Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 4.2 BAT] Webasto nie dogrzewa silnika

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
ativvan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2018, 22:26
Lokalizacja: Łódź

[A6 C6 4.2 BAT] Webasto nie dogrzewa silnika

Post autor: ativvan » 05 gru 2018, 08:51

Witam, jak w temacie, posiadam fabryczne webasto w mojej audi, które działa bez zarzutu. W kabinie robi się ciepło dosyć szybko.

Jednakże moje webasto (Thermo Top V według naklejki pod maską) w ogóle nie dogrzewa mi silnika. Wiem, że taka funkcja powinna być, gdyż mam kolegę z A4 3.0 TDI który ma w ustawieniach od Auxiliary Heating do zaznaczenia "Include Engine", mam również drugie znajomego z 4.2 w A8 D3, i twierdzi, że ma to samo. W mojej A6 jednak brakuje tej ostatniej opcji, która jest pokazana na tym zdjęciu (pożyczone od kogoś tutaj z forum):

Obrazek

I moje pytanie brzmi, czy jest szansa na to, by moja A6 (swoja droga bardzo bogato wyposażona - pisze to, żeby wykluczyć, że ktoś sobie "pożydził" gdy kupował nowe auto) nie posiadała zwyczajnie dogrzewania silnika? Czy może to być spowodowane zmianą softu (poprzedni właściciel zmienił na polski), czy ktoś mógł mi też wykodować TYLKO tą funkcję (np przez przypadek)?

Od czego zacząć "diagnozę" braku dogrzewania silnika?

wojciech007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 636
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:22
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ełk

Post autor: wojciech007 » 05 gru 2018, 11:02

ativvan pisze:Czy może to być spowodowane zmianą softu (poprzedni właściciel zmienił na polski), czy ktoś mógł mi też wykodować TYLKO tą funkcję (np przez przypadek)?
Możliwe jest, że po zmianie softu na polski, sterownik został źle zakodowany.

gbi5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 31 gru 2017, 12:14
Imię: Irek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gbi5 » 09 gru 2018, 15:18

wojciech007 pisze:
ativvan pisze:Czy może to być spowodowane zmianą softu (poprzedni właściciel zmienił na polski), czy ktoś mógł mi też wykodować TYLKO tą funkcję (np przez przypadek)?
Możliwe jest, że po zmianie softu na polski, sterownik został źle zakodowany.
Bardzo wątpię w tę teorię choć nie wykluczam pamiętajmy że funkcja dogrzewania silnika to standard dla silnika diesla w przypadku benzyny (dla której zimne rozruchy są mniej szkodliwe) raczej opcja była wyłączona i stawiało się na komfort pasażera. Nic nie szkodzi na przeszkodzie aby tę funkcję sobie załączyć - nie pamiętam gdzie ją widziałem ale sprawdź kodowanie sterownika silnika(jak znajdę więcej czasu to poszperam - może coś znajdę).
Pozdrawiam i życzę powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga