Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Potrzebuję Waszej opinii na temat (karoseria)

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Hybris
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 04 lip 2019, 20:56
Lokalizacja: Poznań

Potrzebuję Waszej opinii na temat (karoseria)

Post autor: Hybris » 13 lip 2019, 13:29

Witajcie,

Pacjent Audi z 2000 roku, zauważyłem kwiatki ale bryka mi się mega podoba stąd chcę zasięgnąć waszej opinii...

Zdjęcie i wycinek nr 1 to purchel znajdujący się z tyłu przy szybie, myślałem że szpachla, jednak po oderwaniu kawałka - okazuje się że jest czysta blacha pod tym.
Co mnie martwi to wycinek nr 2 .... słuchajcie biegnie taka pionowa krecha - ciężko ją ująć na zdjęciu, jest to jakby delikatne wybrzuszenie lakieru - co to jest??? i wycinek nr 3 - jeszcze jakieś purchle w rynience, ta sama strona.

Co do dalszych zdjęć - 2 rogi nadkola po tej samej stronie - czy jest to możliwe że jakiś syf się nazbierał tam i zaczęło gnić? ... nie widzę tam szpachli, kawałeczek który zdjąłem od wewnątrz to zabezpieczenie fabryczne.... zaznaczam że piachu i syfu od groma tam jest (całe nadkole + "filc"). Podejrzewam też że ktoś mieszkał w lesie, dużo liści pod kołem zapasowym i piachu z lasu.

Słuchajcie czy Waszym zdaniem auto miało wspawaną ćwiarteczkę? Oglądając wnętrze bagaja, pod spodem - nic nie stwierdziłem, ale mogę się mylić.

I najaważniejsze pytanie - czy wam też tam się takie coś pojawia? (SEDAN).

Pomóżcie i oceniajcie proszę.

EDIT1: tam gdzie jest rynienka, na górze przy uszczelce jest dziurka.... czy jest możliwość że na uszczelce w pewnym momencie zaczął się zbierać syf?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

konradkry77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 958
Rejestracja: 27 paź 2018, 21:14
Imię: Ustaw imię i auto
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Post autor: konradkry77 » 13 lip 2019, 17:25

najlepiej wyjąć szybę i tamto miejsce do żywego z rdzy oczyścić do tego zabezpieczenie przed korozją.
to samo na rantach i rogach ale tam już może być tylko tlenek żelaza

Online
Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2660
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Doc » 14 lip 2019, 09:48

Hybris, jeśli miałeś sporo wody, gnicie np liści, średnie mycie, nie "lizanie" swojego Audi, odrapanie i olewanie "eee tam olać to"... auto które puszczało, trzymało wodę to nawet w ocynku nie daje rady. Tak robili i robią z A3, A4, A6, A8 itd z "średnim" ocynkiem. Nie patrz i nie myśl o Mercedesie. To jest najgorsze. Co prawda nie wszyscy z A6 C5 mają problemy, ale np... wcześniejszy "Genek" który kupił te auto na bank nic nie robił zanim Ty kupiłeś i zauważyłeś.

Ps:
https://a6klub.pl/audi-a6-c5-avant-pocz ... t14534.htm

https://a6klub.pl/rdza-rynienki-jak-nap ... t88593.htm

https://a6klub.pl/a6-c5-demontaz-listwy ... t12602.htm
Hybris pisze:I najaważniejsze pytanie - czy wam też tam się takie coś pojawia? (SEDAN).
Mając szyberdach a6 c5? ( z tego co widzę ). Utlenia się i są takie niby bąble. U mnie z dachem bez szyberdachu nie ma żadnego problemu. 98r.
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją. Ps: Polecam iParts.pl

Hybris
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 04 lip 2019, 20:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hybris » 14 lip 2019, 22:15

Dziękuję za odpowiedzi, sprawdziłem autko i wykluczam wspawywanie ćwiartki itp itd, mogło coś na boku być robione acz niekoniecznie znowu - raczej jakieś przelizania były jeśli już. Co do rantów, rogów ... jest tam tyle syfu że masakra... i znowu pełno liści w bagaju znalazłem, także olali temat - daje to do lakiernika/blacharza i niech czyni cuda.

A o te okolice to nie o szyberdacxh mi chodziło, bo go nie mam, ale okolice tylnego słupka nad drzwiami właśnie - ale widzę że problemy znane, link który podałeś m.in.

Miło jest być na forum gdzie pomagają...

Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 18 lip 2019, 11:00

Hybris, Tak na marginesie, wiele C5 ma problemy z rdzą w takich miejscach jak błotniki, zagłębienia przy łączeniach, itp., pomimo ocynku. Błotniki to standard. Obija je ciągle piach, kamienie i po ocynku.
Dokładnie, jak pisze Doc, jak ktoś dba, tak ma.
Poza tym na przyszłość, za duże zbliżenia dałeś na tych zdjęciach. Tzn., zbliżenia OK, ale najpierw mogłeś dać te same fragmenty z większej odległości, bo z tych zdjęć, poza trzecim ujęciem, nie miałbym pojęcia, jakie to fragmenty poszycia.
Było A6 C5 Avant 1,8T AEB LPG. Przez 7 lat trochę w nim pogrzebałem.

Hybris
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 04 lip 2019, 20:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hybris » 23 lip 2019, 18:51

Nie no bez przesady, opis jest do zdjęć jest poza tym widać że to tylna szyba choćby po "paskach podgrzewających" na szybie...

Co do ocynku to głupi ja przyzwyczaiłem się do Audi 80 <wysmiewacz>

Dzięki za pomoc raz jeszcze

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga