Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

S-tronic zmiana oprogramowania skrzyni

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
filipo

S-tronic zmiana oprogramowania skrzyni

Post autor: filipo » 13 sty 2020, 15:16

Witam, nie chciałbym podnosić mocy silnika bo jest dla mnie wystarczająca. Lecz gdy jadę w trybie Auto (a niemal zawszę) drażni mnie strasznie powolna reakcja skrzyni na przyśpieszenia. Przy lekkim przyśpieszaniu dusi ten silnik, a głębsze wciśnięcie gazu to leci chyba od razu na sport redukując co najmniej 2 biegi i wysokie obroty.
Czy można jakoś zmienić to oprogramowanie żeby z większym wyczuciem gazu szybciej następowała ta redukcja, coś jak w bmw? Tryb sport znów jest trochę za ostry, głośny. Powinien być jeszcze tryb "normal" :)

Zbichu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2014, 14:14
Lokalizacja: Bagdad

Post autor: Zbichu » 13 sty 2020, 17:26

Tak jak w BMW nie da się zrobić, bo tam jest skrzynia adaptacyjna jeśli mówimy o ZF 8hp*. Tryb D w stronic'u jest zestrojony z charakterystyką silnika. Można uzyskać parametry w trybie D, których oczekujesz lub chociaż zbliżone do tego ale potrzebna jest edycja wsadu sterownika skrzyni oraz silnika.

filipo

Post autor: filipo » 14 sty 2020, 13:01

Zbichu pisze:...ale potrzebna jest edycja wsadu sterownika skrzyni oraz silnika.
Co to oznacza?

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 14 sty 2020, 13:52

Winne jest sprzęgło hydrokinetyczne. Ta zwłoka musi być. Działa podobnie do dwumasy.

Skracając ten czas sjracasz życie skrzyni

Zbichu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2014, 14:14
Lokalizacja: Bagdad

Post autor: Zbichu » 14 sty 2020, 15:08

carlos777 pisze:Winne jest sprzęgło hydrokinetyczne. Ta zwłoka musi być. Działa podobnie do dwumasy.

Skracając ten czas sjracasz życie skrzyni
W Stronic'u jest właśnie dwumasa. Nie ma żadnego sprzęgła hydrokinetycznego :shock:
filipo pisze:
Zbichu pisze:...ale potrzebna jest edycja wsadu sterownika skrzyni oraz silnika.
Co to oznacza?
To oznacza podwójny wydatek, bo tuner skasuje Cię tak jak za tuning silnika i skrzyni. Jeśli się zdecydujesz na to to dobrze jest wiedzieć co nie co na ten temat i porównać parametry przed i po. Spotkałem już wiele przypadków gdzie rzekomo podniesione były ciśnienia na sprzęgłach, a w rzeczywistości ciśnienia były standardowe. Zwiększyło się tylko ciśnienie w portfelu tunera :]

filipo

Post autor: filipo » 15 sty 2020, 07:51

Muszę chyba przejechać się autem który ma zmianę oprogramowania zwiększającą moc. Podobno po takim zabiegu to całkiem inne auto, może by to trochę wpłynęło na tą skrzynie i wrażenia z jazdy w trybie "auto", nie mówię o "sport". W okolicy mam znajomego który podnosił moc w takim samym silniku jak ja, chyba muszę się z nim skontaktować. Robił to gdzieś w Gdańsku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga