Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AUTOMAT] Chrobotanie przy ostrym ruszaniu

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Kazmierzyn00
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2014, 18:40
Lokalizacja: Poznań

[ AUTOMAT] Chrobotanie przy ostrym ruszaniu

Post autor: Kazmierzyn00 » 22 lut 2015, 15:14

Witam, mam problem który pojawił się gdzieś w okolicach kilku dni wstecz. Otóż gdy chcę ruszyć na wysokich obrotach z jedynki to słyszę chrobotanie gdzieś w okolicach tylnej kanapy (bliżej nóg pasażera). Niestety nie jestem w stanie określić dokładnie, bo jeżdżę zazwyczaj sam. Co ciekawe nie występuje to zawsze, czasem zachrobocze a czasem głucha cisza. Mieliście może taki problem? Bo nie wiem, czy to coś poważnego ze skrzynią czy tylko np. coś się poluzowało na wydechu. Ogólnie biegi wchodzą płynnie ale na P przy ostrym gazowaniu też problem występuje.

Awatar użytkownika
Motostacja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja » 23 lut 2015, 08:43

Może być poluzowany wydech. Wjedź na jakikolwiek kanał, czy podnieś auto na lewarku, obejrzyj cały układ wydechowy i możesz nim poszarpać na prawo i lewo czy nie uderza w coś i stuka.
Części samochodowe online - Motostacja.pl

Kazmierzyn00
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2014, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kazmierzyn00 » 08 mar 2015, 22:51

Cośtam dziwnego się dzieje, raz chrobocze raz nie. Pojechałem do mechanika, chciał posłuchać i akurat głucha cisza a gazowałem do odcięcia. Zobaczymy co mu tam na kanale wyjdzie. A jeszcze jedna sprawa wyszła, jechałem pół godziny, trochę się spieszyłem i go gazowałem trochę od początku nawet na zimnym i zaczęło coś w okolicach bagnetu od oleju stukać. Zgasiłem silnik, odpaliłem i przestało. Olać to czy to może być coś poważnego?

stolar_86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2013, 17:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: stolar_86 » 11 cze 2015, 20:50

Mam podobnie. Gdy ruszam odrobinę żwawiej niż zwykle, to słyszę chrobotanie. U mnie cały wydech wymieniony był 3 lata temu. W zeszłym roku wymieniłem wszystkie gumowe zawiesia i nic się nie zmieniło. Na razie olewam temat, bo moim A6 robię 200-300km miesięcznie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga