Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] problem z instalacja elektryczna, brak stop-u

Elektryka
ODPOWIEDZ
Marious_83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 02 maja 2009, 07:40
Lokalizacja: Toruń

[A6 C5] problem z instalacja elektryczna, brak stop-u

Post autor: Marious_83 » 04 maja 2009, 20:59

Witam

mam problem, który spędza mi sen z powiek.
Kilka dni temu zaobserwowałem migająca kontrolkę świecy żarowej, po przestudiowaniu forum doszedłem do wniosku że to czujnik pod pedałem hamulca (brak stopu) potwierdziłem ten problem na VAG i nie pozostało nic tylko zmienić czujnik.
Niestety wymiana czujnika nic nie dała i stopu brak :-/ !

Próbowałem zmierzyc co dzieje się w tej 4-pinowej kostce i wyszło mi że po przekreceniu stacyjki są 2 plusy.
Rozebrałem stary włącznik, konstrukcja i zasada działania banalnie prosta, jedyne co może sie tam zkaszanić to nadpalanie się styków.
Postanowiłem wyczyścić papierkiem styki i podłączyłem tem włącznik "na sucho" pod kostkę i zdumiony zauważyłem że zaczęło dziłąć (coś się załączało i na odwrót po naciśnięciu włącznika) niestety z tyłu auta zapalał sie i gasł tylko prawy stop, sprawdziłem żarówki są ok.
Odpiąłem włącznik ponownie i postanowiłem odpowiednio mostkować kostkę, postawiłem szpiega przed lampami i jedyne co udało się zdziałać to lekki żarzenie się stopu na szybie, przypuszczam że potrzebuje on najmniej prądu dlatego tak się działo.

Czy może ktoś pomóc, może jakaś wskazówka gdzie szukać ewentualnej przerwy w przewodzie( a może przyczyna tkwi jeszcze gdzie indziej, bezpieczniki też ok.)


POMOCY

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 04 maja 2009, 22:02

jeśli wymiana czujnika przy pedale hamulca nic nie dała to tak jak napisal wyżej kolega, sprawdź masę przy tylnych lampach
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

Marious_83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 02 maja 2009, 07:40
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Marious_83 » 05 maja 2009, 12:06

Ludzie wstyd się przyznać, pojechałem dziś z rana do oblatanego elektryka, jeszcze raz po mnie pomierzył, posprawdzał i jego diagnoza zabrzmiała "wszytko ok".

Okazało się że żarówki spaliły się 2szt. na raz w taki sposób, że można im było się przyglądać i nie widać było przerwy na włóknie, wymian żarówek spowodowała że STOP wrócił do auta :-)

A ja noc zarwałem :-/

Normalnie błąd z podstawówki, dzięki za rady i sorry za bezsensowna akcję.

Dodatkowo po wymianie tego automatu odżył tempomat a przedtem załączać się nie chciał, także pełen sukces. :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga