Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Szyba karoseryjna lewa Avant FL S-Line

Nadwozie
ODPOWIEDZ
WozAdr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2019, 03:49
Lokalizacja: ZGR

Szyba karoseryjna lewa Avant FL S-Line

Post autor: WozAdr » 08 wrz 2019, 11:44

Witam.
Jako nowy użytkownik forum chciałbym się przywitać z Wami.

Na forum sprowadza mnie problem, który niestety nie daje mi spać po nocach.
W moim Avancie grad oprócz wgnieceń w karoserii pozostawił jeszcze 2 przykre niespodzianki. Z uszkodzoną lampą z tyłu w błotniku dzięki forum już sobie poradziłem. Jednak pozostała jeszcze do wymiany, a raczej wklejenia lewa szyba karoseryjna (ta od przestrzeni bagażowej za słupkiem C).
Nurtuje mnie kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi na 33 stronach tego podforum.
1. Chromowana ramka wkoło szyby składa się z dwóch części. W jednym temacie przeczytałem, że te listwy są nitowane. Natomiast w innym, że dolna listwa może być wulkanizowana do uszczelki tej szyby. Która z tych możliwości jest prawdziwa?
2. Moje auto jest po FL. Czy te szyby przed i po lifcie są identyczne?
3. Posiadam pakiet fabrycznie przyciemnionych szyb. Czy numer części 4F9845299 dla zwykłej szyby i dymionej jest taki sam?
4. Po rozmowie z zakładem montującym szyby w mojej okolicy uzyskałem kilka cennych rad dotyczących kupna tej szyby (by zwrócić uwagę na stan uszczelek bo szyba jest z nią wulkanizowana i nie ma możliwości jej wymiany). Czy drodzy forumowicze jesteście w stanie polecić mi miejsce bądź osobę, od której mogę nabyć drogą kupna taką szybe? Na allegro i olx rozrzut cenowy jest od 70 do prawie 300zł, a chciałbym kupić od razu część pasującą.

Pozdrawiam Adrian

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 08 wrz 2019, 12:03

Podeślij mi na PW numer VIN albo podaj tutaj, to sprawdzę numer części oraz wygeneruję instrukcje.

WozAdr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2019, 03:49
Lokalizacja: ZGR

Post autor: WozAdr » 08 wrz 2019, 12:09

Dziękuję za szybką odpowiedź
VIN: WAUZZZ4F79N054974

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 08 wrz 2019, 16:38

1. Listwy trzymają się na klamrach w okolicach szyby bocznej, aby można było je w prosty sposób wymontować na czas wymiany szyby. Wygenerowałem osobną instrukcję do tego, którą znajdziesz w paczce poniżej.
2. Dany numer szyby występował również przed liftem, więc jeśli pytasz się o możliwość zamontowania przedliftowej szyby do polifta, to odpowiedź brzmi: <tak>.
3. Do Twojego auta przeznaczona jest lewa szyba boczna o numerze 4F9845299N (koszt w ASO ok. 1380 zł). Dodam, że możesz wsadzić szybę od Allroada, S6 i RS6 (oczywiście Avant :p).
4. Faktycznie uszczelka jest częścią szyby, więc musisz kupić w bardzo dobrym stanie. Czasami lepiej dołożyć 100 zł i mieć lepszą. Jeśli się uda, to szukaj w swojej okolicy.

W paczce wygenerowane są instrukcje, które pomogą w wymianie. Ogólnie trzeba rozebrać całą lewą stronę bagażnika. W dwóch instrukcjach były dwa większe obrazki, które obcięło. Dlatego wrzuciłem je luzem.

https://www.dropbox.com/s/d1mdjckn0yfsa ... 0Avant.rar

[ Dodano: 2019-09-08, 16:38 ]
W szybie są chyba anteny/podgrzewanie, więc nie możesz kupić pierwszej lepszej :).

WozAdr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2019, 03:49
Lokalizacja: ZGR

Post autor: WozAdr » 09 wrz 2019, 19:11

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Szybe już zamówiłem. Wybrałem szybe ze znanego portalu aukcyjnego. Z opisu i późniejszej rozmowy ze sprzedawcą uszczelki są w stanie idealnym. Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam i można zamykać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga