Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AFB 2.5 150 KM] Audi a6 c5 brak mocy obroty silnika max 30

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Mateuszelhierro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2019, 20:30
Lokalizacja: Piaseczno

[ AFB 2.5 150 KM] Audi a6 c5 brak mocy obroty silnika max 30

Post autor: Mateuszelhierro » 10 mar 2019, 20:48

Witam wszystkich :)
Dwa dni temu stałem się posiadaczem Audi z silnikiem 2.5 tdi 150km w manualu.. Kupiłem ją z problemem mocy oraz obrotów silnika. Problem mój polega na tym, że auto nie wkreca się powyżej 3 tysięcy obrotów, apodczas jazdy jedzie gorzej niż maluszek :)
Generalnie coś tam wiem na temat mechaniki. Rzeczy które sprawdzałem/czyscilem :
Zapieczone łopatki turbiny, teraz chodzą delikatnie i nie przycinaja się, a sztanga pracuje tak jak trzeba, trzyma nie opada. Zawór n75 sprawny, podcisnienia sprawdzone, autko pali na dotyk czy zimna czy ciepła, ale delikatnie kopci na niebiesko.. Nie podlaczalem autka pod komputer bo nie doszedł mi jeszcze <zalamka>. A może ktoś z forumowiczów byłby chętny aby podjechać z vagiem? Warszawa oczywiście nie za hot-doga <rotfl> <rotfl>. Pomożecie z moim problemem? Z góry dzięki i pozdrawiam :) :)

Kluchacz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:44
Lokalizacja: Lubsko

Re: Audi a6 c5 brak mocy obroty silnika max 30

Post autor: Kluchacz » 11 mar 2019, 18:37

Mateuszelhierro pisze:Witam wszystkich :)
Dwa dni temu stałem się posiadaczem Audi z silnikiem 2.5 tdi 150km w manualu.. Kupiłem ją z problemem mocy oraz obrotów silnika. Problem mój polega na tym, że auto nie wkreca się powyżej 3 tysięcy obrotów, apodczas jazdy jedzie gorzej niż maluszek :)
Generalnie coś tam wiem na temat mechaniki. Rzeczy które sprawdzałem/czyscilem :
Zapieczone łopatki turbiny, teraz chodzą delikatnie i nie przycinaja się, a sztanga pracuje tak jak trzeba, trzyma nie opada. Zawór n75 sprawny, podcisnienia sprawdzone, autko pali na dotyk czy zimna czy ciepła, ale delikatnie kopci na niebiesko.. Nie podlaczalem autka pod komputer bo nie doszedł mi jeszcze <zalamka>. A może ktoś z forumowiczów byłby chętny aby podjechać z vagiem? Warszawa oczywiście nie za hot-doga <rotfl> <rotfl>. Pomożecie z moim problemem? Z góry dzięki i pozdrawiam :) :)

siema, miałem ten sam problem dokładnie identyczny. Winowajczynią była pompa wtryskowa, regeneracja i auto smiga aż miło :)

Mateuszelhierro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2019, 20:30
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Mateuszelhierro » 14 mar 2019, 13:50

Hmm..W garażu znalazłaby się pompa wtryskowa, ale jestem wręcz pewny, że numery będą inne.. Czy taka pompa mi podejdzie? Nie trzeba jej zaprogramować? Nie pamiętam z jakiego roku była ta pompka a tym bardziej z jakiej mocy silnika:x

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga