Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Okładki do albumów MP3

Car Audio
ODPOWIEDZ
Slawislaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:30
Lokalizacja: Warmia

Okładki do albumów MP3

Post autor: Slawislaw » 15 lip 2019, 10:32

Jak przygotować albumy MP3, aby wyświetlały się ich okładki? Nie mam slotu na kartę SIM. Telefon niepodłączony. Jedne okładki albumów MP3 są wyświetlane. Inne nie są. Dołączam okładki w formacie JPG (rozdzielczości poniżej 600x6000) do katalogów, ale nie wszystkie czyta. A może żadnych nie czyta bo niektóre katalogi nie zawierają żadnych plików JPG a prawidłowa okładka płyty/albumu jest wyświetlana na ekranie MMI. Czy MMI ma wewnętrzną bazę danych? Czy pobiera okładki z sieci? Al jeśli pobiera z sieci to jak jest do tej sieci podłączony? Moja wersja oprogramowania MMI to MIB2 (chyba) czyli MHI2_ER-AUG11....

Ten tego.... Lubię wiedzieć i mieć porządek :]

Awatar użytkownika
lyngso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 19 lut 2012, 11:58
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVF 211KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lyngso » 15 lip 2019, 12:52

Witam

Z tego co udało mi się zaobserwować, to gdy plik okładki jest większy niż chyba 40kB wtedy MMI go nie czyta. Wszystko poniżej jest czytane. To gdy utwór MP3 jest bezpośrednio na HDD lub karcie pamięci.

Podczas połączenia przez BT i odtwarzania muzyki z np iTunes nie wszystkie okładki są czytane. Nie wiem jaki jest klucz ale gdy odtwarzam utwory z mojej biblioteki iTunes, część jest czytana a część nie.

Pozdrov

Slawislaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:30
Lokalizacja: Warmia

Post autor: Slawislaw » 15 lip 2019, 19:44

Dzięki za poradę.

Zmniejszyłem pliki JPG poniżej 40 kB. Niestety nic to nie dało.

System MMI dobiera okładki według swego widzimisię. Jedne okładki są dobrane prawidłowo, w niektórych przypadkach podkłada jakieś domyślne obrazki według gatunków muzycznych (sic!) a w pozostałych albumach nie wyświetla nic. Oczywiście mam na myśli odtwarzanie z karty SD, pendrive'a oraz dysku twardego (JukeBox). Póki tego nie rozgryzę nie idę dalej - to znaczy nie walczę z odtwarzaniem muzyki z serwisów internetowych i z telefonu.

Wszystkie MP3 zgrywam w ten sam sposób z tą samą jakością w najprostszy możliwy sposób, czyli poprzez Windows Media Player. Windows Media Player dogrywa sobie wszystkie tytuły i okładki. Albumy odtwarzane w komputerze wyglądają tak samo, chociaż w katalogach nie ma plików JPG. W audiku już tak nie jest.

Ech... Problemy pierwszego świata.

Awatar użytkownika
lyngso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 19 lut 2012, 11:58
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVF 211KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lyngso » 01 sie 2019, 14:53

Witam

Spróbuj kolego dograć okładki programem MP3Tag. Program umożliwia kasowanie okładek i dodawanie swojej okładki.

Z tego co pamiętam, gdy było dodanych więcej niż jedna okładka MMI głupiało i nie czytało żadnej.

Gdy używałem Windows Media Player niektórych okładek nie czytało mimo, że komp czytał.

Po obróbce w MP3Tag wszystkie dodane okładki poniżej 40kB były czytane. Nie pamiętam tylko czy format był *.jpg czy *.jpeg. *.png czytał na pewno.

Pozdrov

Slawislaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:30
Lokalizacja: Warmia

Post autor: Slawislaw » 23 sie 2019, 12:44

Dzięki lyngso!


Twoja porada mi bardzo pomogła. Programem MP3Tag dodałem okładki będące w formacie *.jpg i mniejsze niż 40kB. Usunąłem wszystkie pozostałe obrazki z katalogów. Wszystko pięknie działa.

Szczęście perfekcjonisty <okok>

Dziękuję i pozdrawiam
Slawislaw

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga