Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wspomaganie A6 C5 4.2 V8

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
Rzeski_STG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 02 cze 2011, 00:02
Lokalizacja: Starogard Gdański

Wspomaganie A6 C5 4.2 V8

Post autor: Rzeski_STG » 06 paź 2018, 15:09

Witam, walczę ze wspomaganiem w moim audi. Samochód kupiłem już z ciężko chodzącym wspomaganiem na wolnych obrotach i pompa rzurzniała cały czas, myślę pompa do wymiany i będzie git. Dziś robiłem rozrząd i przy okazji wymieniłem pompę na nową(chinol). Zalałem nowy płyn odpalam odpowietrzyłem układ, a pompa dalej rzurzni jak rzurzniała ta poprzednia i wspomaganie chodzi nadal ciężko, trzeba gazować zeby działało na postoju, jak dłużej pogazujemy to wspomaganie znika całkowicie i po chwili wraca. Czy gdzieś może być zapchany, rozwarstwiony, zgnieciony wąż i ciśnienie wraca do pompy i z tąd to rzurznienie, bo pompa ma ciężko?? Czy to uszkodzony magiel ?? Ktoś już tam grzebał, bo magiel jest zwykły bez servotronic, a chyba wszystkie 4.2 miały i pompa też jest inna bo od A6 C4 2.5 TDI 048145155F 120BAR, ale pompa jest zamienna, ciśnienie się zgadza wiec powinna działać.

maly81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 291
Rejestracja: 07 lis 2013, 08:55
Imię: Janek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bałystok
Kontakt:

Post autor: maly81 » 06 paź 2018, 17:13

Sitko w zbiorniczku siedzi na miejscu?

Rzeski_STG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 02 cze 2011, 00:02
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Rzeski_STG » 08 paź 2018, 22:15

Dziś wszystko rozebrałem, zbiorniczek wyciągniety wydmuchany, tak samo węże. Wszystko niby ok, ale pompę słychać dalej, nie jest to mega głośno, ale ją słychać jakby miała za ciężko, coś w stylu skręcone koła na maxa. Wychodzi na to że z maglem coś jest nie tak i pompa ma za ciężko. W zbiorniczku nie widać ruchu płynu, a pamiętam ze w poprzednim a6 c5 było widać jak płyn wraca. Widzę temat wyjącej pompy jest dość popularny na forum.

marcin85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:57
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: marcin85 » 09 paź 2018, 21:40

no jak nie widac to ewidentnie cos nie tak a nie poci sie gdzies na dole na przewodach u mnie lekko popiskiwala i byl mega delikatny wyciek, dokrecilem opaske pol obrotu i ucichlo, no ale u mni byl ruch w zbiorniczku caly czas u cb wyglada jakby cos moglo byc przypchane

Rzeski_STG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 02 cze 2011, 00:02
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Rzeski_STG » 11 paź 2018, 20:25

Problem rozwiązany, w sumie sam się rozwiązał po wymianie płynu maglownica chyba się przepłukała i zaczęła świrować, sama skręcała do oporu w lewo lub w prawo na postoju, wymieniłem i wszystko gra, wspomaganie działa na postoju, a pompa jest cicho. Co najlepsze wymiana maglownicy w 4.2 V8 jest łatwiejsza niż wymiana pompy:)

slawek1984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 12 paź 2015, 10:42
Lokalizacja: zamosc

Post autor: slawek1984 » 25 paź 2018, 13:04

koledzy a ja troche z innej beczki. Otóż od jakiegos czasu mam taki problem ze na zimnym płynie kierownica chodzi jednym palcem, bez najmniejszego problemu mozna skrecac kierą. A juz poi przejechaniu kilkunastu kilometrów tzn po rozgrzaniu płynu ciezej sie kreci. Nie powiem ze nie ma wspomagania ale nie chodzi tak jak powinno. Dodam ze maglownica jest wymieniona bo tamta stukała, wymieniona jest tez pompa( nowa ZF) wszystkie węże , chłodniczka i zbiorniczek wyrółwnawczy. I dalej g.... Płyn Febi mineralny wiec taki jak przewidział producent. Pomocy bo juz nie mam co wymieniac...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga