Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z kontrolkami ABS i ESP

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Mieczkos21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:44
Lokalizacja: Suwałki

Problem z kontrolkami ABS i ESP

Post autor: Mieczkos21 » 15 lis 2018, 14:24

Witam, posiadam mały problem z abs i esp. Szukałem na forum podobnego tematu ale nie znalazłem odpowiedzi.
Chodzi o to że zapalają mi się kontrolki ABS i ESP na desce rozdzielczej w VCDS błąd 01435 -czujnika g201 natomiast sprawa jest taka że jak zgaszę samochód i odpale znowu to błędów na desce nie ma i przy mocniejszym hamowaniu się zapalą bądź nie. Sterownik pompy ABS jest po regeneracji a pompa abs zmieniona i nie wiem gdzie w dalszym ciągu szukać problemu.
Przed zmianą pompy też pokazywało błąd czujnika g201. Czy jest to wina samego sterownika czy gdzieś indziej szukać przyczyny, bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu bo już rozkładam ręce.
Pozdrawiam :>

Tomas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 21 paź 2018, 14:27
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: Tomas » 15 lis 2018, 20:28

Mam ten sam silnik, i tan sam problem. Kontrolki zapalają mi się kiedy chcą. Czasem wcale, czasem zaświecają się, później gasną same i znowu się zaświecają... Z tym że u mnie pisze że jest to błąd sterownika komputera <uoee>

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 15 lis 2018, 20:34

sprawdz czujnik pedału hamulca lub zobacz jakie masz cisnienie przy nacisnietym hamulcu, ten czujnik jest od cisnienia to może masz za słabe dlatego ten czujnik sygnalizuje błąd?
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

Mieczkos21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:44
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Mieczkos21 » 22 lis 2018, 17:57

Witam, czujnik wymieniony na orginał , ciśnienie przy naciśnięciu hamulca wędruje nawet do 100 bar więc chyba jest okej, równomiernie także opada. Niewiem gdzie szukać przyczyny... może być jakaś inna wada?

martensite
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:33
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: martensite » 23 lis 2018, 04:30

Jaki dokładnie opis towarzyszy błędowi 01435? Światła stop zapalają się zanim zacznie wzrastać ciśnienie na czujniku?

MixTape
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2018, 05:37
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: MixTape » 09 lut 2019, 22:35

Mam to samo, silnik 2.8 jeżdżę na trasie codziennie ok 200 km, autostrada /droga kontrolki zapalają się ale nie gasną same, dopiero po ponownym uruchomieniu silnika... Jutro będę miał kabel posprawdzam jakie są błędy (podejrzewam, że wynajdzie ich masę, nie tylko odnośnie ABS, ESP itp)

Zauważyłem to dopiero po wymianie zawieszenia z tyłu (amortyzatory firma daco) wcześniej się tak nie działo, gdzieś wyczytałem, że to od złej geometrii... Została więc zrobiona, niestety parę dni później znowu się zaświeciły oby dwie naraz

Światła stóp zapalają się normalnie.

[ Dodano: 2019-02-09, 12:00 ]
Dzisiaj byłem na korekcie zbieżności ESP I ABS może tak samo pojawić się od czujnika skrętu. Niby ustawił na 0 i 0 na każdym kole, jednak brało go w prawo, wydaje mi się, że może czujnik walnięty jest :-/

Zobaczymy czy kontrolki znowu się pojawią

[ Dodano: 2019-02-09, 22:35 ]
A więc tak kabelek zakupiłem, pokazał błąd g62, to nie ważne ale pokazał również błąd ABS ESP front, Sterring wheel także obstawiam albo walnięty czujnik skrętu w kierownicy czy przy kierownicy, bo nie wiem gdzie on się znajduje lub mechanik go dzisiaj odłączył na stacji jak coś grzebał przy zbieżności, ale nie wiem czy wtedy by nie świecił cały czas :-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga