Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wtyczka diagnostyczna [A6 C5 POLIFT]

Elektryka
ODPOWIEDZ
Adiniakos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 01 maja 2019, 02:59
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: EPI

Wtyczka diagnostyczna [A6 C5 POLIFT]

Post autor: Adiniakos » 22 mar 2020, 00:19

Cześć panowie no i zapewne panie, mianowicie mam dość spory dylemat przy zakupie wtyczki OBD2. Czytałem wpisy na wielu forach, dosłownie tyle że głowa aż boli.
Dlatego postanowiłem założyć tutaj temat. Na wielu forach strachy na lachy że wtyczka musi być dopasowana do danego silnika. Niestety, przeglądając alledrogo oprócz + wtyczki niema nic.

A6 C5 1.8t AWT `02, jakaś w miarę normalna do sprawdzania podstawowych parametrów? Ktoś na pewno przerabiał ten temat. Także liczę na polecenie.
Fajnie gdybyście poza poleceniem opisali jej funkcje czy nawet obsługę myślę że będzie dla następnych.

Działu czy tematu nie znalazłem, bynajmniej mi się tak wydaje że nie był odpowiedni. Dlatego trafił tutaj. Wybaczcie <okok>

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 22 mar 2020, 10:28

Adiniakos, nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc że
Adiniakos pisze:wtyczka musi być dopasowana do danego silnika.
- domyślam się że nie chodzi Ci o samą wtyczkę(bo co Ci po niej?) tylko o interfejs diagnostyczny czy tak? Bo jeśli tak to nie ma tu nic nadzwyczajnego temat na forum jest dotyczący diagnostyki https://a6klub.pl/all-a6-podstawy-d ... t59491.htm i to chyba wsio CI powinno wyjaśnić.
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

Adiniakos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 01 maja 2019, 02:59
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: EPI

Post autor: Adiniakos » 23 mar 2020, 22:52

PieterB pisze:Adiniakos, nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc że
Adiniakos pisze:wtyczka musi być dopasowana do danego silnika.
- domyślam się że nie chodzi Ci o samą wtyczkę(bo co Ci po niej?) tylko o interfejs diagnostyczny czy tak? Bo jeśli tak to nie ma tu nic nadzwyczajnego temat na forum jest dotyczący diagnostyki https://a6klub.pl/all-a6-podstawy-d ... t59491.htm i to chyba wsio CI powinno wyjaśnić.
Okej, interfejs. A jakaś wtyczka (w rozsądnych pln'ach) i program (Na laptopta typu vcds/vag?) Bo z tym programem to miliard różnych wersji i można się pogubić, z resztą to samo jest z wtyczkami. Masz coś sprawdzonego, godnego polecenia? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 24 mar 2020, 16:58

Adiniakos pisze:Bo z tym programem to miliard różnych wersji i można się pogubić, z resztą to samo jest z wtyczkami.
nie prawda, chyba źle czytałeś.
Ja co prawda nie jestem specem w tej dziedzinie ale..... do wyboru masz albo vag albo vdcs, a tak naprawdę to to samo. Z tym że vag nie połączysz się z najnowszymi wówczas tylko vcds. Vag to tam gdzieś do 2002 jak dobrze pamiętam lub coś około.
A wtyczka jest jedna obd2 i koniec(mowa o audi jak i całej grupie vw) ale nie tylko.
Adiniakos pisze:Masz coś sprawdzonego, godnego polecenia?
jeśli chodzi o vaga to pełno tego na allegro.
Jeśli chodzi o vcds to pozostaje szukać jakiegoś klona na allexspes lub patrzeć może i w Polsce ktoś sprzedaje - niestety te strony szybko są usuwane z wiadomych względów więc trzeba szybko reagować ;)


patrz tak na szybko z lu znalazłem https://www.olx.pl/oferta/interfejs-dia ... 226b9de9a2
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 25 mar 2020, 21:32

https://www.viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-li ... ieski.html

najtańszy najpewniejszy , do tego VCDSlite lub Vagcom i masz wszystko co potrzebne do C5

Adiniakos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 01 maja 2019, 02:59
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: EPI

Post autor: Adiniakos » 25 mar 2020, 21:59

PieterB pisze:
Adiniakos pisze:Bo z tym programem to miliard różnych wersji i można się pogubić, z resztą to samo jest z wtyczkami.
nie prawda, chyba źle czytałeś.
Ja co prawda nie jestem specem w tej dziedzinie ale..... do wyboru masz albo vag albo vdcs, a tak naprawdę to to samo. Z tym że vag nie połączysz się z najnowszymi wówczas tylko vcds. Vag to tam gdzieś do 2002 jak dobrze pamiętam lub coś około.
A wtyczka jest jedna obd2 i koniec(mowa o audi jak i całej grupie vw) ale nie tylko.
Adiniakos pisze:Masz coś sprawdzonego, godnego polecenia?
jeśli chodzi o vaga to pełno tego na allegro.
Jeśli chodzi o vcds to pozostaje szukać jakiegoś klona na allexspes lub patrzeć może i w Polsce ktoś sprzedaje - niestety te strony szybko są usuwane z wiadomych względów więc trzeba szybko reagować ;)


patrz tak na szybko z lu znalazłem https://www.olx.pl/oferta/interfejs-dia ... 226b9de9a2
Fakt, źle skonstruowałem odpowiedź. Chodzi mi o wszelakie wersje programów (VAG, VCDS)
Ale za odpowiedź dziękuje, życzę zdrówka w dzisiejszych czasach i pozdrawiam.
bendzji pisze:https://www.viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-li ... ieski.html

najtańszy najpewniejszy , do tego VCDSlite lub Vagcom i masz wszystko co potrzebne do C5
Dzięki, będę miał na uwadze.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 25 mar 2020, 22:39

tu masz vcdslite - przy drugim uruchomieniu robi się wersja FULL ;)

https://www53.zippyshare.com/v/CuJMVjxP/file.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga