Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

3.0 tfsi czy 4.0 tfsi?

Silniki benzynowe
alekooo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2019, 00:01
Lokalizacja: Warszawa

3.0 tfsi czy 4.0 tfsi?

Post autor: alekooo » 15 lip 2019, 13:04

Witam. Po założeniu dyskusji nt diesli, przypomniało mi się dlacsego kilka lat temu powiedziałem, ze już nigdy więcej diesla. zacząłem wiec szukać 3.0 tfsi. Gadałem z gościem który ma 4.0 tfsi, mówił mi ze niedużo więcej pali, a osiągami nie dorasta do pięt. Jak jest z utrzymaniem tych silników? Są dużo mniej problematyczne niż diesle? Szukałem tematów, to za dużo nie znalazłem. Patrząc całkowicie obiektywnie, czy koszty utrzymania a7 3.0 tfsi będą dużo niższe niż koszty utrzymania s7? Analogicznie chodzi o a6 i s6 . Pozdrawiam !

Zbichu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2014, 14:14
Lokalizacja: Bagdad

Post autor: Zbichu » 15 lip 2019, 15:27

Decydując się na Rs, M, Amg czy chociażby S i zastanawianie się nad kosztami to nieporozumienie. Ogólnie te silniki można określić jako niezbyt awaryjne w odniesieniu do diesli, ale swoje bolączki mają i to, że od czasu do czasu wyleci jakieś 5-20 tys powinno być brane pod uwagę. W S-ce niestety siedzi S-tron, więc w przypadku przerabiania jej na RS (o ile nie zostało to już zrobione, bo samym softem 100KM dolatuje) trzeba o tym pamiętać, ale dostępne są sprzęgła do 1000Nm dla dl501Q, więc i to nie problem. Padają w nich kolektory, intercoolery, odmy, przepustnice czyli pierdoły. Nie jedzie się S-ką jak samochodem sportowym, co może być zaletą. Jeżeli Cię stać to się nie zastanawiaj tylko bierz, bierz, bierz! Jeśli jednak ciągle myślisz o kosztach to kup C6 2.4 benzę z małym przebiegiem.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 15 lip 2019, 17:43

Ewentualnie 3.0 TFSI z tipem + stage 2 i masz w sumie mocowo eskę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga