Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Opadający tył c6 avant

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Frezer1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:52
Lokalizacja: Łomża

Opadający tył c6 avant

Post autor: Frezer1987 » 17 sty 2019, 21:53

Witam wszystkich.

Mam problem z zawieszeniem z tyłu tylko w zimę, ale też niezawesz. Jak postoi cały dzień to czasem się opuszcza. to samo miałem już w tamtym roku, a w lato było ok. Nie zauważyłem żeby opadała najpierw jedna strona później druga tylko jednocześnie.

Czy możliwe jest ze jakiś zaworek się przycina w rozdzielaczu obok kompresora?

mam jeszcze pytanie. ma ktoś może z was przekrój i zasadę działania całego przedniego amortyzatora pneumatycznego?

Dzięki za jakie kol wiek informacje.

barteklca
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2015, 08:46
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: barteklca » 17 sty 2019, 22:51

Jeśli jednocześnie to 99% rozdzielacz przy kompresorze .W środku masz na pewno wilgoć i przy mrozach przycina się coś w środku i lekko uchodzi powietrze.
Najtaniej "zespół/rozdzielacz zawieszenia" można kupić z A8 D3 jest to dokładnie to samo co A6 C6 nawet i za 50zł używkę można dostać :] .
Ewentualnie można popryskać po płycie zaworów na wejścia od tylnych miechów + zawór którym spuszczane jest powietrze z miechów. Ja znalazłem tak nieszczelność powodującą opadaniu jednego tylnego miecha. (wymieniłem na nową końcówkę , którą zakończona jest rurka od miecha i wkręcona w płytę zaworów). Wymiana samej końcówki to 2 minuty.

Przy wymianie "rozdzielacza / zespołu zaworów" potrzebny będzie VCDS i najlepiej podnieść całe auto. I mega trzeba uważać na tylne miechy przy pompowaniu ich przez VCDS. (w jednym z postów opisałem historie ze złamanym trzpieniem z tylnej poduchy).

Polecam Ci lekturę tematu o zawieszeniu pneumatycznym z innego forum A6 : http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=&t=75011 . Wprawdzie o C5 , ale w C6 zasada działania jest praktycznie taka sama. Rożnica w budowie zawieszenia.

Onioa6allroad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2019, 11:51
Lokalizacja: Bychawa

Opad tył a6 c6 allroad

Post autor: Onioa6allroad » 10 lut 2019, 12:39

Witam.Miałem taki sam problem z zawieszeniem jak kolega,opadał tył w zimie.Błąd który występował to 02645 zawory regulacji poziomu zawieszenia i 003 usterka mechaniczna-sporadyczny.Kupiłem drugi zawór i wymienielem.Po wymianie nie było już błędu i zawieszenie działało ok.Po wyjechaniu z garażu i przejechaniu około 3km zapaliła się kontrolka żółta i zielona i opad przód.Zjazd do garażu i nowy błąd 01826 - Sensor for steering angle(G85),supply voltage terminal 30. i błąd 002646.Auto leży całe na glebie i nie drgnie.kompresor na krótko jak podpiołem to napompował do pierwszego poziomu.Proszę o pomoc.

skubiszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 520
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:52
Imię: Przemo
Moje auto: Q7
Rocznik: 2011
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: skubiszek » 11 lut 2019, 10:23

a kalibrację przeprowadziłeś?

Onioa6allroad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2019, 11:51
Lokalizacja: Bychawa

Post autor: Onioa6allroad » 12 lut 2019, 08:00

Adaptacje zrobiliśmy z kompresorem na krótko bo inaczej nie dało rady go podnieść.No i po adaptacji doszliśmy że padł przekaźnik który znajduje się w podszybiu od strony pasażera.Teraz wszystko gra jak trzeba.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga