Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Klosz - wymienny?

Nadwozie
ODPOWIEDZ
inferno3031
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2019, 13:35
Lokalizacja: Grudziadz

Klosz - wymienny?

Post autor: inferno3031 » 31 maja 2019, 13:46

Cześć,

przekopałem już internet wzdłuż i wszerz i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Być może ktoś z forumowiczów już to przechodził. Pęka mi klosz od jednej lampy (A6 C7 2012 więc przed FL). Pęka zarówno u góry jak i od dołu oraz zdaje się, że zaczyna coś się dziać też na środku więc klejenie odpada i pozostaje wymiana. Czy lampy w tym modelu mają klosze klejone, czy może jednak są "spinane" na zastrzaski/klipsy? Znalazłem taki klosz https://allegro.pl/oferta/klosz-szklo-d ... 7546815738 i wygląda to obiecująco ale nie mogę wywnioskować ze zdjęcia jak trudna może być sama wymiana (już po wymontowaniu bo do tego widziałem nawet instrukcje na forum). Dodatkowe pytanie to czy ktoś wie czy przejdzie wymiana jednego, czy jednak będzie różnica i lepiej oba? Z góry dzieki za pomoc.

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 31 maja 2019, 14:18

W temacie wymiany Ci nie podpowiem, ale na logikę biorąc, jak się dokładnie przyjrzysz, to klosz z 2012 już nie ma prawa wyglądać jak fabryka. Z daleka może nie być widać różnicy, ale z bliska i w dotyku będzie na pewno.
Było A6 C5 Avant 1,8T AEB LPG. Przez 7 lat trochę w nim pogrzebałem.

arczi0044
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 360
Rejestracja: 22 cze 2008, 11:16
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Witkowo

Post autor: arczi0044 » 01 cze 2019, 09:38

Obstawiam że jest na kleju, przed próbą odklejenia dobrze by było podgrzać lampę. Kiedyś w C5 rozklejałem lampy i super sprawdził się piekarnik, ustawiłem na 70st. i 10min. wystarczy żeby klej zrobił się miękki. W opisie aukcji z tymi kloszami jest informacja o dwóch rodzajach kleju, miękki i twardy.
Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno

Awatar użytkownika
acinr_PL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 27 sie 2013, 07:56
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ZST

Post autor: acinr_PL » 04 cze 2019, 22:43

wszystko zależy od kleju jakim jest sklejona i tu ciekawostka audi w niektórych modelach stosuje dość miękkie kleje i łatwo idzie oddzielić klosz od reszty ale są też lampy których nie da się rozkleić.

Przykład 1
Poprzednie moje auto audi a3 8p 2009r (polift) na bixenonach klosz dodatkowo wzmocniony zszywkami, lampa grzana w piekarniku i klej nie chciał puścić grzałem tak długo aż obudowa lampy robiła się plastyczna a klej minimalnie tylko zmiękł przy próbie rozklejenia lampa cała się deformowała. Dopytywałem później w serwisach, które zajmują się regeneracją soczewek i odbłyśników czy są wstanie oddzielić klosz od reszty - i temat im chyba znany bo powiedzieli, że zregenerują ale tną obudowę lampy dremelem i na końcu ją sklejają na gorąco.

Przykład 2
Lampa od A4 b6 sklejona miekkim klejem i bez problemu ją rozkleiłem w piekarniku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga