Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

adaptive light awaria systemu - Audi A7 4G (2011)

Elektryka
ODPOWIEDZ
pmcomp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 10 kwie 2019, 13:37
Imię: pmcomp
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2011
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

adaptive light awaria systemu - Audi A7 4G (2011)

Post autor: pmcomp » 12 paź 2019, 15:32

Cześć,

w moim A7 pojawił się ostatnio komunikat: adaptive light awaria systemu oraz zapaliła się ikona świateł przeciwmgielnych.

Pierwsze co to oczywiście internet i nasz klub. Po przeczytaniu wątku o A6 stanęło ( a6klub.pl/adaptive-light-awaria-systemu-vt72996,15.htm ), że do wymiany jest prawa żarówka od przeciwmgielnych doświetlająca w zakręcie. Sprawdzenie to pokręcenie kierownicą w prawo i w lewo przy ustawieniu świateł na AUTO i zaobserwowanie, która z żarówek nie działa.

Informacje znalezione w necie zalecają z prawej strony wymiane od strony prawego koła i zakola. Mój mechanik zdjął od góry cały dolot powietrza wraz z filtrem i wtedy dostęp jest o niebo lepszy niż od dołu. Do lewej żarówki oczywiście dostep od góry bez żadnego problemu.

Dla porządku dodam, że w A6 rzeczona żarówka to H7, w moim A7 to żarówka H8. Zapłaciłem w ASO VAG (ale nie Audi) 14 zł za żarówkę i 50 zł dla mechanika. Uważam to za atrakcyjne rozwiązanie ;) .

Dziekuje wszystkim za wpisy na forum, które pomogły mi w diagnozie usterki. BTW moim zdaniem system powinien raportować na deskę błąd żarówki.

BTW pytamie. po przełączeniu na postoju na przełączniku świateł z pozycji AUTO na przeciwmgielne przednie te światła się nie zapalają. Czy one działaja tylko w ruchu?
Na postoju dziłają tylko w trybie auto przy kręceniu kierownicą jako doświetlanie zakrętów. Też tak macie?
Pozdro
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez pmcomp, łącznie zmieniany 1 raz.
pmcomp

ODPOWIEDZ

Wróć do „A7 4G (2010-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga