Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl OC/AC OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Doc
2018-12-08, 22:28
Audi A6 40TDI 204KM
Autor Wiadomość
damos 

Model: A6 C7
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Rok: 2011
Skrzynia: S-tronik
Kod silnika: CGWB
Imię: Damos
Wysłany: 2019-08-16, 11:21   

mat1324 napisał/a:
Wystarczy zwolnić do 140 km/h i nie jeździć na zderzaku
chyba, że coś wyskoczy spod auta jadącego w przeciwnym kierunku :(

ktosiek napisał/a:
czy Wasze nawigacje też tak słabo mówią po polsku? Np. zamiast skręć lekko w prawo, wyraźnie słychać skręć LEKO w prawo...
W nowym Seacie żony nawigacja mówi "szejset" zamiast "sześćset" - to też boli :(

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
ktosiek 

Model: A6 C8
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Rok: 2019
Imię: Tadeusz
Wysłany: 2019-08-16, 12:24   

TomekC8 napisał/a:
U mnie po przejechaniu 27tys/km nie ma śladów odprysków na szybie. Może faktycznie masz trochę pecha. Czy wykupiłeś dodatkowe ubezpieczenie szyby?, Czy szybę masz podgrzewaną?, Czy sprzedałeś A4?, Na jaki leasing w końcu się zdecydowałeś jeśli chodzi o A6?

Mam ubezpieczenie szyby, niby wymiana bez utraty zniżek, na oryginalną w ASO raz w roku. Tylko, że naprawdę ten odprysk to jest taki, że nawet na zdjęciu się go nie da uchwycić. Jak pyłek kurzu i wymieniać szybę na tym etapie byłoby kompletnie nieracjonalne. Samochód ma jeździć i służyć, a nie być nieskazitelny ;)

Tylko mam jużuraz, bo w A6 C7 (2013-2015) dostałem kamykiem i poszedł lekki pajączek zaraz na początku użytkowania auta. W poprzednim A4 - pierwsze dwa miesiące i np. na jednej trasie Zakopane-Gdańsk udało mi sięze 4 razy zarobićkamieniami (żaden poważny odprysk, ale wszystkie widoczne w postaci białawych kropek na szybie).

No i wczoraj pierwsza dłuższa trasa nowym A6 i znów nagle słyszę głośne 'pstryk' (taki dźwięk jak czasem, gdy odkształca siębutelka po napoju gazowanym) i już miałem pewność, że znów kamyczek w szybie...

A4 sprzedałem - po obniżeniu ceny nagle kilka osób naraz walczyło o niego ;) A6 wziąłem w klasycznym leasingu na 2 lata.

TomekC8 

Napęd: FWD
Rok: 2018
Imię: TOMEK
Wysłany: 2019-08-16, 19:14   

Również wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie szyby. Leasing na dwa lata, to bardzo krótko. Jaki procent wykupu ustaliłeś po dwóch latach ?

AUDI AG Tomasz 

ktosiek 

Wysłany: 2019-08-17, 11:12   

TomekC8 napisał/a:
Również wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie szyby. Leasing na dwa lata, to bardzo krótko. Jaki procent wykupu ustaliłeś po dwóch latach ?

Wykup = 45%. Jak pisałem wcześniej, lubiędocelowo na własność mieć samochód, a nie cały czas w leasingu...

A co do szyb to jeszcze nigdy nie wymieniałem, bo zawsze bojęsię, że coś się uszkodzi przy wymianie, że źle wkleją itd...

[ Dodano: 2019-08-20, 16:45 ]
Ostatnio podczas dłuższej podróży kilka razy nie było obrazu z kamer. Pozostały tylko czujniki parkowania... Ktośmiewał takie problemy? Zaczyna mnie to irytować, bo myślałem, że po roku cały software będzie w miarędopracowany, a tu wszystko sypie się jak jakaś wersja beta windowsa...

damos 

Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Rok: 2011
Kod silnika: CGWB
Imię: Damos
Wysłany: 2019-08-20, 21:17   

ktosiek napisał/a:
Zaczyna mnie to irytować, bo myślałem, że po roku cały software będzie w miarędopracowany, a tu wszystko sypie się jak jakaś wersja beta windowsa...
To raczej nie kwestia software'u tylko hardware'u: brak komunikacji z kamerami lub modułem, który je obsługuje.

TomekC8 

Wysłany: 2019-08-21, 07:42   

Nie licząc awarii kamery przedniej, chyba z dwa razy zdarzyła mi się taka sytuacja, że kamery przestały działać. Jednak od kilku miesięcy wszystko jest ok. Niestety jakoś Audi ponownie daje znać o sobie. Tym razem jadę do serwisu z A5, ponieważ fotel kierowcy po przejechaniu 35tys/km skrzypi tak, jak kiedyś w Fiatach 126p. Ostatnio żona po dłuższej przerwie wsiadła za kierownicę A6. Po powrocie stwierdziła, że nie czuje się komfortowo jadąc tym samochodem, ponieważ po wciśnięciu pedału gazu jest straszne opóźnienie, zanim auto zacznie przyspieszać. Ja się do tego przyzwyczaiłem, ale uważam, że jest to największa wada nowej A6. Dotychczas w żadnym innym samochodzie nie doświadczyłem takiego laga.

AUDI AG Tomasz 

ktosiek 

Wysłany: 2019-08-24, 11:36   

Tomek, czy Twój serwis może zdradził Ci, w jaki dokładnie sposób usunął te trzeszczenie deski? W moim wczoraj coś podkleili (chyba klipy mocujące), ale już wracając słychać było trochę te elementy, a pewnie z czasem będzie jeszcze gorzej. Chyba każdy serwis próbuje radzićsobie z tym po swojemu, prowizorycznymi metodami.

TomekC8 

Wysłany: 2019-08-24, 18:14   

Jestem zszokowany, że jeszcze tego nie poprawili. Przecież od rozpoczęcia produkcji nowej A6 minął już ponad rok. Niestety nie powiedzieli mi dokładnie co naprawiali przy desce. Wspomnieli tylko, że problem dotyczy mocowań, czyli klipsów. Uważam, że może to być błąd konstrukcyjny deski i nie ma odgórnych wytycznych, jak to naprawić. Każdy serwis metodą prób i błędów próbuje jakoś rozwiązać problem. U mnie udało się to dopiero za trzecim podejściem. Ach, gdzie te czasy kiedy każdy zachwycał się jakością samochodów marki Audi. Chyba minęły bezpowrotnie.

ktosiek 

Wysłany: 2019-08-24, 20:34   

TomekC8 napisał/a:
Jestem zszokowany, że jeszcze tego nie poprawili. Przecież od rozpoczęcia produkcji nowej A6 minął już ponad rok. Niestety nie powiedzieli mi dokładnie co naprawiali przy desce. Wspomnieli tylko, że problem dotyczy mocowań, czyli klipsów. Uważam, że może to być błąd konstrukcyjny deski i nie ma odgórnych wytycznych, jak to naprawić. Każdy serwis metodą prób i błędów próbuje jakoś rozwiązać problem. U mnie udało się to dopiero za trzecim podejściem. Ach, gdzie te czasy kiedy każdy zachwycał się jakością samochodów marki Audi. Chyba minęły bezpowrotnie.

No niestety, do tego te kawałki taniego, twardego plastiku, którego nie ma nawet w Golfie. Górne boczki drzwi praktycznie twardy plastik (bez skórzanego obszycia), plastik wokół kokpitu i cała dolna jego część twardy i tandetny. Już w BMW jest bardziej miękko (nawet otwarcie schowka pasażera).

Na moje skargi dot. braku obrazu z kamer powiedziano mi, że to znany problem i nie ma rozwiązania. A w sprawie bagażnika (otwieranie nogą) będęw przyszłym tygodniu po raz trzeci, bo dopiero teraz raczyli zamówić nowy sterownik.

AUDI AG Tomasz 

nikosnikos 

Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Rok: 2013
Imię: Nikos
Wysłany: 2019-08-24, 21:14   

Co by nie mówić, to nie robicie w tym wątku zbyt dobrej reklamy C8... Ale fakt - przytaczane bolączki nie powinny się zdarzać w tego typu autach - czyt. za taką kasę <nerwus> Niestety w autach prywatnych jestem szczególarzem i też bym się wkurzał na takie niby „drobnostki”... No nic - trzeba mieć nadzieję, że z biegiem czasu choroby wieku dziecięcego przejdą i będzie lepiej - za 2-3 lata chętnie bym wskoczył w amerykańską wersję S6, bo generalnie auto wpasowuje się w mój gust i zmiana C7 na C8 na tę chwilę jest pierwszym wyborem. Chyba <rotfl>

TomekC8 

Wysłany: 2019-08-25, 10:39   

Jeśli chodzi o pakiet skórzany, to dokupiłem go tylko w dolnej części. Deskę i podszybie w drzwiach też mam twarde. Jeszcze większe problemy z elektroniką, czujnikami i skrzypieniami w A6 zaczną się w okresie zimowym. Śnieg, wilgoć, błoto pośniegowe i różnice temperatur zrobią swoje. Już to przerabiałem, ponieważ wyjechałem z salonu w listopadzie. W Polsce Audi z jakiegoś powodu traci rynek do Mercedesa i Bmw, pomimo bardzo korzystnego leasingu Audi Perfect Lease. W czerwcu 2019 r. zarejestrowano w naszym kraju 895 nowych samochodów marki Audi. To spadek o 27,18 procent rok do roku. Z kolei w I półroczu Polacy kupili i zarejestrowali 6 487 aut tej marki, o 17,87 proc. mniej w porównaniu z takim samym okresem minionego roku (dane ze strony samar.pl). Oczywiście nowa A6 ma też dużo zalet, takich jak komfort, wyciszenie, matrixy, kultura pracy silnika i niskie spalanie. Przynajmniej ja tak uważam.

ktosiek 

Wysłany: 2019-08-25, 11:58   

TomekC8 napisał/a:
Oczywiście nowa A6 ma też dużo zalet, takich jak komfort, wyciszenie, matrixy, kultura pracy silnika i niskie spalanie. Przynajmniej ja tak uważam.

Oczywiście, paradoksalnie na tle ostatnich swoich aut (Passat CC, Audi A6 C7, Audi A4 B9 i teraz C8), to póki z C8 mam najmniej powodów do narzekań "pozakupowych". Z tymże pod pewnymi względami to już z góry zakładam teraz, że nawet kupując auto za 300 tys. zł nie należy oczekiwa ćperfekcji.

Można pochwalić komfort jazdy (zawieszenie, wyciszenie, prowadzenie), spalanie, jakość nagłośnienia (to pierwsze auto, w którym naprawdę jest porządny bas i nawet na zwykłym radiu FM czuć pełnię dźwięku). Pasuje mi też komfort siedzeń, jakość reflektorów Matrix itp.

W przyszłym tygodniu pokuszę sięo napisanie więcej wrażeni i wrzucenie fotek w "moim wątku" ;)

AUDI AG Tomasz 

TomekC8 

Wysłany: 2019-09-02, 08:30   

Właśnie zakończyłem sezon wyjazdów wakacyjnych. Wracając do domu przegoniłem auto jak jeszcze nigdy wcześniej. Jadąc przez większość dystansu z prędkością 190-200km/h, wróciłem ze średnim spalaniem 7,4L. Nigdy jeszcze nie jeździłem samochodem z tak oszczędną jednostką napędową. Gdy dodamy jeszcze do tego bardzo dobre wyciszenie oraz wysoki komfort jazdy, to mamy idealne auto na dalekie podróże. Obecnie przebieg wynosi 28500km. Zużycie oleju silnikowego maleje i wygląda na to, że dolewki nie będą konieczne.

ktosiek 

Wysłany: 2019-09-02, 16:19   

TomekC8 napisał/a:
Właśnie zakończyłem sezon wyjazdów wakacyjnych. Wracając do domu przegoniłem auto jak jeszcze nigdy wcześniej. Jadąc przez większość dystansu z prędkością 190-200km/h, wróciłem ze średnim spalaniem 7,4L. Nigdy jeszcze nie jeździłem samochodem z tak oszczędną jednostką napędową. Gdy dodamy jeszcze do tego bardzo dobre wyciszenie oraz wysoki komfort jazdy, to mamy idealne auto na dalekie podróże. Obecnie przebieg wynosi 28500km. Zużycie oleju silnikowego maleje i wygląda na to, że dolewki nie będą konieczne.

Super wiadomość. Ja teżobserwuję bardzo niskie spalanie u siebie i to nawet jak jadę trochę dynamiczniej. Aktualnie średnia jest na poziomie 6,4 l (przy Quattro i dopiero 2 tys. km).

A z ciekawości, jakbyś miał chwilę - to mam prośbę: Czy u Ciebie przednie drzwi są idealnie w jednej płaszczyźnie z tylnymi, czy lekko wystają? U mnie jak się spojrzy tak bardzo uwaznie (przykładając oko do drzwi) to widać, że krawędź drzwi przednich wystaje jakieś 2-3mm ponad tylne. Zastanawiam się, czy jest sens prosićserwis o regulację na ryglu, aby też lepiej dociskały, co powinno dać jeszcze lepsze wyciszenie w środku...?

pan42 

Silnik: 2.0TDI 163KM
Rok: 2013
Skrzynia: Manual
Kod silnika: CGLD
Imię: Andrzej
Wysłany: 2019-09-02, 17:15   

ktosiek napisał/a:
krawędź drzwi przednich wystaje jakieś 2-3mm ponad tylne

Tak ma być, żeby powietrze jak będziesz jechał 300 km/h tylnych drzwi nie urwało ;)

AUDI AG Tomasz 

Odpowiedz do tematu