Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Bluetooth Instalacja

Car Audio
Awatar użytkownika
Zygi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 368
Rejestracja: 26 gru 2008, 23:01
Imię: Zbigniew
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Stolica WLKP / UK
Kontakt:

[A6 C6] Bluetooth Instalacja

Post autor: Zygi » 13 gru 2009, 00:40

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was już montował zestaw bezprzewodowy Bluetooth? Nie posiadam w swoim aucie takiego zestawu, a bardzo by mi się przydał, wiec z moje drugie pytanie brzmi: jaki i gdzie podłączyć sterownik, jakie kable, co na vag'u trzeba namieszać itp. oraz jak wyglada instalacja przy MMI High i MMI Basic??
Ostatnio zmieniony 13 gru 2009, 19:47 przez Zygi, łącznie zmieniany 1 raz.

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 13 gru 2009, 06:23

Marcin,
nie wymaga to jakichś specjalnych umiejętności :)
Kupujesz moduł, najlepiej gotową wiązkę (navik na allegro :) ), jeśli nie ma - to mikrofon.
Moduł fabrycznie jest montowany w swojej skrzynce pod siedzeniem kierowcy, ale za schowkiem pasażera (Europa) - też jest dla niego sporo miejsca i dobre dojście do potrzebnych kabelków :)
Kabelkologia rczej prostsza niż prosta
Zasilanie (chyba po dwie masy i dwa plusy z tego co pamiętam), linia K, wpięcie w pętlę światłowodową przed wzmacniaczem, dwa kabelki do mikrofonu i kabelek obwodu napięcia wskaźników.
W basic i high - podobnie.
pozdr
_TMr
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Awatar użytkownika
Zygi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 368
Rejestracja: 26 gru 2008, 23:01
Imię: Zbigniew
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Stolica WLKP / UK
Kontakt:

Post autor: Zygi » 13 gru 2009, 19:50

Tomek,
od dziś rozglądam się za sterownikiem Bluetooth, postaram się stworzyć foto historie krok po kroku jak tylko zaopatrzę się w cały potrzebny osprzęt.
dziękuje

Awatar użytkownika
screemer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:46
Lokalizacja: Dundalk/Irlandia

Post autor: screemer » 14 gru 2009, 21:44

Podłączam się do tematu - jakiej części szukać i jak sprawa wygląda w brytyjczyku.

Damyk

Post autor: Damyk » 19 gru 2009, 23:09

ZelvaBOi pisze:no a ja sie troche podepne. mam instalacje BT ale taka co gada tylko z sluchawka Audi, ale z tego co wyczailem to musze wymienic sterownik na taki co gada ze wszystkim, a sa podobniez jeszcze jakies dual, ktore z dwiema kartami SIM na ten sam numer obczajaja, ktory telefon sie odebralo i ten dostaje priorytet. Chce cos takiego znalezc i wymienic w miejsce mojego modulu ale czy ktos mial z tym w ogole do czynienia? Jakies numery fabryczne czy cos?
U Ciebie sytuacja jest prosta. Potrzebujesz tylko sterownik bluetooth (4E0 910 336 x - gdzie x to literka od A do M lub lepiej 4F1 910 336 A do C) i złącze 4E0 972 144. Przepinasz piny ze złącza sterownika telefonu do nowego złącza, wymieniasz moduły i gotowe.
Ten drugi sterownik 4F1... to jest ten dual, tyle że nie działa on z dwiema kartami SIM, tylko może działać na dwa sposoby: 1. jako zestaw głośnomówiący bluetooth lub 2. jako telefon (przechwytuje kartę SIM z twojego telefonu - zdalny tryb SIM)

Damyk

Post autor: Damyk » 20 gru 2009, 19:06

ZelvaBOi pisze:Pytania uzupelniajace:
1) czy w tej sytuacji dobrze rozumie dzialanie dualu. Wsiadam do auta z telefonem w kieszeni i laczy sie on automatycznie (oczywiscie jak to ustawie w telefonie) z autem jak z zestawem glosnomowiacym lub alternatywnie (to ustawiam w aucie) telefon mam w kieszeni ale korzystam z sluchawki Motoroli samochodu (zdalny SIM) i dopiero jak ja umieszcze w uchwycie to wlacza sie glosnomowiacy a jak trzymam w rece to przez nia gadam? Cos takiego widzialem u kumpla.
2) czy ktos wie jakie telefony gadaja w jakim zakresie z tym sterownikiem - aktualnie mam N95, ale pewnie za kilka miesiecy sie to zmieni (moja Nokia zaliczyla juz kilka gleb i wypadkow).
1. Niestety nie. Po wymianie sterowników oryginalna słuchawka będzie bezużyteczna.
2. Nie spotkałem telefonu, który by nie działał z tym sterownikiem.

Awatar użytkownika
Praulinka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:55
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: Praulinka » 21 gru 2009, 00:02

ZelvaBOi pisze:O... konkretna odpowiedz jakiej szukalem :).

Pytania uzupelniajace:
1) czy w tej sytuacji dobrze rozumie dzialanie dualu. Wsiadam do auta z telefonem w kieszeni i laczy sie on automatycznie (oczywiscie jak to ustawie w telefonie) z autem jak z zestawem glosnomowiacym lub alternatywnie (to ustawiam w aucie) telefon mam w kieszeni ale korzystam z sluchawki Motoroli samochodu (zdalny SIM) i dopiero jak ja umieszcze w uchwycie to wlacza sie glosnomowiacy a jak trzymam w rece to przez nia gadam? Cos takiego widzialem u kumpla.
2) czy ktos wie jakie telefony gadaja w jakim zakresie z tym sterownikiem - aktualnie mam N95, ale pewnie za kilka miesiecy sie to zmieni (moja Nokia zaliczyla juz kilka gleb i wypadkow).
Kolego, dual sim w Plusie, to 2 karty SIM do jednego numeru telefonu.
Szef miał taki rozwiązanie w Allroad'ie. Warte przemyślenia jak masz telefon w PLUS i słuchawkę na SIM bez bluetootha w samochodzie.
JAk włączał się telefon w samochodzie z jedną z tych kart, odcinało automatycznie wszystkie połaczenia głosowe z komóry i przekazywało na słuchawkę. SMS i MMS szły dalej na komórkę w kieszeni. Po wyłaczeniu telefonu w samochodzie wracało do komóry.
Nie wiem ile to kosztuje w PLUS, w ORANGE tego nie mają (chyba, że dla key account, ale do tego ci się nie przyznają).
Wykonane upgrade'y:
- lusterko wsteczne fotochrom :)
- alu lato 245/45/18 i zima 235/45/18
- AMI + 250GB HDD
- TV + DVD z 500 GB HDD + monitory w zagłówkach

Plany
- system kontroli ciśnienia w oponach

Awatar użytkownika
Praulinka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:55
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: Praulinka » 24 gru 2009, 01:08

ZelvaBOi pisze:W Era GSM tez to jest (mam wlasnie Ere). Problem w tym, ze w tej sieci zeby wlaczyc telefon w aucie musze wylaczyc ten w kieszeni. Jak tego nie zrobie to nie dzialaja oba. Tak samo jak wychodze z auta to musze wylaczyc w aucie i wlaczyc w kieszeni. Porazka.
Podejrzewam, że ten oststani problem, to kwestia zmiany zasilania, tak aby po wyciągnięciu kluczyka wyłaczało zasilanie telefonu w samochodzie.
Z tym w kieszeni chyba gorzej:)
Ale w tej chwili możesz zmienić operatora bez zmiany numeru, że może warto :)
Wykonane upgrade'y:
- lusterko wsteczne fotochrom :)
- alu lato 245/45/18 i zima 235/45/18
- AMI + 250GB HDD
- TV + DVD z 500 GB HDD + monitory w zagłówkach

Plany
- system kontroli ciśnienia w oponach

Daan

Post autor: Daan » 05 sty 2010, 16:51

Damyk pisze:
ZelvaBOi pisze:no a ja sie troche podepne. mam instalacje BT ale taka co gada tylko z sluchawka Audi, ale z tego co wyczailem to musze wymienic sterownik na taki co gada ze wszystkim, a sa podobniez jeszcze jakies dual, ktore z dwiema kartami SIM na ten sam numer obczajaja, ktory telefon sie odebralo i ten dostaje priorytet. Chce cos takiego znalezc i wymienic w miejsce mojego modulu ale czy ktos mial z tym w ogole do czynienia? Jakies numery fabryczne czy cos?
U Ciebie sytuacja jest prosta. Potrzebujesz tylko sterownik bluetooth (4E0 910 336 x - gdzie x to literka od A do M lub lepiej 4F1 910 336 A do C) i złącze 4E0 972 144. Przepinasz piny ze złącza sterownika telefonu do nowego złącza, wymieniasz moduły i gotowe.
Ten drugi sterownik 4F1... to jest ten dual, tyle że nie działa on z dwiema kartami SIM, tylko może działać na dwa sposoby: 1. jako zestaw głośnomówiący bluetooth lub 2. jako telefon (przechwytuje kartę SIM z twojego telefonu - zdalny tryb SIM)
Mam dokładnie ten sam problem co kolega ZelvaBOi, proszę o info, gdzie mozna zakupić sprzęt potrzebny do opisanej przeróbki i jakie to orientacyjne koszty?

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 05 sty 2010, 17:13

sterownik zakupić najlepiej u kogoś kto go założy (sporo jest martwych interfejsów BT na allegro...).
Masz niedaleko do kobry7 (Hobot serwis w Jurkowie).
Koszt samych klamotów to minimum jakieś 500+200+100PLN. Montaż nie wiem ile.
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Daan

Post autor: Daan » 05 sty 2010, 19:26

Wielkie dzieki Tmr i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, 17:08 przez Daan, łącznie zmieniany 1 raz.

Tedi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2009, 00:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Tedi » 17 sty 2010, 21:13

Praulinka pisze:[
Kolego, dual sim w Plusie, to 2 karty SIM do jednego numeru telefonu.
Szef miał taki rozwiązanie w Allroad'ie. Warte przemyślenia jak masz telefon w PLUS i słuchawkę na SIM bez bluetootha w samochodzie.
JAk włączał się telefon w samochodzie z jedną z tych kart, odcinało automatycznie wszystkie połaczenia głosowe z komóry i przekazywało na słuchawkę. SMS i MMS szły dalej na komórkę w kieszeni. Po wyłaczeniu telefonu w samochodzie wracało do komóry.
Nie wiem ile to kosztuje w PLUS, w ORANGE tego nie mają (chyba, że dla key account, ale do tego ci się nie przyznają).
Z kim to rozmawiać w Plusie bo jak rozmawiam z nimi to każdy mówi że drugiej karty nie można mieć ,a mam u siebie wejście na karte i i taki dual by mnie zadowolił .

Tedi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2009, 00:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Tedi » 17 sty 2010, 22:31

Wracając do tego telefonu jaka jest możliwość żeby nie przekładać karty z telefonu do samochodu żeby to działało na dwa telefony jak jadę to ten w samochodzie a jak wychodzę to ten drugi.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, 17:10 przez Tedi, łącznie zmieniany 1 raz.

Tedi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2009, 00:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Tedi » 17 sty 2010, 22:43

Niemam żadnej słichawki mam wejście na karte w podłokietniku i i takie uchwyt na jakiś telefon

Tedi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 12 lis 2009, 00:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Tedi » 17 sty 2010, 23:05

Dokładnie tak jak piszewsz i jaka jest na to rada oprucz przekładania karty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga