Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

AUDI A6 50 TDI

Prezentacja w/w aut.
deeil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2019, 07:49
Lokalizacja: Katowice

AUDI A6 50 TDI

Post autor: deeil » 29 gru 2019, 16:10

Cześć,

Od połowy listopada jestem posiadaczem Audi A6 C8 50 TDI. Przejechałem nim 4000 km. Nie będę pisał recenzji na temat właściwości pojazdu, bo w internecie jest tego mnóstwo. Napiszę co zaskoczyło mnie na plus, a co na minus.

PLUSY:
-tylna oś skrętna
-światła matrix hd
-adaptacyjne zawieszenie
-nagłośnienie
-wyciszenie (podwójne szyby akustyczne boczne i przednia)
-audio bang olufsen
-dotykowa obsługa - rewelacyjne rozwiązanie

MINUSY:

-opóźnienie po dodaniu gazu- katastrofa
-jakość wykończenia- skrzypiący kokpit ekranu, rysujący się tunel środkowy od paznokci
-ładowanie indukcyjne jest super powolne
-nie mam mechanizmu domykania drzwi i bardzo często pasażerowie nie domykają ich właściwe.

Poniżej wypiszę pytania, które zadam w styczniu na wizycie w serwisie audi. Cześć z nich to też minusy.



1. Bagażnik- komfortowy dostęp, zamykanie mechanicznie ręką.
a) Gest nogą działa w 20% przypadków. Kiedy już zadziała to do końca bagażnik otwiera się w 20-30%. Zazwyczaj po prostu się unosi na 5 cm
b) Kiedy dojadę samochodem do celu wyłączam silnik (start/stop) i wychodzę z niego. W tym momencie nie mogę otworzyć bagażnika. Muszę zamknąć całe auto i otworzyć lub guzikiem na drzwiach otworzyć klapę- nawiasem mówiąc- tym guzikiem za każdym razem otwiera się klapa do końca. Gestem (jak zadziała czyli raz na 100) otwiera się na 5 cm- z pilota również.
2. Asystent pasa
Pomimo, że narysowane są wyraźne linie bardzo często ich nie widzi. Testowane głównie w Warszawie, gdzie na al. Jerozolimskich linie są bardzo dobrze namalowane. Tutaj chyba mam odpowiedź- wydaje mi się, ze system działa od 60 kmh wzwyż- nie wiem czemu tak jest.
Wydaje mi się, że ten samochód ma dwóch asystentów- jeden to odbijanie od linii, a drugi to otrzymywanie między. Ten drugi nie działa- jeżeli jest. Zawsze odbija mnie jak pijanego od linii do linii.
3. Tempomat aktywny
Jeżeli nie da się wyłączyć rozpoznawania znaków i automatycznego dopasowania prędkości, system ten jest totalnie bezużyteczny. Nie mogę korzystać z tempomatu aktywnego, do którego dopłata wynosi kilka tysięcy złotych. Na drodze, na której jest 100 km/h nie wiadomo dlaczego nagle pojawia się w aucie ograniczenie do 50 kmh do której samochód zaczyna zwalniać.
4. Kamera 360o
Obraz bardzo się zacina, niemożliwym jest obrót samochodu o 360 stopni- po obróceniu o 30-60o obraz się zawiesza i wraca do stanu początkowego
5.Awaria
W dniu dzisiejszym samochód zatrzymał się i wyskoczyła informacja- awaria układu napędowego. Zjechałem na bok, wyłączyłem w auto i włączyłem. Na razie działa- nie mam pojęcia co to może być. Do tej pory nie mam z tym problemu. Jednorazowa akcja.
6. Bezprzewodowy android auto.
Na kablu często rozłącza mi android auto- po 3-4 razy raz na 10 minut. To może być kwestia kabla.
W samsungu galaxy note 9 jest możliwość obsługi bezprzewodowej android auto (od strony telefony jest to możliwie). Tutaj film.



Samochód też z tego co widzę taką opcję dopuszcza - przynajmniej dla apple car.



Nie wiem, czy po prostu moje audi nie ma takiej możliwości, ale nie potrafię tego skonfigurować. Spróbuję jeszcze z iphone, ale nie widzę informacji, która sugerowałaby, że w iphone będzie inaczej.

7. Aktywacja funkcji lokalizacji antykradzieżowej

W aplikacji audi skonfigurowałem lokalizacje antykradzieżową. Jest tam informacja, że w ciągu 24h będzie aktywowana (jest komunikat oczekiwanie na aktywację). Minął już miesiąc i dalej nic. Obecnie nie mogę otwierać i zamykać samochodu z telefonu- komunikat o błędzie połączenia z serwerem.

8. Półautonomiczna jazda.

-Nie zwalnia przed zakrętem
-Nie widzi świateł
-nie widzi znaku stop

Wydaje mi się, że audi trochę za bardzo się chwali. Dla mnie mają oni asystenta pasa ruchu chroniącego przed zjechaniem na sąsiedni pas + automatyczne hamowanie przed przeszkodą. Tyle ;-) Do tesli brakuje im dwie generacje samochodów.

9. Oświetlenie klamry pasów - mam oświetlenie QQ2 i tego nie ma. Na prezentacji na filmach na youtube było. Nie wiem czy to opcja czy po prostu nie mam

10. Kontrola ciśnienia w oponach

W opcjach mam tylko komunikat, że jeżeli ciśnienie jest prawidłowe mam zapisać klikając ok, natomiast nie ma żadnych wartości. W A7 znajomy ma podaną temperaturę i ciśnienie w każdym kole. To była opcja? Jeżeli tak to nie widzę jej w konfiguratorze.

11. Ostatnio nie mogłem zamknąć samochodu. Wszystkie drzwi były domknięte- bagażnik również. Musiałem wejść do samochodu i włączyć silnik wyłącznik, wyjść z samochodu i dopiero zadziałało.
12. Kiedy myję samochód lancą ciśnieniową - cały czas migają światła. Próbowałem z zamkniętym i otwartym centralnym zamkiem (z pilota)
13. Nie wiem co jest powodem- ale nalałem płyn do spryskiwaczy, (4l) użyłem go może 3 razy i wyskoczył komunikat o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy.
14. Kiedy po włączeniu auta chcę nawrócić - słyszę czasem trzaski dochodzące z kół (jakby przeguby strzelały) - wydaje mi się, że to mogły być kamienie w połączeniu z niskim profilem (20”, profil 40).
15. Nawigacja
Nawigacja audi jest bardzo dobra, ale jedną potężną wadę, która powoduje że z niej prawie w ogole nie korzystam. Informacje o korkach są o wiele słabsze niż w gogle maps. Czy da się zrobić tak, aby nawigacja audi korzystają z informacji o ruchu z gogle maps? Wtedy nawigacja ma sens.


I ostatnie SPALANIE. Jadąc na półautonomicznym trybie schodzę do 6,3-6,7l na trasie. Jadąc dość oszczędnie z elementami dynamiki mam globalne spalanie 8,8 l.

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 29 gru 2019, 17:32

Na połowę tych pytań dostaniesz odpowiedź w instrukcji obsługi.
Jeśli myślisz że asystent toru jazdy i aktywny tempomat przejmą prowadzenie to się grubo mylisz.
To nie Tesla.
Z resztą Tesla na Europę niedawno ograniczyła czas nietrzymania rąk na kierownicy do 15 sekund. A było 1.5 minuty.
Co do otwierania klapy nogą to dużo ludzi narzeka bo nie umie z tego korzystać.
Gest nogą wykonujemy głównie gdy auto jest zamknięte i podchodzimy do klapy z kluczykiem w kieszeni.
Wówczas antena z tyłu auta rozpoznaje kluczyk. I możemy machać nogą.

deeil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2019, 07:49
Lokalizacja: Katowice

Post autor: deeil » 29 gru 2019, 20:40

Gest nawet jak zadziała (facet w salonie zrobil to za 5 razem) to unosi klape na 5 cm wiec chyba jednak cos jest nie tak :-)

drifter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 04 wrz 2016, 22:55
Imię: Marcin
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 DLZA 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: drifter » 30 gru 2019, 10:46

Witamy nowego kolegę i gratulujemy zakupu nowego pięknego auta. Rozumiem, że z silnikiem 3.0 TDI i napędem Quattro? Te nowe oznaczenia Audi dobijają.

Najlepiej podaj wyposażenie, które masz, to łatwiej będzie odpowiedzieć na niektóre pytania. Np. czy masz kluczyk komfortowy? Podejrzewam, że tak, chyba tylko z nim jest otwieranie bagażnika gestem. Wtedy np. jak kluczyk zostaje w środku nie zamkniesz samochodu. A w pewnych sytuacjach nie mając go przy sobie nie otworzysz bagażnika inaczej niż przyciskiem w drzwiach. Generalnie kolega wyżej ma rację, instrukcja obsługi jest długa i czytanie jej bardzo nudne, ale znajdziesz tam sporo odpowiedzi.

Co do elektrycznie otwieranej klapy bagażnika, to jej zakres chyba się programuje (przynajmniej w generacjach C6 i C7), np. jak ją zatrzymasz w połowie drogi, to potem się otwiera na tą wysokość. A jak pociągniesz ręką wyżej, to potem będzie się otwierać szerzej. Tak coś kojarzę. Możesz się pobawić i sprawdzić.

Zmień też może samochód w profilu, bo jest jakiś inny.

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 30 gru 2019, 14:35

deeil pisze:Gest nawet jak zadziała (facet w salonie zrobil to za 5 razem) to unosi klape na 5 cm wiec chyba jednak cos jest nie tak :-)
Wszytko jest w instrukcji obsługi. Tak jak kolega wyżej pisze.

TomekC8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 246
Rejestracja: 08 gru 2018, 06:58
Imię: TOMASZ
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DESA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: TomekC8 » 30 gru 2019, 20:03

Gratuluję zakupu. W wolnej chwili będę po kolei odpowiadał na Twoje pytania. Jeśli chodzi o minusy, to oczywiście najgorzej jest z opóźnioną reakcją na dodanie gazu. Tak jak piszesz jest to katastrofa. Również miałem problem ze skrzypiącą deską, ale został on rozwiązany przez serwis. Opisywałem to na forum. Ładowarka indukcyjna ładuje, ale bardzo powoli. Drugi raz nie zamówiłbym tego wynalazku. Też nie mam automatycznego domykania. Drzwi są dosyć ciężkie i żeby je prawidłowo zamykać trzeba użyć większej siły. Tunel środkowy mam w idealnym stanie, bez żadnych zarysowań. Jakie masz wykończenie tunelu? Aluminium z s-line?

yendrek3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2019, 08:32
Lokalizacja: Warwick

Post autor: yendrek3 » 31 gru 2019, 10:21

Gratuluje zakupu, piękne auto ale z tego co piszesz to takie drobiazgi mnie by już doprowadziły do szału. U mnie w A7 w moim drzwiach coś stuka w środku i chodź auto nie bite i nie kombinowane to mam już koziojebca na tym punkcie. W końcu nie jeździmy maluchami ani seicento.

Daj znać co ci serwis powie na te problemy. U mnie otwieranie bagażnika noga jednak działa w 90% sytuacji i tylko 10% czasem nie otworzy.

TomekC8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 246
Rejestracja: 08 gru 2018, 06:58
Imię: TOMASZ
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DESA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: TomekC8 » 01 sty 2020, 18:14

deeil pisze:1. Bagażnik- komfortowy dostęp, zamykanie mechanicznie ręką.
a) Gest nogą działa w 20% przypadków. Kiedy już zadziała to do końca bagażnik otwiera się w 20-30%. Zazwyczaj po prostu się unosi na 5 cm
b) Kiedy dojadę samochodem do celu wyłączam silnik (start/stop) i wychodzę z niego. W tym momencie nie mogę otworzyć bagażnika. Muszę zamknąć całe auto i otworzyć lub guzikiem na drzwiach otworzyć klapę- nawiasem mówiąc- tym guzikiem za każdym razem otwiera się klapa do końca. Gestem (jak zadziała czyli raz na 100) otwiera się na 5 cm- z pilota również.
2. Asystent pasa
Pomimo, że narysowane są wyraźne linie bardzo często ich nie widzi. Testowane głównie w Warszawie, gdzie na al. Jerozolimskich linie są bardzo dobrze namalowane. Tutaj chyba mam odpowiedź- wydaje mi się, ze system działa od 60 kmh wzwyż- nie wiem czemu tak jest.
Wydaje mi się, że ten samochód ma dwóch asystentów- jeden to odbijanie od linii, a drugi to otrzymywanie między. Ten drugi nie działa- jeżeli jest. Zawsze odbija mnie jak pijanego od linii do linii.
3. Tempomat aktywny
Jeżeli nie da się wyłączyć rozpoznawania znaków i automatycznego dopasowania prędkości, system ten jest totalnie bezużyteczny. Nie mogę korzystać z tempomatu aktywnego, do którego dopłata wynosi kilka tysięcy złotych. Na drodze, na której jest 100 km/h nie wiadomo dlaczego nagle pojawia się w aucie ograniczenie do 50 kmh do której samochód zaczyna zwalniać.
4. Kamera 360o
Obraz bardzo się zacina, niemożliwym jest obrót samochodu o 360 stopni- po obróceniu o 30-60o obraz się zawiesza i wraca do stanu początkowego
5.Awaria
W dniu dzisiejszym samochód zatrzymał się i wyskoczyła informacja- awaria układu napędowego. Zjechałem na bok, wyłączyłem w auto i włączyłem. Na razie działa- nie mam pojęcia co to może być. Do tej pory nie mam z tym problemu. Jednorazowa akcja.
6. Bezprzewodowy android auto.
Na kablu często rozłącza mi android auto- po 3-4 razy raz na 10 minut. To może być kwestia kabla.
Odpowiadając na Twoje wątpliwości, u mnie wygląda to tak:
a) otwieranie i zamykanie działa u mnie w miarę ok. Najczęściej już za drugim, trzecim machnięciem nogą pod zderzakiem klapa zamyka się lub otwiera.
b) po wyłączeniu zapłonu i wyjściu z samochodu mogę bez problemu otworzyć całkowicie bagażnik i później go zamknąć, nawet nogą. Najprawdopodobniej masz coś źle ustawione w MMI.
2. Asystenta pasa używam tylko na trasach szybkiego ruchu i autostradach. Linie zawsze widzi, chociaż masz rację, że odbija się od nich jak pijany. Jest to trochę irytujące.
3. Aktywny tempomat mam ustawiony tak, że znaki drogowe sczytuje, ale nie zwalnia. Opisałem na forum jak to ustawić. Bardzo często korzystam z aktywnego tempomatu i uważam, że działa on bardzo dobrze, zarówno w korkach, jak i poza miastem.
4. Kamera 360 stopni działa u mnie bez problemu. Choć muszę przyznać, że jest to zbędny bajer. Wystarczyłaby tylko kamera cofania i czujniki dookoła auta.
5. Nigdy nie pojawiła mi się informacja o awarii układu napędowego.
6. Również korzystam z android auto i nie mam żadnych problemów.

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 522
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Post autor: KKgg » 02 sty 2020, 07:16

Asystenta pasa używam tylko na trasach szybkiego ruchu i autostradach. Linie zawsze widzi, chociaż masz rację, że odbija się od nich jak pijany. Jest to trochę irytujące.
Masz w MMI możliwość ustawienia trybu działania active lane assist? U mnie w C7 jest opcja "wspomaganie kierowania: wczesne/późne". Przy ustawieniu jako "późne" zachowuje się dokładnie tak jak napisałeś. "Wczesne" robi robotę i auto trzyma środek pasa ruchu.

TomekC8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 246
Rejestracja: 08 gru 2018, 06:58
Imię: TOMASZ
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DESA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: TomekC8 » 02 sty 2020, 18:51

Takiej nazwy nie mam w MMI. Są natomiast ustawienia adaptacyjnego asystenta jazdy. W skład asystenta wchodzi regulacja prędkości i odstępu oraz śledzenie toru jazdy. Mogę ustawić program jazdy umiarkowany, standardowy lub sportowy. Zawsze miałem ustawiony na standardowy. Gdy tylko wybiorę się w trasę, gdzie będą namalowane linie boczne, to zmienię ustawienia i zobaczę, jak auto będzie się wtedy zachowywać.

dueerre
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 28 wrz 2019, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUDI A6 50 TDI

Post autor: dueerre » 04 sty 2020, 17:29

12. Kiedy myję samochód lancą ciśnieniową - cały czas migają światła. Próbowałem z zamkniętym i otwartym centralnym zamkiem (z pilota)


mam to samo - nie wiem o co chodzi, czy samochod otwarty czy zamkniety, zaczynaja migac awaryjne, zapalaja sie swiatla, po czym gasna i znow... wyglada to jakbym sie bawil... <lol>

Awatar użytkownika
Quash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 295
Rejestracja: 14 kwie 2015, 21:52
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdynia/Tczew

Re: AUDI A6 50 TDI

Post autor: Quash » 04 sty 2020, 18:28

dueerre pisze:12. Kiedy myję samochód lancą ciśnieniową - cały czas migają światła. Próbowałem z zamkniętym i otwartym centralnym zamkiem (z pilota)


mam to samo - nie wiem o co chodzi, czy samochod otwarty czy zamkniety, zaczynaja migac awaryjne, zapalaja sie swiatla, po czym gasna i znow... wyglada to jakbym sie bawil... <lol>
Prawdopodobnie macie kluczyk w kieszeni, zostawcie go leżącego na przednim fotelu i nie będzie problemu.
460KM/550NM Compsport Stage 2

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 04 sty 2020, 19:43

Klamki od keyless entry interpretują spływanie wody po nich jako zmianę pojemności i otwierają oraz zamykają auto.l

Flank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2020, 23:32
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2020
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DESA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Flank » 05 sty 2020, 00:16

deeil pisze:9. Oświetlenie klamry pasów - mam oświetlenie QQ2 i tego nie ma. Na prezentacji na filmach na youtube było. Nie wiem czy to opcja czy po prostu nie mam
To jest w pakiecie z bocznymi poduszkami tylnich siedzeń a nie w oświetleniu ambiente.
deeil pisze:10. Kontrola ciśnienia w oponach
W opcjach mam tylko komunikat, że jeżeli ciśnienie jest prawidłowe mam zapisać klikając ok, natomiast nie ma żadnych wartości. W A7 znajomy ma podaną temperaturę i ciśnienie w każdym kole. To była opcja? Jeżeli tak to nie widzę jej w konfiguratorze.
To jest dodatkowa opcja w cenniku pt. &#8222;System kontroli ciśnienia&#8221; zamiast podstawowej &#8222;wskaźnik kontroli ciśnienia&#8221;
deeil pisze: 13. Nie wiem co jest powodem- ale nalałem płyn do spryskiwaczy, (4l) użyłem go może 3 razy i wyskoczył komunikat o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy.
Najprawdopodobniej zabrudzone są czujniki/sensory i auto próbuje je bezskutecznie oczyścić zużywając płyn. Przetrzyj je szmatką, powinno pomóc.
deeil pisze: 15. Nawigacja
Nawigacja audi jest bardzo dobra, ale jedną potężną wadę, która powoduje że z niej prawie w ogole nie korzystam. Informacje o korkach są o wiele słabsze niż w gogle maps. Czy da się zrobić tak, aby nawigacja audi korzystają z informacji o ruchu z gogle maps? Wtedy nawigacja ma sens.
Każdy by tak chciał :) Niestety się nie da.

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 05 sty 2020, 14:26

dueerre pisze:12. Kiedy myję samochód lancą ciśnieniową - cały czas migają światła. Próbowałem z zamkniętym i otwartym centralnym zamkiem (z pilota)
W C7 wystarczy zostawić kluczyk w środku - i masz święty spokój! Nic nie mruga ani nie miga :)
Jednak C7 nie da się "zablokować" dotykowo, kiedy wykrywa klucz w środku auta - lepiej to sprawdzić w C8 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C8 (2018- )”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga