Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C7 2.0 TDI] Problem z chłodzeniem po wyłączeniu silnika?

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
MałgośkaS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2018, 09:45
Imię: Marek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[A6 C7 2.0 TDI] Problem z chłodzeniem po wyłączeniu silnika?

Post autor: MałgośkaS » 26 lis 2018, 10:22

Witam,

mam problem odnośnie długiego czasu w jakim chodzi wentylator chłodnicy po wyłączeniu silnika...
Przeważnie po przejechaniu dłuższego odcinka (powiedzmy od 10 km wzwyż) i po wystudzeniu turbiny (zazwyczaj czekam na postoju jakieś 2-3 minuty zanim zgaszę auto), wyłączam silnik i po paru sekundach włącza się wentylator i następuje chłodzenie silnika. Trwa to nawet do 9-10 minut. To chyba nie jest naturalne i szukam przyczyny. Macie może jakieś sugestie? Może jakiś czujnik czy inne ukryte coś?:/

Dodatkowo auto było sprawdzane pod kątem DPF'a i wszystkie parametry są w normie (nie mam niestety żadnych specjalistycznych zrzutów z kompa z diagnostyki:/ )

Pomocy:)


ps. przez pomyłkę wrzuciłam temat w błędne roczniki aut.. :/

Drodzy Administratorzy,
dla porządku poproszę o przerzucenie tematu do roczników 2011-2018 i rozgrzeszenie dla nowicjuszki;)
Dziękuję serdecznie!

pawcio81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 238
Rejestracja: 15 paź 2016, 20:51
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: pawcio81 » 27 lis 2018, 06:14

Nie wiem czy algorytm wypalania DPFa w C7 jest taki sam bądź podobny do A6 C6 lift, ale u mnie w C6 wentylator załączał się na tak długi czas po wyłączeniu silnika w sytuacji, gdy procedura dopalania nie mogłą zostać dokończona -chłodził rozgrzany filtr i wydech. Odkąd posiadam auto (ponad 2 lata) zdarzyło mi się to z 5 razy, ale wtedy nie miałem za bardzo, gdzie pojeździć po dobrych drogach, od jakiegoś czasu raz w tygodniu robię trasę 40 km po nowiutkiej drodze S3 i zapomniałem co to DPF. Na początek proponuję wybrać się na jakąś drogę, gdzie będzie możliwość pojechania ze 20 minut na 3 bądź 4 biegu z prędkością obrotową silnika około 2500, zawsze to wyeliminujesz DPF i nie dokończoną procedurę, no chyba, że aktualnie w naturalnym ruchu codziennym pokonujesz jakieś mini trasy.

Awatar użytkownika
lyngso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 19 lut 2012, 11:58
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVF 211KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lyngso » 27 lis 2018, 12:42

Witam

Praca wentylator po wyłączonym silniku jest normalnym zjawiskiem po operacji wypalania DPF. W serwisie powiedziano mi, że ma on za zadanie schłodzić komorę silnika ponieważ filtr DPF jest prawie w komorze silnika.

MałgośkaS nie ma się czym przejmować :)

Co do czekania 2-3 minuty przed zgaszeniem silnika, to myślę, że nie potrzeba aż tyle. Tu bardziej chodzi o zmniejszenie prędkości obrotowej turbosprężarki, aby obracała się jak najwolniej w momencie zgaszenia silnika, a tym samym wyłączenia jej smarowania. Myślę, że te 30s spokojnie wystarczy. Osobiście to praktykuję i nie miałem jak dotąd problemów z turbosprężarką w żadnej z moich A6.

Pozdrov

zincsul
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:04
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zincsul » 06 gru 2018, 07:59

U mnie ta sama sytuacja czasem występuje. Ponownie zapalam auto wyl. obroty wentylatora po zgaszeniu spadaja ale dalej sa dlatego zapalam ponownie gaszę po chwili i juz jest cisza.. nie wiem czy to dobra metoda ale zaoszczędza mój czas gdy się spieszę ..
byly : 2.4 benz. i 3.0 quattro

Misiek_kb89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 206
Rejestracja: 16 gru 2014, 20:02
Lokalizacja: Polska

Post autor: Misiek_kb89 » 08 gru 2018, 23:50

MałgośkaS, To niedokończona procedura wypalania DPF
zincsul, Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zamknął auto i poszedł do swoich spraw (wentylatory same się wyłączą gdy uznają to za stosowne)... no chyba ze parkujesz na suchej trawie lub czymś co się by mogło teoretycznie zapalić od gorącego dpfa

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga