Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Webasto

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
Awatar użytkownika
MiniasThirit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2019, 14:49
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Webasto

Post autor: MiniasThirit » 25 wrz 2019, 15:08

Hej panowie mam w A6 C7 webasto i chyba jest zepsute . Nie mogę go włączyć. Po ustawieniu na 10 min po 3 sekundach się wyłącza. Czy temperatura otoczenia ma wpływ na webasto ?>
Próba była przy 15 stopniach. Raz gdy było nieco chłodniej to w garażu timer zszedł z 10 min na 9 min ale nie mogłem dłużej trzymać i wyłączyłem.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 25 wrz 2019, 18:15

Aby webasto odpaliło musi być naładowany akumulator oraz nie może być mało paliwa w baku. Temperatura nie ma znaczenia.

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 25 wrz 2019, 23:17

zrób diagnostykę
R1200GS ADV LC

Awatar użytkownika
MiniasThirit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2019, 14:49
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Post autor: MiniasThirit » 26 wrz 2019, 05:40

No to w takim razie trzeba na kompa się udać

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 26 wrz 2019, 07:02

Ja tak mialem co prswda w C5 to byla uszkodzona świeca.
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 26 wrz 2019, 07:26

Po kilku nieudanych uruchomieniach urządzenie blokuje się i trzeba je odblokować programowo. Ale najpierw trzeba usunąć usterkę.

Awatar użytkownika
MiniasThirit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2019, 14:49
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Post autor: MiniasThirit » 28 wrz 2019, 18:05

Zrobię diagnozę i dam znać co się stało , będzie dla potomnych :)

buki52
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 01 lis 2011, 13:11
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: buki52 » 05 paź 2019, 12:38

Witam, mam podobny problem, a nie chcę zakładać nowego tematu. Uruchamiając webasto po kilku sekundach samoczynnie jest rozłączane. Przy odpalonym silniku pokazuje na MMI że działa i minuty lecą jednak ciepła brak. Mało tego, kilkukrotnie zdarzyło mi się, że w trakcie jazdy nie wieje ciepłe powietrze. Samochód nie może się dogrzać. Pomimo uzyskanej temperatury 90st i ustawień ogrzewania na max nie czuć ciepłego powietrza, a jedynie delikatnie"złamane". Nie jest bardzo zimno w środku ale to nie to... Kiedyś po trasie gdy silnik był nagrzany włączyłem webasto ustawiając na 20min to grzało na postoju i wtedy było czuć ciepło. Nie wiem czy ja coś tu źle robię? bo nie miałem nigdy do czynienia z webasto. Na wyposażeniu mam wpisane "auxiliary heating/ventilation" i w kolejnym punkcie ogrzewanie postojowe sterowane pilotem (nie wiem czy to to samo czy coś innego). W ustawieniach CAR mam jeszcze możliwość włączenia i wyłączenia nagrzewnicy? Aktualnie jest włączona. Może ktoś coś podpowiedzieć? <mysli>
Człowiek się przesiadł z C5 gdzie wszystko było znacznie prostsze, a tu trochę technologii i się człowiek gubi <rotfl>

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 28 paź 2019, 12:23

też chętnie podłączę się pod temat. Chciałem zapytać jak korzystać z tego webasta, jak programować pilotem itp. :)

Awatar użytkownika
lyngso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 19 lut 2012, 11:58
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVF 211KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lyngso » 28 paź 2019, 16:56

Witam
buki52 pisze:Na wyposażeniu mam wpisane "auxiliary heating/ventilation" i w kolejnym punkcie ogrzewanie postojowe sterowane pilotem (nie wiem czy to to samo czy coś innego). W ustawieniach CAR mam jeszcze możliwość włączenia i wyłączenia nagrzewnicy? <rotfl>
Powinieneś mieć opcję Ogrzewanie postojowe i jak w nią wejdziesz, możesz ustawić 3 timery dla ogrzewania postojowego.
A pilota nie masz?
atlas1977 pisze:.....jak programować pilotem itp.
Pilotem ustawia się tylko czas i temperaturę na teraz. Tzn, naciskasz OK na pilocie, łączy się z samochodem. Jak ustanowi połączenie to dostaniesz na wyświetlaczu pilota opcję ustawienia temperatury i czasu grzania, po zatwierdzeniu OK, pilot wyśle informację do samochodu i ogrzewanie się włączy. Gdy po naciśnięciu OK będzie mrugała ikonka z przekreśloną antenką to znaczy, że pilot nie jest w zasięgu samochodu.

Resztę programowania przeprowadza się w samochodzie po wejściu w opcję Ogrzewanie postojowe. Są trzy opcje Timera i max na chyba 10 dni do przodu.

Pozdrov

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 30 paź 2019, 07:10

lyngso pisze:Witam
buki52 pisze:Na wyposażeniu mam wpisane "auxiliary heating/ventilation" i w kolejnym punkcie ogrzewanie postojowe sterowane pilotem (nie wiem czy to to samo czy coś innego). W ustawieniach CAR mam jeszcze możliwość włączenia i wyłączenia nagrzewnicy? <rotfl>
Powinieneś mieć opcję Ogrzewanie postojowe i jak w nią wejdziesz, możesz ustawić 3 timery dla ogrzewania postojowego.
A pilota nie masz?
atlas1977 pisze:.....jak programować pilotem itp.
Pilotem ustawia się tylko czas i temperaturę na teraz. Tzn, naciskasz OK na pilocie, łączy się z samochodem. Jak ustanowi połączenie to dostaniesz na wyświetlaczu pilota opcję ustawienia temperatury i czasu grzania, po zatwierdzeniu OK, pilot wyśle informację do samochodu i ogrzewanie się włączy. Gdy po naciśnięciu OK będzie mrugała ikonka z przekreśloną antenką to znaczy, że pilot nie jest w zasięgu samochodu.

Resztę programowania przeprowadza się w samochodzie po wejściu w opcję Ogrzewanie postojowe. Są trzy opcje Timera i max na chyba 10 dni do przodu.

SUPER! dzięki bo fajni ei prosto mi to wytłumaczyłeś. Pilota mam ale jeszcze tego nie włączałem. Wiesz może czy webasto wpływa na temperaturę silnika po tym jak już wsiądę do auta i ruszę. Chodzi mi o to czy silnik szybciej się nagrzeje i osiągnie swoją temperaturę pracy. Byłoby to fajne podgrzać troszkę jak ma się krótki odcinek do zrobienia

Pozdrov

Awatar użytkownika
lyngso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 19 lut 2012, 11:58
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVF 211KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lyngso » 30 paź 2019, 10:35

Witam
atlas1977 pisze:
SUPER! dzięki bo fajni ei prosto mi to wytłumaczyłeś. Pilota mam ale jeszcze tego nie włączałem. Wiesz może czy webasto wpływa na temperaturę silnika po tym jak już wsiądę do auta i ruszę. Chodzi mi o to czy silnik szybciej się nagrzeje i osiągnie swoją temperaturę pracy. Byłoby to fajne podgrzać troszkę jak ma się krótki odcinek do zrobienia
Webasto włącza się automatycznie i dogrzewa silnik w okresach jesienno-zimowych. (Przynajmniej tak zaobserwowałem u siebie) Nie przeraź się, jeśli któregoś chłodnego dnia po odpaleniu samochodu obok koła będzie się wydobywał dym, tam wydech ma Webasto.

Jakie są kryteria dogrzewania silnika przez Webasto, nie wiem ale w serwisie wytłumaczono mi, że gdy silnik jest zimny i temperatura na dworze też jest niska, to po odpaleniu włączy się automatycznie i go będzie dogrzewać.

Pozdrov

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 30 paź 2019, 13:18

lyngso pisze:Witam
atlas1977 pisze:
SUPER! dzięki bo fajni ei prosto mi to wytłumaczyłeś. Pilota mam ale jeszcze tego nie włączałem. Wiesz może czy webasto wpływa na temperaturę silnika po tym jak już wsiądę do auta i ruszę. Chodzi mi o to czy silnik szybciej się nagrzeje i osiągnie swoją temperaturę pracy. Byłoby to fajne podgrzać troszkę jak ma się krótki odcinek do zrobienia
Webasto włącza się automatycznie i dogrzewa silnik w okresach jesienno-zimowych. (Przynajmniej tak zaobserwowałem u siebie) Nie przeraź się, jeśli któregoś chłodnego dnia po odpaleniu samochodu obok koła będzie się wydobywał dym, tam wydech ma Webasto.

Jakie są kryteria dogrzewania silnika przez Webasto, nie wiem ale w serwisie wytłumaczono mi, że gdy silnik jest zimny i temperatura na dworze też jest niska, to po odpaleniu włączy się automatycznie i go będzie dogrzewać.
dziękiję, przydatna wskazówka żebym zawału nie dostał :)

Pozdrov

bigjasiu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 333
Rejestracja: 17 cze 2015, 07:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LIMANOWA

Post autor: bigjasiu » 31 paź 2019, 23:57

lyngso pisze:Witam
atlas1977 pisze:
SUPER! dzięki bo fajni ei prosto mi to wytłumaczyłeś. Pilota mam ale jeszcze tego nie włączałem. Wiesz może czy webasto wpływa na temperaturę silnika po tym jak już wsiądę do auta i ruszę. Chodzi mi o to czy silnik szybciej się nagrzeje i osiągnie swoją temperaturę pracy. Byłoby to fajne podgrzać troszkę jak ma się krótki odcinek do zrobienia
Webasto włącza się automatycznie i dogrzewa silnik w okresach jesienno-zimowych. (Przynajmniej tak zaobserwowałem u siebie) Nie przeraź się, jeśli któregoś chłodnego dnia po odpaleniu samochodu obok koła będzie się wydobywał dym, tam wydech ma Webasto.

Jakie są kryteria dogrzewania silnika przez Webasto, nie wiem ale w serwisie wytłumaczono mi, że gdy silnik jest zimny i temperatura na dworze też jest niska, to po odpaleniu włączy się automatycznie i go będzie dogrzewać.

Pozdrov
Kryteria są proste, przy niskich temperaturach by silnik mógł pracować w pełni sprawnie/efektywnie ( czyli musi być osiągnięta szybko max temperatura ) webasto działa jak dogrzewacz, dogrzewa silnik do nominalnej temperatury
WYKONANE MODY:
1)BOSE
2) OGRZEWANIE POSTOJOWE
3) SIDE ASSIST
4) LINE ASSIST
5) ACC
6) KAMERA COFANIA
7) PEŁNE QQ2
8) TUNER TV DVBT
9) SOFT CLOSE
10) HUD
11) NIGHT VISION
12) HaK ORIS
13) Wymiana oświetlenia wewnętrznego, na pełen LED

PLANY
1) PNEUMATYKA

Bartosz87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 20 wrz 2019, 19:57
Lokalizacja: Pajęczno

Post autor: Bartosz87 » 01 lis 2019, 14:57

Ja również mam problem z webasto, wyłącza się po kilku sekundach. Po podłączeniu vcds pokazuje komunikat- sterownik wadliwy. Kasowanie błędu jest niemożliwe Bo sterownik odrzuca polecenie. Czy uszkodzony jest sterownik czy może zablokowany ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga