Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wyrejestrowanie kluczyka

Elektryka
ODPOWIEDZ
edgarson
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2019, 10:49
Lokalizacja: Śląsk

Wyrejestrowanie kluczyka

Post autor: edgarson » 11 sty 2019, 10:55

Siema forumowicze, od wczoraj posiadam Audi A6 C7. Pobawiłem się trochę MMI i znalazłem informację, że liczba zarejestrowanych kluczy to 3. Od poprzedniego właściciela (salon samochodów poleasingowych) dostałem tylko 2 komplety kluczyków. Pytanie czy mogę samodzielnie wyrejestrować kluczyk któego nie posiadam, czy raczej podjechać do ASO?

@edit
dzięki za przeniesienie tematu, na przyszłość będę wiedział

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 11 sty 2019, 13:28

Nie wiem, czy ASO może posiadac informację, że zakodowane są/były 3 kluczyki? Nie wiem, co tak faktycznie zgrywają na swoje serwery podczas wizyty w serwisie?
Jeśli mają takie info, to pojechałbym do ASO z powodu... UBEZPIECZENIA (jeśli masz AC).
W przypadku kradzieży (oby nie) ubezpieczyciel może szukać dowolnych sposobów, aby nie wypłacić ubezpieczenia. (Znam przypadek, w którym analizowali godzinę ostatniego użycia kluczyka i na tej podstawie odmówili wypłaty ubezpieczenia - twierdzili, że kluczyk był w aucie godzinę po kradzieży) Jeśli trafią na jakikolwiek ślad 3 kluczyków a ty im pokażesz dwa - odmówią wypłaty. Wydaje mi się więc, że dobrze byłoby mieć papier z ASO, że się wywaliło trzeci kluczyk.
Ale to jest tylko moje zdanie.

edgarson
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2019, 10:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: edgarson » 11 sty 2019, 17:01

damos pisze:Nie wiem, czy ASO może posiadac informację, że zakodowane są/były 3 kluczyki? Nie wiem, co tak faktycznie zgrywają na swoje serwery podczas wizyty w serwisie?
Jeśli mają takie info, to pojechałbym do ASO z powodu... UBEZPIECZENIA (jeśli masz AC).
W przypadku kradzieży (oby nie) ubezpieczyciel może szukać dowolnych sposobów, aby nie wypłacić ubezpieczenia. (Znam przypadek, w którym analizowali godzinę ostatniego użycia kluczyka i na tej podstawie odmówili wypłaty ubezpieczenia - twierdzili, że kluczyk był w aucie godzinę po kradzieży) Jeśli trafią na jakikolwiek ślad 3 kluczyków a ty im pokażesz dwa - odmówią wypłaty. Wydaje mi się więc, że dobrze byłoby mieć papier z ASO, że się wywaliło trzeci kluczyk.
Ale to jest tylko moje zdanie.
Dzięki za odpowiedź :)

Dzwoniłem do ASO i się wyjasniło. Gdyby ktoś miał wątpliwości: chodzi o to, że w jednym z tych dwóch kluczyków, jest wyjmowany klucz dodatkowy - plastikowy, w nim jest immobilizer i jest on zaliczany jako trzeci kluczyk zarejestrowany.

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 12 sty 2019, 12:07

<okok> Ciekawa informacja. Ja u siebie mam wyjmowane metalowe kluczyki w OBU kluczach, ale chyba żaden nie ma obwodu gadającego z immobilizerem...

Yaro1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 05 cze 2017, 17:51
Imię: Jarosław
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Konin

Post autor: Yaro1 » 12 sty 2019, 20:06

damos pisze:<okok> Ciekawa informacja. Ja u siebie mam wyjmowane metalowe kluczyki w OBU kluczach, ale chyba żaden nie ma obwodu gadającego z immobilizerem...
Kolega chyba wyraźnie napisał, że chodzi o plastikowy kluczyk...............

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 12 sty 2019, 23:25

Yaro1 pisze:Kolega chyba wyraźnie napisał, że chodzi o plastikowy kluczyk...............
Ja to wiem, ty to wiesz, ale jaki wniosek z tego wyciągasz? Bo tego akurat nie napisałeś.
Ja wyraźnie napisałem, że u mnie oba wyciągane kluczyki są metalowe. Dwa zwykłe kluczyki rozkładają się na takie elementy:
Obrazek
Nie ma tam plastikowego klucza. Plastikowy był trzecim i mieścił się w obudowie nieco innej niż "zwykły" klucz:
Obrazek
Kolega edgarson pisał wyraźnie, że ma dwa kluczyki - ciekaw jestem, czy są identyczne?
Więc chętnie dowiem się, jakie jeszcze inne, ukryte, plastikowe klucze są w zwykłym kluczyku.
A może ten plastikowy to faktycznie trzeci kluczyk a nasz kolega ma tylko dwa i plastikowego nie posiada? Ergo - powinien go "wyrejestrować"?

Yaro1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 05 cze 2017, 17:51
Imię: Jarosław
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Konin

Post autor: Yaro1 » 13 sty 2019, 09:43

Ja w swoim aucie mam zarejestrowane trzy kluczyki i posiadam dwa kluczyki piloty i jeden grot plastikowy. Ten plastikowy grot komunikuje się z immobiliserem, bo mając go przy sobie odpalam auto.

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 13 sty 2019, 10:54

Yaro1 pisze:Ja w swoim aucie mam zarejestrowane trzy kluczyki i posiadam dwa kluczyki piloty i jeden grot plastikowy. Ten plastikowy grot komunikuje się z immobiliserem, bo mając go przy sobie odpalam auto.
i tak właśnie jest. dwa klucze z pilotami i dodatkowy serwisowy, awaryjny plastikowy grot z transponderem. po prostu koledze "edgarson" brakuje trzeciego serwisowego klucza

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 13 sty 2019, 14:00

Yaro1 pisze:posiadam dwa kluczyki piloty i jeden grot plastikowy
Czyli Ty posiadasz 3 (słownie TRZY) kluczyki. Kolega napisał, ze ma 2 (słownie DWA) kluczyki a zarejestrowane w aucie ma 3 (słownie TRZY) kluczyki.
Widzisz teraz różnicę?
Wniosek:
1 - edgarson nie wie, że ma trzeci kluczyk albo nie ma trzeciego kluczyka, który jest w posiadaniu kogoś innego.
2 - edgarsonowi powiedziano, że plastikowy kluczyk schowany jest w "normalnym" kluczyku, co chyba nie jest prawdą?

yarowsc pisze:po prostu koledze "edgarson" brakuje trzeciego serwisowego klucza
Jeśli mu brakuje - to chyba lepiej wyrejestrować kluczyk? (mnie by męczyło to, że ktoś nieznany ma klucz do mojego auta) Ale przedtem upewnić się, że na 100% nie ma tego trzeciego kluczyka gdzieś w książce serwisowej...
Kolega edgarson napisał, że ten plastikowy grot jest wyjmowany z normalnego kluczyka... nie wiem, czy nie został wprowadzony w błąd, lub źle zrozumiał wypowiedź ASO? Nie widziałem jeszcze normalnego kluczyka z plastikowym grotem i dodatkowym chipem od immobilisera (wtedy w kluczyku były by dwa chipy).
Jednak możliwe, że tak jest - chętnie się dowiem czegoś nowego - więc z zainteresowaniem będę śledzić wątek.

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 13 sty 2019, 14:39

plastikowy serwisowy grot w plastikowej obudowie w kształcie pilota, stosowany był tylko w autach,gdzie mamy fizycznie stacyjkę. wtedy plastik umieszczamy w stacyjce i uruchamiamy motor ( A4 B8, A5, Q5)

edgarson
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2019, 10:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: edgarson » 13 sty 2019, 21:52

Trochę namieszałem, za co przepraszam. Ten trzeci kluczyk to jednak osobny klucz plastikowy (sama końcówka, która wkłada się do zamka w drzwiach kierowcy), on posiada immobilizer i jest traktowany jako trzeci kluczyk zarejestrowany.

Ja dostałem trzy klucze, tylko nie wiedziałem że ten plastikowy też się zalicza jako "klucz" w MMI.

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 14 sty 2019, 01:29

edgarson pisze:Ja dostałem trzy klucze
a to luzik :) <okok>

nowygosc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 23 cze 2022, 13:07
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wyrejestrowanie kluczyka

Post autor: nowygosc » 27 gru 2022, 01:46

Jest możliwość wyrejestrowania kluczyka plastikowego przez vcds?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga