Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BAT 4.2 334 KM] Nierówna praca silnika w przedziale 1200-1

Silniki benzynowe
Jano18
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 10 cze 2019, 13:45
Lokalizacja: Racibórz

[ BAT 4.2 334 KM] Nierówna praca silnika w przedziale 1200-1

Post autor: Jano18 » 11 lip 2019, 13:49

Dwa miesiące temu stojąc na skrzyżowaniu z naciśniętym hamulcem silnikiem zaczęło delikatnie szarpać. Było to nie regularne, na ciepłym silniku i nie zawsze. Po przełączeniu na N objaw się zmniejszał i silnik zaczynał pracować równo ale po podniesieniu obrotów, w przedziale od 1200 do 1600 czuć, że silnik wpada w wibracje. Powyżej tych obrotów wibracje przestają być wyszywane co nie znaczy, że problem znika. Zostały wymienione świece zapłonowe na Denso IK20TT i wyregulowana instalacja gazowa. Po tych czynnościach pierwszy problem z nierówną pracą z włączonym biegiem zanikł, ale nie równa praca w przedziale obrotów została. Objawy występują zarówno na BP jak i LPG. W ECU silnika nie ma żadnych błędów. Jeszcze co zauważyłem to korektę długo terminową na 1 bank jest -0,8 a na drugim +1,6. Kompresja zmierzona na zimnym silniku wartości od 9,7 do 10,2. Mechanicy twierdą, że to wypadanie zapłonu ale nie wiedzą dlaczego nie ma błędów. Znalaz by się ktoś w pobliżu i użyczył swoich cewek zapłonowych na 5 minut by je wyeliminować?

KrzysztofP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 09 paź 2018, 09:03
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: KrzysztofP » 11 lip 2019, 20:53

Witaj jak masz po drodze do Wrocławia to zapraszam tez mam 4.2 litra BAT wiec mogę ci cewek użyczyć :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga