Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Car Audio
ODPOWIEDZ
wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: wallace » 29 maja 2019, 05:56

Z czasem zamierzam poprawić audio w mojej a6c7 ,obecnie posiadam zestaw Audi Audio System i chciałbym polepszyć "granie".Na początek chcę wygłuszyć drzwi i zamontować lepsze głośniki ,z czasem dołożyć wzmacniacz i wymienić suba. Jakie głośniki (zestaw dwudrożny) polecacie,żeby dobrze zagrał? Czy jest sens wymieniać na 20cm czy zostawić 165mm?Jakie maty do wygłuszenia polecacie?

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 30 maja 2019, 23:28

tu masz mój temat;
https://a6klub.pl/a6-c7-bose-modyfikacja-vt96640.htm

zrobisz jak uważasz, ale montaż 165mm wiele nie daje. chyba,że pójdziesz w kierunku naprawdę dobrych subwooferów 165mm. jak zamontujesz to co ja, na pewno będziesz zadowolony
R1200GS ADV LC

wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Post autor: wallace » 31 maja 2019, 22:09

yarowsc pisze:tu masz mój temat;
https://a6klub.pl/a6-c7-bose-modyfikacja-vt96640.htm

zrobisz jak uważasz, ale montaż 165mm wiele nie daje. chyba,że pójdziesz w kierunku naprawdę dobrych subwooferów 165mm. jak zamontujesz to co ja, na pewno będziesz zadowolony
Z tego co wywnioskowałem to Ty masz zestaw Bose,a u mnie siedzi Audi Sound System w którym nie ma wzmacniacza (albo nie mogę znaleźć),więc system trochę się różni,ale dzięki za odpowiedź.

pilkozak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 22 gru 2016, 16:45
Lokalizacja: WR/CIN/WE

Post autor: pilkozak » 29 cze 2019, 02:07

hey wallace!
wallace pisze: Na początek chcę wygłuszyć drzwi i zamontować lepsze głośniki ,z czasem dołożyć wzmacniacz
Dobry plan działania już masz <brawo>
Przede wszystkim zależy jaki budżet przeznaczasz na audio... Co do wygłuszenia to maty butylowe, nawet "najtańsze" poprawnie wyklejone zrobią mega różnicę, mogę Ci polecić te z bitmat.pl + wygłuszenie tapicerki drzwi "lżejszym" materiałem.
Potem dedykowane do auta dystanse pod głośnik z mdf-u montowane w kanapce, to znaczy przykręcone nie bezpośrednio na blachę drzwi, a na wcześniej naklejoną matę. Głośnik do mdfu montujemy na piankową podkładkę (jest w nowych zestawach) Trzeba się uzbroić w parę nowych spinek do tapicerki drzwi bo zawsze jakaś pęknie, polecam z ASO, zamienniki typu romix są słabej jakości.
Głośniki jakie mogę polecić to FOCAL 165FX (mam jeszcze nowy zestaw do odstąpienia jeżeli chcesz pisz do mnie na priv) zamontowałem je u siebie w A4B8 grają rewelacyjnie pod samym radiem concert ale w przyszłości i tak będę doposażał się w wzmacniacz ponieważ głośniki mają mega potencjał w sobie. Po wygrzaniu przetworników bass jest super przyjemny, a tweetery są już na poziomie Hi End-u, zresztą poczytaj w necie/YT opinii o tym modelu.
Będziesz to robił sam czy zlecasz robotę jakiejś firmie?

wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Post autor: wallace » 29 cze 2019, 14:41

Wygłuszenie zamierzam zrobić sam bo już to robiłem w innych autach,zrobię to matami butylowymi z firmy bitmat,maty z warstwą aluminiową,na początek zrobię same drzwi a z czasem całe auto.
Co do reszty to nie wiem,kilka osób "grzebiących" w od car-audio mówiło,że sama wymiana głośników nic nie da,gdyż fabrycznie jest to zaawansowany system i wszystko jest ze sobą powiązane (radio jest wysterowane pod głośniki fabryczne czy coś w tym stylu).Można co najwyżej podłączyć wzmacniacz z subwooferem i zamontować w bagażniku a oryginalny subwoofer odłączyć,lub zostawić jednostkę sterującą a resztę wymienić i zamontować procesor dźwięku,wzmacniacz,lub wzmacniacze,głośniki,nowe przewody ,koszt kilkanaście tyś zł.

pilkozak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 22 gru 2016, 16:45
Lokalizacja: WR/CIN/WE

Post autor: pilkozak » 29 cze 2019, 22:34

wallace pisze: mówiło,że sama wymiana głośników nic nie da
zupełnie się z tym /co ktoś mówił/ nie zgodzę, u siebie w B8 wymieniałem tylko same głośniki i jest ogromna różnica.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 29 cze 2019, 23:59

Można zamontować lepsze głośniki, które wykorzystają w pełni moc fabrycznego systemu audio :).

wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Post autor: wallace » 30 cze 2019, 11:04

Jakie dystanse zamontować pod głośniki przód 165mm,nie mogę znaleźć modeli dedykowanych pod A6 C7.

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 522
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Post autor: KKgg » 30 cze 2019, 13:17

Ja mam pytanie o te FOCALe. Widzę że w zestawie jest zwrotnica. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie jak od zwrotnicy przeciąga się kabel do fabrycznych miejsc gdzie siedzą tweetery?
A może to się jakoś inaczej łączy? Temat jest dla mnie praktycznie "Terra incognita" a chciałbym pogrzebać sam i żeby wyglądało jak z fabryki, więc nie bijcie proszę za lamerskie pytanie.

pilkozak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 22 gru 2016, 16:45
Lokalizacja: WR/CIN/WE

Post autor: pilkozak » 30 cze 2019, 16:49

W C7 jeszcze nie montowałem ale podejrzewam, że jak w innych autach z grupy VAG z prawej strony demontujesz schowek i wszystko co się da... wykręcasz fabryczny tweeter wkładasz przewód od góry (bądź twardy drucik którym lepiej manewrować) i nie ma bata musi gdzieś wyjść na dole, potem słupkiem w dół i gumowym łącznikiem między karoserią, a drzwiami. Wszystko zależy gdzie chcesz umieścić zwrotnicę w drzwiach czy gdzieś za schowkiem...
Z prawej strony analogicznie rozkręcasz osłonę pod kierownicą i resztę plastików...
Ale moja rada to montuj tweetery w trójkącikach w drzwiach. Te fabryczne miejsca wciśnięte pod szybą "zabijają" tweetery, które muszą być najlepiej zamontowane na wysokości uszu. W nowych zestawach głośnikowych są odpowiednie adaptery do montażu tweetów.
Tu koleś zrobił to jedwabiście
lub tu

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 522
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Post autor: KKgg » 30 cze 2019, 22:04

Dzięki za rady. Wszystko kumam z tym że mam marginalne doświadczenie w tym temacie :) Tweetery w trójkątach bardzo fajnie. Z jednej strony mi się podoba ale z drugiej, tak jak napisałem, chciałbym aby wszystko wyglądało jak fabryczne. Dodatkowo - w lewym mam przycisk od side assist więc nie mam tam miejsca na głośnik. Ewentualnie rozważałem zlecenie komuś stworzenia obudów do wysokotonowych w fabrycznych miejscach. Jeden Niemiec fajnie zrobił (ja niestety nie mam odpowiedniego doświadczenia iż pewnością bym coś spieprzył):

wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Post autor: wallace » 30 cze 2019, 23:14

KKgg, Według mnie umiejscowienie w "trójkątach" lepiej się sprawdzi,lepiej ukierunkowane.

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 522
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Post autor: KKgg » 02 lip 2019, 06:00

wallace, wspaniale - całkowicie się z Tobą zgadzam :) jednak w związku z tym co napisałem wcześniej, nie planuję ich tam robić <lol>

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 02 lip 2019, 09:51

wallace pisze:Jakie dystanse zamontować pod głośniki przód 165mm,nie mogę znaleźć modeli dedykowanych pod A6 C7.
gdybyś potrzebował dystanse pod 165mm, to mam, bo zanim zamontowałem 200mm, to przed tym na próbę były 165mm. jak coś, pisz na PW
R1200GS ADV LC

wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Post autor: wallace » 07 lip 2019, 10:46

Co myślicie o tych głośnikach w miejsce fabrycznych?
Audio System x200em evo,czy może lepiej Focal PS165FX?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga