Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] A6C6 2004 3.0 TDI - szarpnięcie przy hamowaniu siln

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Masuka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2012, 23:16
Lokalizacja: FSW

[ TIP+Q] A6C6 2004 3.0 TDI - szarpnięcie przy hamowaniu siln

Post autor: Masuka » 17 maja 2019, 18:41

Dzień dobry
Drodzy koledzy, podpowiedzcie mi proszę w czym może być problem. Jeżdżę A6 z przebiegiem 320k km, historia samochodu pewna, bo w rodzinie jeździ od nowości. Problem jaki zauważyłem to pojedyncze szarpnięcie i dość wyraźny opór przy puszczeniu gazu i hamowaniu silnikiem. Najbardziej wyczuwalne w mieście przy niewielkich prędkościach.
Jadę 50km/h, zbliżam się do świateł i puszczam gaz....po sekundzie czuje szarpnięcie i coś wyraźnie stawia opór jakbym delikatnie hamował. Może jestem przewrażliwiony ale mam drugie audi Q7 w domu z TIPem i takiego efektu nie udało mi się wychwycić.

Błędów w sterownikach nie ma. Olej w skrzyni nie był wymieniany od 200k km ale skrzynia jak na swoje lata biegi zmienia płynnie i bez szarpnięć. (czasami w korku coś się zaplącze i pomieli biegami)

Co może być powodem szarpnięcia przy hamowaniu silnikiem i wyczuwalnego oporu?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź :)

Mariusz1205
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2016, 21:28
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Mariusz1205 » 29 maja 2019, 02:34

Myślę, że to nie wina skrzyni. Borykam się z tym problemem w 2.4 bdw ze skrzynią manualną. Najbardziej czuć na 1 i 2 biegu, na przykład poruszając się w korku. Dodanie gazu jak i puszczenie powoduje szarpniecie, z tym że dodanie gazu powoduje zryw a puszczenie hamowanie. Irytuje strasznie A po dziś dzień nie wiem od czego. Przepustnice powietrza wymieniłem na inna uzywke i jest to samo. Albo coś z jakimś czujnikiem albo sterownik

Masuka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2012, 23:16
Lokalizacja: FSW

Post autor: Masuka » 29 maja 2019, 16:09

Problemu podczas dodawania gazu nie dostrzegłem. Sytuacja występuje jedynie podczas zdjęcia nogi z pedału gazu.
Również skłaniam się ku opcji, że nie jest to skrzynia biegów. Sporadycznie pojawia mi się błąd p0401 dotyczący recyrkulacji spalin (egr) i nie wiem czy tutaj nie zacząć szukać przyczyny.

shadix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 15 mar 2019, 23:57
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: shadix » 29 maja 2019, 22:59

Falują Ci obroty przy hamowaniu ? w Zakresie 1000-1100.

Masuka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2012, 23:16
Lokalizacja: FSW

Post autor: Masuka » 02 cze 2019, 19:34

shadix pisze:Falują Ci obroty przy hamowaniu ? w Zakresie 1000-1100.
Dzisiaj się przyjrzałem i jest tak jak mówisz. Przy szarpnięciu jest gwałtowny spadek obrotów, potem lekko się podnoszą i utrzymują się w okolicach 1k-1,1k lekko falując.

shadix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 15 mar 2019, 23:57
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: shadix » 09 cze 2019, 23:45

Masuka pisze:
shadix pisze:Falują Ci obroty przy hamowaniu ? w Zakresie 1000-1100.
Dzisiaj się przyjrzałem i jest tak jak mówisz. Przy szarpnięciu jest gwałtowny spadek obrotów, potem lekko się podnoszą i utrzymują się w okolicach 1k-1,1k lekko falując.
Czyli mamy podobnie, z tym że mi nie szarpie a po prostu falują, po wlaniu środka na czyszczenie wtrysków trochę się uspokoiło. Sprawdź w vcds stan wtrysków, ja miałem trochę zapieczone, po wlaniu tego środka zrobiłem trasę 500km i wtryski trochę się oczyściły, falowanie się uspokoiło, dalej występuje ale w mniejszym zakresie i przeważnie na zimnym silniku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga