Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pompa wspomagania a6c5 szukam opinii o producencie SKV

Układ kierowniczy
Awatar użytkownika
amfreeb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:24
Lokalizacja: Szczecinek

Pompa wspomagania a6c5 szukam opinii o producencie SKV

Post autor: amfreeb » 24 wrz 2019, 13:55

Panowie moja stara pompa juz nie domaga dwukrotnie płukałem olej w niej ale na niewiele sie to zdaje. Podjechałem do mechaniora i chce mi zalozyc producenta SKV, mowi ze kilka sztuk juz montował i nie było problemów ale wole podpytać tutaj. W sieci szukałem troche info i opinie o wahaczach znalazlem ze sa dobre ciekawia mnie natomiast wasze opinie o pompach wspomagania SKV. Ktos na tym jezdzi?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 24 wrz 2019, 19:15

Od tego shitu jak najdalej :). Kup regenerowaną i będziesz o wiele bardziej zadowolony. Firma z Wrocławia zajmuje się tym bardzo fachowo. Jedną kupiłem do auta mojego wuja (Passat B5 FL 1.9 TDI).

Najpierw firma (tj. SKV) reklamowała się, dawała części na testy, aby zdobyć dobre opinie, a tak właściwie jest to najtańszy chińczyk. Przez pewien czas była reklama na forum, ale jak tylko skończyła się umowa została ona usunięta wraz z kontem użytkownika, który był dystrybutorem tej marki. Najpierw chwalili się, że jest to SKV Germany, ale dość szybko drugi człon zniknął z nazwy. Jak wiadomo, Chińczyk napisze wszystko na opakowaniu :). Nawet główny admin naciął się na ich pompę <uoee> .

[ Dodano: 2019-09-24, 19:15 ]
Kupowałem od tego gościa i linki poniżej dotyczą Twojego auta.

- zwykła: https://allegro.pl/oferta/pompa-wspomag ... 8308752853
- wzmocniona: https://allegro.pl/oferta/pompa-wspomag ... 8308722443

Zwrot jest na koszt sprzedawcy i nie trzeba oddawać od razu, a dopiero po demontażu. Musi być to jednak oryginalna pompa, którą można poddać regeneracji. Jeśli nie oddasz swojej, to nie masz gwarancji na zregenerowaną pompę. Taki sposób na pewny zwrot :p.

Z tego co kojarzę, to koleś każe zalać układ czerwonym płynem, ale lepiej zalać mineralnym Febi, który jest przeznaczony do układu w C5.

Nikostratus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 645
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:59
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nikostratus » 24 wrz 2019, 20:18

Jeżeli jest to ta sama pompa wspomagania co w benzynie V6 to możesz też kupić pompę od A6 C6 3.0 TDI obrócić króciec w odpowiednim kierunku i pasuje P&P
mat1324, a tak zapytam z ciekawości czemu każe zalać to czerwonym płynem ?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 24 wrz 2019, 21:12

Bo jest on uniwersalny i nie zrobi krzywdy pompie, ale maglownica potrzebuje mineralny.

Awatar użytkownika
barylak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 04 mar 2019, 10:15
Lokalizacja: Legnica

Post autor: barylak » 25 wrz 2019, 10:31

Nie rozumiem skąd takie złe opinie na SKV. Znajomy polecił mi ich wahacze i chodzą bez problemu do tej pory a już zrobiłem około 50k na nich. Nie wiem jak z pompa ale może warto posłuchać mechanika

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 25 wrz 2019, 12:48

Pompa wspomagania? Pisałem już gdzieś i chyba niejednokrotnie. Tak się składa, że C5 przez 7 lat użytkowania zdążyłem rozebrać niemal na części pierwsze w wielu miejscach. Akurat lubię grzebać we wszystkim, mam ku temu warunki warsztatowe i wykształcenie (mechanik, ale praktykujący we własnym zakresie). Przez ten okres zleciłem tylko dwie rzeczy, których nie byłem w stanie zrobić samemu, czyli np. listwa wtryskowa i kalibracja LPG. Do rzeczy:
Kup sprawną używkę za kilkadziesiąt złotych. Szukaj po ogłoszeniach do Skody! (przecież do skody nie będzie kosztować tyle co do Audi <glupek> ), wszystkie pompy ze Skody, Seata, VW i Audi z podobnego rocznika (generacja C5) są te same. Mogą się różnić tylko jednym parametrem: 130 lub 110 bar. Znajdź z takim samym ciśnieniem, kupuj i montuj. Jeden z prostszych w wymianie osprzętów silnika. Gdzieś chyba nawet robiłem opis.
Szkoda inwestować w jakąkolwiek nową, bo przetrwa dłużej niż auto, chyba, że zamierzasz jeździć tym autem kolejne 13 lat?
Było A6 C5 Avant 1,8T AEB LPG. Przez 7 lat trochę w nim pogrzebałem.

Awatar użytkownika
amfreeb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:24
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: amfreeb » 25 wrz 2019, 15:25

Wole kupić nową pompe i miec gwarancje niż bawic sie w regenerowane bo dużo śmigam po mieście. A poza tym nie zawsze wystawiaja fakture a ja chce miec papier i dlatego wole nowke

Nikostratus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 645
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:59
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nikostratus » 25 wrz 2019, 15:35

Z takim podejściem to chyba pozostaje Ci zakup pompy w ASO za tysiaka bo sensownych zamienników nie ma... są pompy regenerowane przez np TRW, General Ricambi, Bosch dostępne w hurtowniach i sklepach internetowych i wtedy dostaniesz papier przy zakupie. Ja osobiście wystrzegam się małych prywatnych zakładów regeneracji bo już raz sobie sprężarkę klimy kupiłem która była tylko pomalowana srebrzanką a w środku trup...

kris858
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 21 lis 2018, 11:05
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kris858 » 26 wrz 2019, 11:09

Jak chce kupic nowa pompe to niech bierze skv bedzie mial spokoj. W regeneracje nie ma sensu sie bawic bo idzie sie naciac.. Pozatym bosch to nie to samo co kiedys

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 26 wrz 2019, 13:32

Koleś od którego kupiłem wtedy tę pompę robi regenerację dla ASO, ponieważ tam też można kupić regenerowane pompy. Wtedy na końcu numeru mają literę X.

Nikostratus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 645
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:59
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nikostratus » 26 wrz 2019, 13:47

Tak ale ASO jako warsztat może oddawać części do regeneracji ale to nie jest regeneracja producenta

Awatar użytkownika
Gustawz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2019, 12:21
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: Gustawz » 26 wrz 2019, 16:33

Ja mam pompe wspomagania skv od ponad 3 lat w aucie i mogę każdemu polecić. Autko zrobiło już mniej więcej 75 tysięcy i nie mam problemu z zamiennikiem.
mat1324 pisze:Najpierw firma (tj. SKV) reklamowała się, dawała części na testy, aby zdobyć dobre opinie, a tak właściwie jest to najtańszy chińczyk. Przez pewien czas była reklama na forum, ale jak tylko skończyła się umowa została ona usunięta wraz z kontem użytkownika, który był dystrybutorem tej marki.
To ze ktoś się przestał reklamować tu na forum, nie znaczy że można go oczerniać. W moim przypadku był to produkt tani ale również dobrej jakości i nie cierpie z tego powodu że był tani. Ale tyle opinii co użytkowników.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 26 wrz 2019, 17:28

On nie przestał się reklamować na forum, a tylko czekaliśmy (tj. administracja) aż umowa się zakończy i nie było mowy o dalszej współpracy. Ciesz się, że trafiłeś na dobrą sztukę. Czasami i z Chin coś dobrego przypłynie, więc miałeś szczęście.

ESEN

Post autor: ESEN » 26 wrz 2019, 18:56

Witam szanowne grono
Nazywam się Wojciech Michorzewski i jestem właścicielem firmy Esen do której należy marka SKV.
Czytając przypadkowo forum znalazłem owy wątek i chciałbym skomentować wypowiedź mat1324 gdyż w mojej opinii jest ona daleka od prawdy na co przedstawię stosowne dowody:
mat1324 pisze:On nie przestał się reklamować na forum, a tylko czekaliśmy (tj. administracja) aż umowa się zakończy i nie było mowy o dalszej współpracy. Ciesz się, że trafiłeś na dobrą sztukę. Czasami i z Chin coś dobrego przypłynie, więc miałeś szczęście.
Pragnę poinformować, że nikt inny niż założyciel forum A6 kontaktował się z działem marketingu mojej firmy w celu przedłużenia reklamy. Niech zatem internauci sami ocenią czy była mowa i propozycja ze strony administracji o przedłużenie reklamy czy też nie.

Obrazek

Swoją drogą w okresie kiedy przyszła owa propozycja nasza uwaga była skupiona nad aranżacją stanowisk na targi min. w Bolonii, Birmingham, Amsterdamie i Moskwie gdzie byliśmy wystawcami i po prostu wspomniany email został "przeoczony" dlatego właśnie nie odpowiedzieliśmy na propozycje reklamy na forum a6klub.


Prosiłbym zatem o pisanie prawdy gdyż uważam za mało stosowne wprowadzanie forumowiczów w błąd.

Co do jakości produktów marki SKV to rynek chyba już zweryfikował oferowane przez nas produkty, firma zwiększyła obroty rdr ponad 100%, tak się składa że z mentalnością rodaków złe informacje roznoszą się znacznie szybciej niż te dobre. Pół biedy jeśli te złe informacje są prawdziwe, jednak najbardziej krzywdzące są opinie pisane przez osoby które albo nie miały doczynienia z produktem albo najzwyczajniej w świecie piszą nieprawdę. (przykład powyżej)

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów
Wojciech Michorzewski

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 26 wrz 2019, 19:33

W takim razie przepraszam, ale nie wiedziałem o tym mailu, bo nie zajmuję się reklamami na forum (główny admin tym zarządza) :). Przedtem na forum była zarejestrowana inna osoba, która reprezentowała firmę SKV i wiele razy pytałem się, gdzie są fabryki tej firmy, ale nie otrzymałem takiej informacji. Może teraz się dowiem ;).

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga