Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Kto używa fabrycznej nawigacji 2G?

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Kto używa fabrycznej nawigacji 2G?

Post autor: jankes1878 » 14 maja 2019, 15:23

Jak w temacie, pytam z ciekawości, bo intuicyjność i łatwość obsługi ma się nijak ma się do jakiejkolwiek nawigacji w telefonie a ciekawość moja jest tym większa i chciałbym zapytać o przydatność samej funkcji nawigowania, gdyż w zeszły weekend wybrałem się w trasę (znaną) i wykorzystałem to jako okazję do jej przetestowania. Moje wnioski są takie, że jest ona bezużyteczna!
Otóż, dla porównania, odpaliłem sobie jednocześnie nawigację w Yanosiku, który, jak wiadomo, jako nawigacja pozostawia wiele do życzenia. Chyba, że w ostatnich latach się to poprawiło, bo od czasu, kiedy kilka lat temu kazał mi jechać jakąś irracjonalną trasą, nie używam jako nawigacji. Na codzień korzystam z NaviExperta.
Ale do rzeczy. Jako, że trasa była mi znana i Yanosik wyznaczył ją prawidłowo, prognozując dotarcie do Grudziądza w ok. 1h 20min, tak nawigacja fabryczna oszacowała czas dojazdu na 2 godziny, sugerując po drodze jakieś irracjonalne zboczenia z prostej, głównej drogi, na dokładkę każąc skręcić w prawo, gdzie miejsce docelowe było na lewo (znacznie dalej) od głównej drogi.
Stwierdziłem po tym, że ta nawigacja jest zupełnie bezużyteczna. Czy też tak macie?
Chyba nie ma na to wpływu sama mapa (mam 2018, tą z pokaleczonym lektorem), bo drogi na niej są a samą trasę wyznacza chyba GPS i algorytm Audi. Czyżby był on tak beznadziejny?

shaqal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:47
Imię: hmm?
Moje auto: Inne
Rocznik: Inny
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk - DES Auto
Kontakt:

Post autor: shaqal » 16 maja 2019, 20:39

Trzeba brać pod uwagę że system MMI 2G High ma już 17 lat, sięgnij pamięcią jaki wtedy miałeś telefon i jakie aplikacje do nawigacji :D
Może masz zaznaczone jakiś opcje typu: krótka trasa, omijaj drogi płatne itd., dlatego prowadzi w sposób dziwny. Posiadam do mmi 2g dobrego lektora i działa jak w nowszych audi z fabrycznym lektorem.
Miałem kiedyś a6 z mmi 2g i byłem zadowolony, nigdy nie było problemu z wyznaczaniem tras, trasa zawsze ustawiona na szybką.

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 17 maja 2019, 09:20

Hehe, nie jestem pewien, czy 17 lat temu miałem w ogóle telefon a jeśli już, to wtedy nikt nie widział nawigacji w telefonie. Wtedy szczytem technologii było przesyłanie wiadomości graficznych w Nokii.
Owszem, mam nastawioną opcję unikania dróg płatnych, ale właśnie nie jechałem autostradą, tylko 91ką i gdybym nie miał włączonej tej opcji, to powinien kierować na autostradę, czego nie chciałem. Trasa ustawiona na szybką.
Potestuję jeszcze przy kolejnych okazjach i wyleję tu moje wnioski.
Było A6 C5 Avant 1,8T AEB LPG. Przez 7 lat trochę w nim pogrzebałem.

shaqal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:47
Imię: hmm?
Moje auto: Inne
Rocznik: Inny
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk - DES Auto
Kontakt:

Post autor: shaqal » 17 maja 2019, 09:22

jankes1878 pisze:Hehe, nie jestem pewien, czy 17 lat temu miałem w ogóle telefon a jeśli już, to wtedy nikt nie widział nawigacji w telefonie. Wtedy szczytem technologii było przesyłanie wiadomości graficznych w Nokii.
Owszem, mam nastawioną opcję unikania dróg płatnych, ale właśnie nie jechałem autostradą, tylko 91ką i gdybym nie miał włączonej tej opcji, to powinien kierować na autostradę, czego nie chciałem. Trasa ustawiona na szybką.
Potestuję jeszcze przy kolejnych okazjach i wyleję tu moje wnioski.
Niestety ale często trasy szybkiego ruchu są jako płatne, taką drogą jest częśc obwodnicy trójmiasta, dlatego lepiej nie unikać dróg płatnych.

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 17 maja 2019, 09:35

OK, dobrze wiedzieć, ale też nie jechałem ekspresówką, tylko Tczew - Grudziądz po DK91. Więc z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie ma sensu jej używać, jeśli można jechać do celu autostradą a tego nie chcemy. Pamiętasz konkretnie, jaki to odcinek S6? Pracuję w Straszynie, do domu mam kawałek po obwodnicy, więc na powrocie sprawdzę, czy skieruje mnie na nią, przy unikaniu płatnych? Chyba, że będą piątkowe korki, to lecę inną drogą, omijając S6.
Było A6 C5 Avant 1,8T AEB LPG. Przez 7 lat trochę w nim pogrzebałem.

Awatar użytkownika
Punisher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 14 lip 2015, 21:09
Imię: Przemysław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Punisher » 17 maja 2019, 09:41

Jechałem do HR na navi 2G i zaprowadziła idealnie. Miałem dodatkowo drugą bardzo dobrą navi w telefonie i wszystko się pokrywało. Chociaż wiadomo, jestem z Podkarpacia to w zasadzie do granicy Polska - Słowacja niedaleko, a od niej już głownie proste główne drogi, ale mimo wszystko jestem zadowolony :)

Pod koniec czerwca jadę w trasę przez całą Polskę po ukosie to zdam relację, jak będę pamiętał <lol>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga