Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Kluczyk "1" - brak oświetlenia w kabinie

Elektryka
ODPOWIEDZ
Prygiel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2019, 07:45
Lokalizacja: Radom

Kluczyk "1" - brak oświetlenia w kabinie

Post autor: Prygiel » 11 wrz 2019, 08:00

Witam mam problem z oświetleniem kabiny auto dopiero kupiłem i nie mam pojęcia w czym może być probem. Oświetlenie ładnie wszystko świeci do momentu gdy do stacyjki nie włożę kluczyka i nie przekręcę na pozycję "1", nagle całe oświetlenie gasnie i nie reaguje na guziki w podsufitce czy nawet otwieranie drzwi.
Drugie pytanie jest o oświetlenie ambiente. Czy powinno świecić podczas jazdy, czy wyłącznie jak jest teraz, że po otwarciu drzwi? Szczerze jeśli jest opcja wolał bym żeby ambiente współpracowało z czujnikiem zmierzchu 🤔
Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 13 wrz 2019, 12:55

To akurat normalne, że oświetlenie kabiny gaśnie po włączeniu zapłonu i to nie nowość. Chyba w każdym aucie tak jest. Otwierasz drzwi - zapala się, żebyś widział jak wsiadasz, włączasz zapłon i gaśnie, żebyś nie jechał z oświetleniem. Dziwi mnie tylko, że piszesz, że nie działają przyciski. Jak włączysz na I to się nie zapala? W tym położeniu powinno się zawsze świecić wszystko, na środku - przy otwarciu drzwi a na O - nigdy.
Ambiente świeci się podczas jazdy (drzwi, światło na nogi), ustawia się to w MMI, tylko wątpię, że da się tak, że tylko przy otwartych drzwiach. Taka opcja byłaby bez sensu. Rozumiem, że jak włączysz zapłon, to również to gaśnie? Wtedy coś jest nie tak. Pobaw się ustawieniami oświetlenia wewnętrznego w MMI.
To współpracuje z czujnikiem zmierzchu, bo jak masz światła na AUTO, to przy dziennych ani zegary, ani ambiente się nie świeci.
Było A6 C5 Avant 1,8T AEB LPG. Przez 7 lat trochę w nim pogrzebałem.

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 13 wrz 2019, 17:16

pierwsza sprawa, zrób diagnostykę, bo może jest aktywna CP w module komfortu i ktoś coś podrutował.
a "ambiente" masz raczej dołożone niechlujnie i podpięte pod lampkę w drzwiach, która zapala się podczas otwarcia drzwi i gaśnie po ich zamknięciu
R1200GS ADV LC

Prygiel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2019, 07:45
Lokalizacja: Radom

Post autor: Prygiel » 14 wrz 2019, 20:13

Pisałem na grupie c6 na Facebooku, ludzie piszą, że prawdopodobnie ochrona komponentu wyskoczyła na moduł komfortu i przez to nie działa oświetlenie jak powinno. Bo gdy zamknę i otworze samochód również w kabinie ciemno. Po paru minutach dopiero wszystko wraca do normy.
Ambiente mam oryginalne bo nawet w fotelach z tyłu jest, pod lusterkami. I zielone menu jest nie aktywne a opcja stopnia rozjaśnienia jest, także fabryka :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga