebrną strzałą. Bierze olej i nie wiem dokładnie gdzie. Na pewno nie na zewnątrz silnika - nie jest suchy - jest jedynie "spocony" (pokrywa plastikowa pod silnikiem jest suchutka i nie widać żadnych plam oleju - na ulicy też). Więc olej musi się dostawać do komory spalania. Dym z wydechu nie wydaje mi sie podejrzany, tzn. nie jest niebieski a zwłaszcza jak nie jest wilgotno to go nie ma wogóle a jak jest wilgotno to jest taki "białawy" - a jak jest wilgotno to rzecz normalna ale wydaje mi sie że ten "białawy" dym z wydechu u mnie jest znacznie większy niż w innych autach. Czy to przez to że mam większy silnik ?? Także nie wiem dokładnie co jest grane.

A oto proporcje oleju do km:

Na podróż do Polski 1760 km silnik mi wziął około 0.7 litra oleju - moim zdaniem o te 0.7 litra za dużo, a gadki mechaników których o to pytałem (m.in polskich) że to b. mało - w granicach normy, to mi się słabo robi.

Nie wiem czy też temp. oleju nie jest za dużo. Jak się silnik rozgrzeje to pokazuje 100 stopni - jeżeli dobrze myślę i odczytuje z miernika temp. oleju - jest 60 stopni minimum, później 2 kreski i kolejnie jest 120 stopni - mój miernik pokazuje tą drugą kreskę więc wychodziłoby 100 stopni - czyli jakby pokazywało co 20 stopni - poprawcie mnie jeśli się mylę.

Proszę pomóżcie mi co powinienem zrobić. Upchnąć do żyda czy jest możliwość naprawy. Kumpel coś mówił o pierścieniach na tłokach - ten dolny jest odpowiedzialny za szczelność żeby silnik nie brał oleju. Jak to jest to to cały silnik do rozbiórki :-( normalnie masakra.

HELP ME PLEASE :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004/2010
Skrzynia: Tiptronic
Martin 

Model: S6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI 140KM
Rok: 2007
Imię: Marcin
Wysłany: 2008-04-10, 22:17   

Odnosnie temperatury oleju to z pewnoscia jest za wysoka.
POWINNA BYC 80 stopni
Co do reszty koledzy ci pomoga ja niestety nie bo nie mam pojecia:-(
Pozdrawiam ;-)

tommmy80 

Wysłany: 2008-04-10, 23:03   

absajler napisał/a:
Z pierścieniami może być jak najbardziej. jak chcesz wymieniać do dostaniesz się do nich od spodu zdejmując miskę olejową wyciągasz z korbowodem. Ale zazwyczaj jak bierze Ci olej to są to uszczelniacze na zaworach trochę ich jest w naszych silnikach 5 na cylindrze. I na pewno nie jest normą spalenia 0,7 litra oleju na trasie UK Polska w moim autku nie ubyło nic

pozdrawiam

Dzieki ABSAJLER. Możesz mi powiedzieć jak dużo jest roboty z uszczelniaczami na zaworach - co trzeba zrobić - nie jestem mechanikiem wiec sorki za moja nie wiedzę. Wystarczy zdjąć klawiaturę czy całą głowicę a nawet dwie :-D :?: :?: :?: :?:

I co może być odpowiedzialne za to że mam tak wysoką temperaturę oleju ?? ? Zamiast 80 stopni mam 100.

Ja rozmyślam nad zrobieniem tej usterki ale nie chce wydać podobnie jak za wymianę paska rozrządu i nie w salonie AUDI bo popłynę z kaską.

Pozdro i dzięki za porady

Dealer Audi A6 

tommmy80 

Wysłany: 2008-04-10, 23:22   

absajler napisał/a:
Nie wiem gdzie jest twoja miejscowość bo jak by co mam znajomego dobrego mechanika za rozrząd weźmie 100funtów w moim aucie naprawdę dobry fachowiec i dosyć tani

Ja mieszkam w Doncaster - South Yorkshire - więc za pewne Twój znajomy jest z okolic Londynu co jest około 180 mil. Troszku daleko ale dzięki wielkie za dobre chęci. Chociaż kto wie ... :-D :-D :-D

Jak byś ABSAJLER coś jeszcze wiedział mogłbym Cię prosić o napisanie posta co i jak ?? ?

A jeżeli chodzi o rozrząd to już wymieniłem.

Dziękówka

Pozdrowienia

patrol 

Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 193KM
Rok: 1998
Wysłany: 2008-04-14, 00:05   

zmierz na początku stopień sprężania na każdym cylindrze. jeżeli jest ok to moze być wina uszczelniaczy. nie wiem ile dokładnie dla Twojego silnika powinien wynosić stopień sprężania. przerabiałem ten problem w hyunadiu. powinen mieć 10,5 a na 1i 2 cylindrze miał około 5, na 3 i 4 miał w normie tj około 10,5. sprawe załatwiliśmy prosto. zlaliśmy olej, zdjęliśmy miską olejową, a przez otwory od świec zalaliśmy jakiś specjalny specyfik do zapieczonych pierścieni(około 50 zł za 0,5.l) którego nam poszło 2,5 l. Pierścienie odpuściły sprężanie wróciło, przestał brać olej, zaczął ciszej chodzić.

papuas 

Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Rok: 1998
Skrzynia: Automat
Wysłany: 2012-05-25, 11:28   

Panowie!!!
Jeżeli temperatura silnika wynosi 90* to jakim cudem temperatura oleju może mieć 80*?
Zastanówcie się zanim coś napiszecie.
dodam że olej ma zawsze większą temp. niż silnik

Dealer Audi A6 

krystek13 

Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Rok: 1999
Imię: Krystian
Wysłany: 2012-05-26, 06:33   

Panowie,jak napisał papuas, olej ma zawsze wyższą temperaturę,olej nie służy tylko do smarowania ale i do chłodzenia,gdyby były padnięte pierścienie to na pewno byś nie widział nic w lusterku wstecznym,żeby sprawdzić czy to uszczelniacze wystarczy że rano po nocy odpalisz i zobaczysz czy wtedy jakoś zakopci przy odpalaniu,no ale najlepszą metodą jest sprawdzenie stopnia sprężania.

maro_stg 

Model: Inne
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: RWD
Rok: 2005
Skrzynia: Automat
Imię: Marcin
Wysłany: 2012-05-26, 16:46   

papuas napisał/a:
papuas
Cytat:
krystek13

ale panowie odgrzaliście kotleta z 2008 roku, ale co do temperatury to macie rację :)

Odpowiedz do tematu