Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Osłony Audi A6 OC/AC OC/AC warsztat Gdańsk forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Osłony
przeciwsłoneczne
Regeneracja
turbosprężarki
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
AZet Auto Serwis
Naprawa
wgnieceń
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[A6 C6] A6 C6 prośba o weryfikację
Autor Wiadomość
Labas 

Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Rok: 2010
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Tuz
Wysłany: 2019-08-13, 18:04   [A6 C6] A6 C6 prośba o weryfikację

Witam,

prosze o wstepna weryfikacje ogloszenia:

https://www.otomoto.pl/of...html#7c150c9142

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
ZAGATO 

Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Rok: 2005
Skrzynia: Manual
Imię: Piotr
Wysłany: 2019-08-13, 21:44   

W tej cenie to lepiej full sline szukac bo ta wersja taka dziadkowa troche.

Osobiście takie rodzynki 10letnie i niski przebieg omijam bo zazwyczaj za chwile wszystko pokolei zacznie sie sypac. W opisie tez zero info czy cos bylo robione.

yarowsc 

Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rok: 2013
Skrzynia: Automat
Kod silnika: CDUD
Imię: Jarek
Wysłany: 2019-08-14, 09:54   

ZAGATO napisał/a:

Osobiście takie rodzynki 10letnie i niski przebieg omijam bo zazwyczaj za chwile wszystko pokolei zacznie sie sypac. W opisie tez zero info czy cos bylo robione.

mam full S-Line 2010r., w kolorze LZ7S, ShadowLine, 3.0TDI 240KM, automat, kombi, przebieg 100tyś.km. - ale do tej ceny z ogłoszenia trzaby jeszcze sporo dopłacić

AUDI AG Tomasz 

Emcekwadrat 

Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Rok: 2000
Kod silnika: ARJ
Wysłany: 2019-08-14, 10:55   

@Labas sprawdziłem na historiapojazdu.gov.pl W Polsce od X 2017, drugi właściciel w Polsce. Co roku zmienia właściciela. Dla mnie zapaliłaby się od razu lampka. Płacić 50 kPLN i być trzecim właścicielem w Polsce, a nie wiadomo którym od wyjazdu z salonu :) Okazja taka sobie. W dziale sprzedam forum stoi podobne, tyle że obecny właściciel jest, jeżeli dobrze pamiętam czwartym, z tym że auto cały czas w Polsce. W tej cenie dokładając niewiele raczej celowałbym w model C7.

maf 

Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Kod silnika: CDYA
Imię: M
Wysłany: 2019-08-14, 15:50   

Emcekwadrat napisał/a:
@Labas sprawdziłem na historiapojazdu.gov.pl W Polsce od X 2017, drugi właściciel w Polsce. Co roku zmienia właściciela. Dla mnie zapaliłaby się od razu lampka. Płacić 50 kPLN i być trzecim właścicielem w Polsce, a nie wiadomo którym od wyjazdu z salonu :) Okazja taka sobie. W dziale sprzedam forum stoi podobne, tyle że obecny właściciel jest, jeżeli dobrze pamiętam czwartym, z tym że auto cały czas w Polsce. W tej cenie dokładając niewiele raczej celowałbym w model C7.

Postaraj się wytłumaczyć racjonalnie co ma 3 czy 4 właściciel do 9-letniego auta? Kupujesz właścicieli czy stan samochodu?

Np. ja mam rzadko kiedy samochód ponad 6 miesięcy- bez względu na to czy jest to 2-letni czy 10-letni egzemplarz. Życie jest krótkie i warto z niego czerpać. I wiem, że takich jak ja jest więcej. Nie warto w takiej sytuacji trzymać się stereotypów.

Emcekwadrat 

Wysłany: 2019-08-14, 17:10   

Po pierwsze nie cytuje się posta, na który się odpowiada, jeżeli jest on ostatni. Zasada obowiązująca na każdym forum. Po drugie nie kupiłbym w życiu samochodu 9-letniego, który miał 18 właścicieli. Otóż osoba posiadająca krótko samochód na ogół nie przejmuje się stanem samochodu, coś się wali, to w ludzi. Wiadomo, że osoba, która ma w perspektywie dłuższe posiadanie samochodu dba o niego z o wiele wyższą starannością. Ja nie kupię samochodu od kogoś, kto ma go od pół roku, najczęściej albo to pokątny handlarz (ominięcie podatków) albo coś wylazło kosztownego w naprawie. Oczywiście nie mówię tu o Tobie, bo Ty jesteś chlubnym wyjątkiem. Czy jeszcze ktoś wierzy, że 3 litrowy turbodiesel robi 10-15 tys. km rocznie w Niemczech? Zwłaszcza w pierwszych latach po zakupie. Kręcenie liczników do czasu penalizacji tego procederu było powszechne, a śmiem twierdzić, że trwa on nadal na dobre, z tym że zszedł do podziemia.

AUDI AG Tomasz 

maf 

Wysłany: 2019-08-14, 17:55   

Emcekwadrat napisał/a:
Po pierwsze nie cytuje się posta, na który się odpowiada, jeżeli jest on ostatni. Zasada obowiązująca na każdym forum. Po drugie nie kupiłbym w życiu samochodu 9-letniego, który miał 18 właścicieli. Otóż osoba posiadająca krótko samochód na ogół nie przejmuje się stanem samochodu, coś się wali, to w ludzi. Wiadomo, że osoba, która ma w perspektywie dłuższe posiadanie samochodu dba o niego z o wiele wyższą starannością. Ja nie kupię samochodu od kogoś, kto ma go od pół roku, najczęściej albo to pokątny handlarz (ominięcie podatków) albo coś wylazło kosztownego w naprawie. Oczywiście nie mówię tu o Tobie, bo Ty jesteś chlubnym wyjątkiem. Czy jeszcze ktoś wierzy, że 3 litrowy turbodiesel robi 10-15 tys. km rocznie w Niemczech? Zwłaszcza w pierwszych latach po zakupie. Kręcenie liczników do czasów penalizacji tego procederu było powszechne, a śmiem twierdzić, że trwa on nadal na dobre, z tym że zszedł do podziemia.

Dzięki za pouczenie, na przekór zrobię to jeszcze raz <rotfl>

To są Twoje stereotypy- może wynikające z doświadczeń, może utrwalone z zasłyszanych opinii. Naprawdę świat nie jest czarno-biały - są różne odcienie szarości. Bez problemu kupisz diesla z Niemiec z 3 litrowym silnikiem, małym przebiegiem i dobrym wyposażeniem- tylko nie w cenie okazji z Radomia. Np. miałem w 2018 r. C6 3.0 tdi z 2011 przebiegiem 86.000 km- tylko nie znajdowało się wtedy w niskich rejonach cenowych allegro, a raczej w mocno górnych lub wręcz top. Obecnie posiadane też jest w tych widełkach o których piszesz, że są niemożliwe. Kupuję po prostu ciekawe auta, ale nie w promocyjnej cenie. To chyba Ty napisałeś, że do 3.0 tdi z powyższego ogłoszenia warto "trochę dołożyć" i kupić C7. Jeśli chcesz mieć egz. z quattro, 150 tys km, 3.0 tdi to nie kupisz go za 55-60 tys. (bo tak traktuję "trochę") w DE- nie ma szans. Jak są takie w PL to albo po przeszczepach, albo z mocno skorektowanym licznikiem.
Reasumując długi post- liczba właścicieli (18 to jakiś absurd, ale 5-6 w 9 letnim samochodzie dla mnie ok) nie ma większego znaczenia. I tak takie auto trzeba odpowiednio sprawdzić i wtedy okazuje się co jest warte.

Emcekwadrat 

Wysłany: 2019-08-14, 18:01   

Dalsza dyskusja jest bez sensu.To na przekór to... nie będę komentować. Właśnie podałeś przykłady odbiegające od polskiej rzeczywistości. Kończę rozmowę.

ZAGATO 

Silnik: 2.0TDI 140KM
Rok: 2005
Imię: Piotr
Wysłany: 2019-08-14, 18:28   

yarowsc napisał/a:
ZAGATO napisał/a:

mam full S-Line 2010r., w kolorze LZ7S, ShadowLine, 3.0TDI 240KM, automat, kombi, przebieg 100tyś.km. - ale do tej ceny z ogłoszenia trzaby jeszcze sporo dopłacić

To ten słynny daytona grey??

AUDI AG Tomasz 

maf 

Wysłany: 2019-08-14, 18:43   

Emcekwadrat napisał/a:
Dalsza dyskusja jest bez sensu.To na przekór to... nie będę komentować. Właśnie podałeś przykłady odbiegające od polskiej rzeczywistości. Kończę rozmowę.

A ja niby żyję poza PL? Niczym w muzyce -jest mainstream (w PL niestety disco polo), ale są też alternatywne gatunki. Tym kończę rozmowę tylko pokazujesz, że masz utarty światopogląd i nie jesteś w stanie przyjąć, że coś może wykraczać poza schematy w które wierzysz.

mat1324 

Rok: 2011
Imię: Mateusz
Wysłany: 2019-08-14, 19:37   

Tak, LZ7S to właśnie daytona grey :) .

leszekmw 

Silnik: 2.0.TDI 177KM
Rok: 2014
Kod silnika: CGLC
Imię: Leszek
Wysłany: Dzisiaj 13:38   

Labas wóz wygląda nieźle.., nie zniszczony , niema 15 odcieni farby.. szary środek czemu nie.. , jak masz blisko to oglądaj..
na forum jest jeden sedan niegłupi w ogłoszeniach..

yarowsc a ile tak się ceni taki wóz jak Twój ?

AUDI AG Tomasz 

Odpowiedz do tematu