Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

S6 C5 dmuchawa nawiewu świruje

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Bibzonekkkk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2018, 12:50
Lokalizacja: Sadlno

S6 C5 dmuchawa nawiewu świruje

Post autor: Bibzonekkkk » 14 maja 2019, 17:50

Cześć! Mam pewien problem z nawiewem w mojej esce. Ostatnio jechałem nią w trasę, wszystko git, nagle po 2 dniach postoju wentylator od nawiewu odmówił posłuszeństwa. Jako że padał deszcz, to odpaliłem klime, dałem wszystko na szyby, żeby nie parowały, full obroty i coś tam minimalnie dmuchało na tyle, że nie zaparowały. Ok, powrót do domu - czas na diagnoze. Na pierwszy ogień bezpieczniki, wszystko OK. Rozebrałem schowek, wyjąłem wentylator, wizualnie wszystko ok, podłączyłem na krótko - działa. Złożyłem wszystko do kupy z myślą, że to pewnie jakiś rezystor. Po złożeniu schowka ogromne było moje zdziwienie, gdy okazało się, że dmuchawa działa :shock: . Radość nie trwała długo, bo po przejażdżce, a następnie zgaszeniu słyszałem dziwne cykanie dobiegające właśnie z okolic schowka, no i faktycznie po odpaleniu już nie wstał. W związku z tym moje pytanie - czy winny jest sam wentylator czy może co innego? Podejrzewam, że po podłączeniu na krótko dostał strzał z 12v i dlatego działał przez chwilę? Czy to może jakiś rezystor?

pelonek1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 389
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:50
Imię: Przemek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmia

Post autor: pelonek1 » 14 maja 2019, 19:08

Sprawdź czy masz jakieś błędy w komputerze.
U mnie ostatnio dmuchawa zachowywała się podobnie. Została wymieniona razem z rezystorem i jest <okok>
Kupiłem używkę z allegro.

Bibzonekkkk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2018, 12:50
Lokalizacja: Sadlno

Post autor: Bibzonekkkk » 22 maja 2019, 17:38

Uzywka z allegro załatwiła sprawę:) pewnie na starej dmuchawe skończyły się szczotki
Dzięki za pomoc

Posel1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2013, 09:57
Imię: Irek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Post autor: Posel1 » 02 paź 2019, 09:14

Witam.
Mam podobny problem. Raz nawiew działa raz nie działa. Podczas jazdy nagle zaczyna działać. Później przestaje.
Planuje na początek wymienić rezystor dmuchawy( tzw. jeż? ) , dobrze rozumiem o którą część chodzi ?
Są na allegro za grosze. 10-20 zł. Tylko pytanie czy musi być do konkretnego silnika czy to nie ma znaczenia ? Ja posiadam 1.8T 99r.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga