Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Podłączenie zwykłego wzmaka pod audi sound system

Car Audio
ODPOWIEDZ
krzysiekm7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2018, 01:36
Lokalizacja: Żuromin

Podłączenie zwykłego wzmaka pod audi sound system

Post autor: krzysiekm7 » 20 lis 2018, 22:50

Posiadam A6 C7 FL avant. Prosze o poradę do moje prowizorki na próbę. Zwykły sub jest płaski, ale z doświadczenia wiem, że jak dostanie trochę mocy od wzmaka to zagra głębiej.

Proszę o podpowiedź odnośnie tego co chcę zrobić.

Chce podlaczyc jakis wzmak pod fabryczny sub co jest kolo kola zapasowego. Wiem jak to wszystko podlaczyc kablami, + masa itp., remote od wzmaka podlaczy mi znajomy w kostach z prawej strony w bagazniku (zeby wzmak sie uruchamial w zaplonem).

Do fabrycznego suba leca dwa przewody, czy moge je bezposrenio podlaczyc (przerobic na chiche) do wzmaka? Czy lepiej zastosowac takie cos:

https://allegro.pl/wyjscie-aux-line-out ... 79062.html

I dopiero chinczami podlaczyc ten w/w sprzet do wzmaka?

Czy podpiety wzmak (oprócz swojej regulacji manualnej) zareaguje jak uzywamy regulacji z mmi?
Czy nie i musimy w bagazniku ustawic go optymalnie raz na zawsze?
Czy mmi wywala jakies bledy bo wyczuje ze cos kombinujemy?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Post autor: wallace » 01 gru 2018, 21:33

krzysiekm7, Nie pomogę za dużo,ale nie wiem czemu chcesz korzystać z tego konwertera? Z tego co mi wiadomo to stosuje się to w przypadku kiedy w radyjku nie ma wyjścia na wzmacniacz,skoro w aucie masz wzmacniacz to po co kombinować z tym urządzeniem kiedy wiadomo,że będzie to ze stratą na jakości dzwięku?

Awatar użytkownika
ozi_dafit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 17 sie 2010, 10:32
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C4
Lokalizacja: kielce

Post autor: ozi_dafit » 02 gru 2018, 14:53

NIe mozesz ich przerobic na chinch... mozesz je podpiąć bezposrednio do wzmacniacza tylko jesli ma on wejscie HiLevel w przeciwnym razie musisz zastosowac konwerter Hi-Low. Co do plusa po zaplonie to nie bedzie problemu ale plusa po zalaczeniu radia(bez wlaczonego zaplonu) to juz nie znajdziesz :)
W mmi nie masz bezposrednije regulacji samego subwoofera takze tutaj nic nie nawojujesz, lepiej miec wzmacniacz ktory na kabelku ma potencjometr do regulacji wzmocnienia.

krzysiekm7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2018, 01:36
Lokalizacja: Żuromin

Post autor: krzysiekm7 » 02 gru 2018, 21:13

ozi_dafit pisze:NIe mozesz ich przerobic na chinch... mozesz je podpiąć bezposrednio do wzmacniacza tylko jesli ma on wejscie HiLevel w przeciwnym razie musisz zastosowac konwerter Hi-Low. Co do plusa po zaplonie to nie bedzie problemu ale plusa po zalaczeniu radia(bez wlaczonego zaplonu) to juz nie znajdziesz :)
W mmi nie masz bezposrednije regulacji samego subwoofera takze tutaj nic nie nawojujesz, lepiej miec wzmacniacz ktory na kabelku ma potencjometr do regulacji wzmocnienia.

Dziękuje za odpowiedź. Z tym konwerterem to się źle wysłowiłem, chodziło mi o to co Pan zalecił czyli Hi-low. W ustawieniach dźwięku mam regulacje suba fabrycznego. Bo jak zmieniam wartość to on reaguje. No ale zakładam, że reakcji na wzmaka nie będzie, bo to tylko sygnał do głośnika leci.

Ale z tym startem muzyki bez zapłonu to już słabo wygląda. Zaryzykuję chyba tylko wymianę tego fabrycznego suba na suba z wersji Bose. Musi zatrybić bo to tylko głośnik na 2 kabelkach. Nawet pod tym standardowym nagłośnieniem musi lepiej zagrać. Mogę się mylić, ale sprawdze.

Te standardowe audio nie tak źle gra, ale wymiana całości na Bose jest nieopłacalna (słyszałem jak gra). Kupić na allegro za max 3000 zestaw + 1500 robocizna to nie jest to tyle warte.

Wersje z podpinaniem wzmaka, ale starem z zapłonem zostawie do zrobienia po sprawdzeniu suba Bose.

Awatar użytkownika
ozi_dafit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 17 sie 2010, 10:32
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C4
Lokalizacja: kielce

Post autor: ozi_dafit » 02 gru 2018, 23:19

Wkładać BOSE to według mnie bezsens...słabo to gra.
Jak subwoofer ma dobrze grać to kup sobie konwerter hi-low z wyjściem remote, wzmacniacz i subwoofer w odpowiedniej obudowie.

krzysiekm7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2018, 01:36
Lokalizacja: Żuromin

Post autor: krzysiekm7 » 03 gru 2018, 19:55

Dzięki z odpowiedź, ale wtedy ten konwenter musze sobie gdzieś pod fotel podciągnąć żeby mieć sterowanie, chyba że jest jakiś dobry modle o którym nie wiem, więc poproszę o podesłanie linku do urządzenia.

Awatar użytkownika
Pietrek78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 08 lis 2015, 19:28
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Pietrek78 » 19 sty 2019, 17:35

Witam.
Subwoofer podłączony, kolego krzysiekm7?
Rodzinny odrzutowiec.
416/806

MOREL/HELIX/JL AUDIO
940W RMS

krzysiekm7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2018, 01:36
Lokalizacja: Żuromin

Post autor: krzysiekm7 » 19 sty 2019, 18:12

Pietrek78 pisze:Witam.
Subwoofer podłączony, kolego krzysiekm7?
Jeszcze nie. Ale zakupie jakis x4 z wyjsciem hi input, gdzie mozna podlaczyc bezposrednio glosniki przednie, a pod przewody od suba fabrycznego podepne konwenter z wyjsciem na czincz. I czinczami w low input z moskiem z wyjsc 3 i 4. Czytalem ze to dziala.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2019, 19:28 przez krzysiekm7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietrek78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 08 lis 2015, 19:28
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Pietrek78 » 19 sty 2019, 18:33

Ja właśnie szykuję się do podłączenia wzmacniacza z subwooferem i szukam porad.
Rodzinny odrzutowiec.
416/806

MOREL/HELIX/JL AUDIO
940W RMS

krzysiekm7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2018, 01:36
Lokalizacja: Żuromin

Post autor: krzysiekm7 » 19 sty 2019, 19:43

Pietrek78 pisze:Ja właśnie szykuję się do podłączenia wzmacniacza z subwooferem i szukam porad.
Ja nie mam Bose, ale wsadziłem wszystkie głośniki od Bose (oprócz tych w słupkach w bagażniku bo nie znalazłem tych plastików, a dodatkowo trzeba by było ciągnąć kable). Tylko z przodu włożyłem Morel tempo ultra 602 i dopiero usłyszałem bas, a nie walenie. Ale trochę brak im mocy i trzeba będzie dać wzmak.

Ogólnie te głośniki od Bose trochę lepiej zagrały niż te co miałem, a tweetery zdecydowanie (chociaż do tweeterów Morela to im i tak brakuje). Kosztowało mnie to z subem 650zł + 500zł używane w dobrym stanie Morele.

Tweetery od Morel tymczasowo włożyłem w miejsce średnich od Bose. Wygłuszyłem drzwi przednie. Mam kombi i z prawej strony z tyłu jest tak wnęka fabryczna wyciągana i ją przerobie na suba (tak z 8-10 litrów powinna mieć), a głośnik wyjmę z fabrycznego suba od Bose bo on w miarę gra (a napewno zagra jak dostanie wzmaka), bo jest za mocno schowany koło zapasu.

Mi nie musi walić wszystko w aucie, ale jak słucham (najczęściej nie daje głośno) to chce słyszeć całą scene, a nie tylko góre.

Wzmak z tymi wyjściami hi input to z 1200 kosztuje, ale wyrwe używke.

Trochę się o tym naczytałem i wiem, że regulacja w mmi działa jak się podepnie wzmaka (mimo jego ustawienia). Auto rozbiera się łatwo.

[ Dodano: 2019-01-19, 19:43 ]
Pietrek78 pisze:Ja właśnie szykuję się do podłączenia wzmacniacza z subwooferem i szukam porad.
Na kabel od wzmaka fabrycznego podłacz konwenter z wyjściem na czinch i reszta to juz bajka. Z podłaczniem remote nie będzie problemu bo z lewej strony jest gdzie go wpiąć, ale wszystko zagra Ci tylko jak uruchomisz zapłon, jak właczysz samo radio to wzak nie uruchomi się i tu nie znalazłem rozwiązania.


Jakbyś chciał z przodu zmieniać głośniki to mam dystanse na zbyciu to za frajer Ci je oddam.

Awatar użytkownika
Pietrek78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 08 lis 2015, 19:28
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trzebnica

Post autor: Pietrek78 » 19 sty 2019, 20:01

krzysiekm7 pisze: Na kabel od wzmaka fabrycznego podłacz konwenter z wyjściem na czinch i reszta to juz bajka.
Ale to będzie jeden czinch a wzmacniacz ma 2.Wydaje mi się,że będzie potrzebny konwerter
Rodzinny odrzutowiec.
416/806

MOREL/HELIX/JL AUDIO
940W RMS

krzysiekm7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2018, 01:36
Lokalizacja: Żuromin

Post autor: krzysiekm7 » 19 sty 2019, 20:04

Pietrek78 pisze:
krzysiekm7 pisze: Na kabel od wzmaka fabrycznego podłacz konwenter z wyjściem na czinch i reszta to juz bajka.
Ale to będzie jeden czinch a wzmacniacz ma 2.Wydaje mi się,że będzie potrzebny konwerter

Sorry źle napisałem. Myśle, że wepnij się w 2 kable co lecą do suba bose. Odłacz go i założ konwenter i dalej juz wiesz.

Tak myślę, bo to chodzi żeby znaleźć + i - na konwenter. Ale ciekawe co będzie jak przypadkiem włączysz samo radio bez zapłonu czy nie wywali błędu Bose.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga