Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z komunikacją z ECU Audi A6 C5 2.5 TDI

Elektryka
ODPOWIEDZ
kamilu192
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2017, 21:58
Lokalizacja: Opole

Problem z komunikacją z ECU Audi A6 C5 2.5 TDI

Post autor: kamilu192 » 10 lut 2019, 20:23

Witam.
Mam problem z moją Audi A6 C5 2.5 TDI 150 KM 2000 rok.

Problem jest następujący:

Samochód gaśnie w trakcie jazdy, towarzyszą temu zapalenie się kontrolek od trakcji,
chwilowy zanik komunikacji ze sterownikiem silnika. Nie można się do niego połączyć przez OBD.

W sterowniku silnika jest tylko jeden błąd.
17931 - Crash Signal from Airbag Controler P1523 -35-10 - implausible signal - intermittent

Początkowo myślałem że uszkodzony jest sensor airbag i on powoduje jakieś zwarcie, ale wymieniłem go na sprawny i błąd nie zniknął.
Dodam że w sterowniku Airbag nie ma ani jednego błędu, a po odpięciu modułu wyżej wymieniony błąd dalej można skasować ze sterownika silnika.

Błąd występował już wcześniej gdy auto było sprawne, więc przypuszczam że to jakiś problem z wiązką.

W Zegarach i module A/T wyświetlają się błąd braku komunikacji z ECU.


Podejrzewałem pompę wtryskową ale nie generuje ona żadnych błędów w grupach 18 i 21 wszystko jest ok.

Dodam że po czasie (nieokreślonym), auto odpala od "strzała", pracuje 10 min i znów powtórka z rozrywki. Ostatnio nawet mam połączenie z ecu, ale i tak nie chce zagadać.

Wymieniłem przekaźnik znajdujący się w skrzynce z ecu, był sprawny, ale mimo tego go podmieniłem.
Wymieniłem również sterownik silnika, zegary ale nie zmieniło to kompletnie nic.

Ma ktoś może pinout do ECU ? zależy mi na K line bezpośrednio z ecu.

wydaje mi się że coś mogło zgnić..

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga