Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Usługi Audi Connect, mapy Google

Nawigacja fabryczna
Paul_78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 lis 2018, 21:07
Lokalizacja: Warszawa

Usługi Audi Connect, mapy Google

Post autor: Paul_78 » 28 gru 2018, 08:59

Czy ktośmógłby wyjaśnić, co zrobić, żeby to działało? Byłem w ASO (Warszawa, Sekundowa) i poziom kompetencji pracowników jest zaskakujący - nie mająpojęcia jaką licencję powinienem wykupić i jak to poustawiać.

Czy potrzebuję jedną licencję czy na kilka usług? Ile to kosztuje? Interesują mnie głównie mapy googla i informacje o ruchu drogowym. Twittery itp. niekoniecznie chyba, że jest to po prostu jeden pakiet.

I gdzie w Warszawie jechać to załatwić? Połczyńska?

Awatar użytkownika
acinr_PL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 27 sie 2013, 07:56
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ZST

Post autor: acinr_PL » 28 gru 2018, 09:58

masz 3gp ze slotem sim czy bez? mapy google oraz audi connect sam uruchomisz robiłem to kilka dni temu u sibie w 3gp bez sim.

Z uruchomieniem traffica jest problem panowie z aso audi rozkładają ręce i zarzekają się, że ta usługa nie działa w audi na terenie Polski oraz nie wiedzą o żadnych licencjach, które rzekomo mieliby sprzedawać.

Też drążę temat tmc aby to uruchomić
Jeden koleś z a5klub oferuje uaktywnienie tmc koszt 500pln ale wydaje mi się, że ten traffic pobiera po internecie a nie po falach radiowych.

Paul_78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 lis 2018, 21:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paul_78 » 28 gru 2018, 10:00

Mam slot na kartęSIM, karta SIM jest włożona i aktywna. Jak chcę włączyć usługi connect to pojawia siękomunikat, że usługa chwilowo niedostępna.

mari123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2016, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mari123 » 12 sty 2019, 16:02

ja w moim aucie mialem traffic w polsce fabrycznie do czasu, do kiedy nie wygasla mi licencja i to dzialalo. Pokazywal rowniez roboty drogowe i inne utrudnienia. Nie jestem zainteresowany przedluzaniem licencji, poniewaz uwazam, z i tak dziala to lepiej na smartfonie. Po zalogowaniu do myAudi jest zdaje sie mozliwosc przedluzenia licencji.

Reszta uslug connect jest rowniez taka sobie: pogoda, newsy z deutsche welle polska itd. Tez wygodniej mi to sprawdzic na telefonie.

Bezan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2019, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Bezan » 01 mar 2019, 13:43

Podepnę się z pytaniem o aplikację myAudi.
Czy w C7 FL jest ona w jakimkolwiek zakresie przydatna?
Finalnie po poprawnym złączeniu auta z kontem widzę jedynie wyposażenie a na komputerze historię serwisową.
Czy cokolwiek więcej to daje? :)
Aż się prosi o np.: pozostały zasięg, poziom oleju, stan drzwi/okien (zamknięte/otwarte) lub sterowanie Webasto.

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 01 mar 2019, 15:01

Mi się podoba tylko, że jak się zaświeci się rezerwa to pokazuje najbliższą stację i koszt paliwa.
Reszta nie powala na kolana.

lukjod
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2011, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lukjod » 05 mar 2019, 21:55

licencja to koszt 400 pln na 3 lata ale trzeba miec samochod z oryginalnym mmi3gp z sim z salonu a nie dokladanym pozniej aftermarket. Ja mam auto z usa przerobilem mmi na europe ale traffic legalnie nie da sie wlaczyc. Z tego powodu szukam kogos kto pol na pol ze mna bedzie uzytkowal 1 licencje. Jest to w 100% bezpieczne bo tak robie od 2 lat tylko czas licencji sie konczy w 08/2019 i musze znalezc nowa. Jezeli ktos jest zainteresowany licencja na 3 lata po 200 od kazdego to zapraszam

Bezan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2019, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Bezan » 21 mar 2019, 17:48

Hej, jak to jest ze sterowaniem Webasto i informacją jak zasięg, otwarte szyby itp z MyAudi?
Mam model z końca 2017 roku a w MyAudi poza wyposażeniem, historią serwisową i umówieniem wizyty nic zrobić się nie da.
Widziałem u kogoś z wcześniejszego miesiąca, że ma kompletnie inne opcje w MyAudi właśnie z: sterowaniem Webasto i informacją jak zasięg, otwarte szyby itp

martindude
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 14:13
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: martindude » 11 kwie 2019, 12:07

Bezan,
a byłeś w salonie Audi, żeby zarejestrowali Twój pojazd z Twoim kontem w myaudi?
Ja do tego się zabieram już 2 miesiąc, ale w sobotę jadę i ewentulanie dam znać jak będę miał to zrobione ;)

tylkologin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tylkologin » 19 kwie 2019, 10:12

@martindude - byłeś? Jakieś fenomenalne zmiany w związku z tym?

martindude
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 14:13
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: martindude » 27 kwie 2019, 13:16

Byłem dziś w salonie i jestem rozczarowany.

Zacznę od tego, że aplikację myAudi mam na swoim telefonie, samochód dodany i jako użytkownik zweryfikowany.
Pytam się Pana na serwsie, czy może mnie zautoryzować bo taka informacja w aplikacji. Poprosił abym zalogował się na komputerze przy biurku na swoje konto. Loguję się i widzi, że jestem zweryfikowany. Myślę sobie WTF? Sporzaj, że dodałem partnera Audi w aplikacji i to tyle...
No, ale.. poprosiłem o informacje co i jak. Poszliśmy do samochodu i widzi, że nie mam ikony w MMI Audi Connect oraz nie widzi u mnie slotu na kartę SIM. Mówi, że u mnie to nie zadziała. Pytam się, czy jest opcja dołożenia modułu lub wgrania softu, aby to się pojawiło, to powiedział że w moim samochodzie (na podstawie VIN) nie ma opcji uruchomienia Audi Connect, a co za tym idzie połaczenia aplikacji myAudi z samochodem.

Ślędzę aktualnie wątki w necie, jak zaradzić mojemu problemowi.
Może acinr_PL powie coś więcej jak to ma zrobione, bo również nie ma slotu na kartę SIM, a pisze, że mu działa.

Dodam, że w aplikacji na telefonie udało mi się połączyć z samochodem - WLAN MMI plus hasło do wifi widoczne w konsoli MMI, ale na tym kończy się zabawa. Nic więcej nie mam.

W serwisie się dowiedziałem, że posiadając myAudi i AudiConnect mogę zamykać, otwierać samochód, sprawdzać na kom stan oleju etc.

Wszystko fajnie, ale jak Panowie (potem doszedł drugi Pan) powiedzieli, trzeba kupić nowszy model...

PS. Plus taki, że jak się zaloguje na komputerze w myAudi to mogę ściągnąć najnowsze mapy do auta. Jak wszystko zrobię to wrzucę info w poście o mapach.

Awatar użytkownika
Pietrek78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 08 lis 2015, 19:28
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Pietrek78 » 27 kwie 2019, 13:27

Skontaktuj się z użytkownikiem VAGPatrick,kolega robi elektroniczne cuda z C7,więc na pewno Tobie pomoże.
Ja będę robił to u niego i nikogo innego.
U mnie w salonie powiedzieli to samo co Tobie,słowo w słowo.
Rodzinny odrzutowiec.
416/806

MOREL/HELIX/JL AUDIO
940W RMS

martindude
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 14:13
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: martindude » 27 kwie 2019, 13:45

Dzięki Pietrek78. Zaraz napiszę do kolegi wiadomość.
Widać salony Audi mają takie same scenariusze na takich Klientów jak my :)

Awatar użytkownika
acinr_PL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 27 sie 2013, 07:56
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ZST

Post autor: acinr_PL » 27 kwie 2019, 17:51

To samo usłyszałem w ASO co ty z tym, że ja pytałem o usługę traffic online. Gość sprawdził po vinie moje Audi zobaczył że fabrycznie mam mmi bez slotu SIM i powiedział że nie mogę wykupić licencji na traffic gdyż moja jednostka nie ma slotu SIM. Tłumacze im że mam aktywna usługę audi connect i internet w swoim mmi - ale ich to nie obchodzi. To są gamonie bo nie są wstanie nic zrobić w jakim kolwiek audi dopuki im ingolstadt instrukcji nie podrzuci.
martindude jaką masz wersję softu i mapę w swojej mmi?
Ja miałem soft fabryczny i mapę z 2013r czyli nikt nic nie robił po kupnie auta Ikona audi connect doszła mi po aktualizacji softu + ustawieniach w green menu

martindude
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2016, 14:13
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: martindude » 27 kwie 2019, 19:37

Mam obecnie MHI2_ER_AU57x_K2570, także update przede mną ktoś robił.
Właśnie szukam szukam historii updatów, aby wgrać dobry do Audiczki.
W takim razie wiem gdzie szukać. Wielkie dzięki.

Co do Panów z salonu/serwisu - zgadzam się z Tobą w 100%.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga