Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6C6 "Black Bit#h" by FriczU

Prezentacja w/w aut.
Awatar użytkownika
Friczu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 13 cze 2015, 01:19
Lokalizacja: Szamotuły

Audi A6C6 "Black Bit#h" by FriczU

Post autor: Friczu » 07 wrz 2018, 00:00

[center]Witam was wszystkich serdecznie. Osobno i wszystkich razem ![/center]

Nie jestem nowy na forum co prawda, lecz przywitać kultura nakazuje !

Krótka Historyjka, C6 2.0 TDI > C6 3.0TDI 305KM > C6 4.2 335KM+. Dlaczego plus? Zapraszam do lektury :>

A więc przedstawiam wam serdecznie "Black Bit#h" czyli moją czarnulkę która po długich poszukiwaniach trafiła w moje ręce, ponad rok szukałem odpowiedniego egzemplarza . I w końcu jest i ona. ! Łatwo nie było, trasa pokonana po nią... 1430km. 1 Man, 1 road, 1 Thing. Czyli spełnić małe marzenie .... przed RS6 oczywiście :) czas na konkrety. Sporo się dzieje, sporo zdjęć się nazbierało... czas w końcu ją ukazać :)

Audi A6C6 2004r. 4.2 B+LepszyPowah.
Pochodzenie : Szwajcaria
VIN : WAUZZZ4FX5N028301

Obrazek


Nad wyposażeniem nie ma co się narazie szczególnie rozpisywać, wszystko z czasem sami dostrzeżecie pewnie na zdjęciach... :)

Kosztorys od dnia zakupu :
- Zakup 21.07.2018
* Komplet Cewek 8 Sztuk NGk - 113zł sztuka x 8 = 904 zł
* Olej Total Quartz INEO MC3 5w40 sztuk 2 116 x 2 = 232 zł
* Świece zapłonowe BOSCH 8 sztuk 43 zł x 8 = 344 zł
* Komplet filtrów + Płukanka ~~~~~~ = 300 zł
* Układ wydechowy Supersprint (Używany) = 2700 zł
* AWARIA -- Kompletna, od A-Z nowy układ klimy.... = 3600 zł

Plany rok 2018 :[/color]
- Poprawa mankamentów wnętrza wynikająca z swoich lat :)
- Fotele Sline'owe.
- Ogarnięcie dodatkowego "sprzętu" zamontowanego przez Szwajcara z audio.

Plany rok 2019 :[/color]
- 2019 bądź jeszcze 2018 : Montaż BiLED przód+ Custom pomysł na lampy. Przerabiałem temat, gra warta każdych $$.
- Lakierowanie przedniego+ tylniego zderzaka
- Grill RS6 Custom
- Zderzak przód custom
- Zderzak tył custom
- Dalsze poprawki ukł. wydechowego
- Swap Aut / Manual
- Biturbo.. :)
- Koła 19/20c.
- Zawias na dużo sztywniejszy, przygotowanie pod większą moc.
.... wiele więcej.. wszelkich kart nie będę odkrywał. BĘDZIE GRUBO Pany i Panewki.

Krótko o mnie <milczek>

Wieloletni.... świr samochodowy. Pasją zarażony po tatusiu. Jaki ojciec... taki syn. Kilkanaście samochodów w 8 letniej "karierze" posiadacza Kat "B" . Zloty samochodowe, modyfikacje, cuda na kiju. Jak usłyszę że czegoś się nie da... przysiądę pogłówkuje, 3 razy coś zepsuje, za 4 udowodnię że się da. Lubie iść pod prąd. Tyle powinno wystarczyć <figielek>

Pozwólcie że tematycznie, wrzucał będe zdjęcia każdy w osobnym poście. Aby się nie pogubić i aby wszystko było jak najbardziej przejrzyście :)

[ Dodano: 2018-09-07, 00:00 ]
A więc zaczęło się tak 25.07.2018 ......

Obrazek

[center]Pierwsza rzecz ,której nie mogłem zaakceptować to jak widzicie na pierwszy rzut oka, cewki z demobilu.... auto nie chodziło idealnie gładko tak jak tego bym sobie życzył. Wpadł Nowy zestaw 8 cewek NGK, oczywiście nowe świeczki , olej filtry. Jak widzicie postawiłem tym razem na Total Quartza.. powiedzmy że testowo. Wcześniej używałem MOTULA, poprzedni właściciel jeździł nawet nie pytajcie na czym.... polecał jeden z większych zakładów, bardzo znany.. brak słow :) W każdym razie po wymianie oliwy na ww. zauważalnie lepsza kultura pracy silnika, oczywiście nie jestem w stanie stwierdzić czy to kwestia tylko oleju czy jednak płukanka również zrobiła swoją robotę prawidłowo. [/center]


Obrazek

[center]Rzecz jasna łatwo nie było, dostęp wszelako ograniczony, demontaż znacznej części lewej strony, znaczny prawej. Przeszkadzał zbiornik wyrównawczy... ale. Dla chcącego nic trudnego :). Auto po wymianie cewek , świeczek jak nowo narodzone... Ale nie do końca tak jak sobie wymarzyłem. Każdy spostrzegawczy zauważy że znajduje się LPG. Tak, potwierdzam takie plotki. Instalacja Roczna BRC, z gwarancją. Pojechałem do swojego zaufanego gazownika... świetny fachowiec. Zrobiona kalibracja, nowe filtry... i ? No teraz jestem zadowolony. Auto jeździ tak jak sobie to wymarzyłem. Bynajmniej... w tym aspekcie .[/center]



Mały pokazik... bez szaleństw (VIDEO LINK) :)

[center]Dodam że pogoda nie była wymarzona tego dnia... droga istotnie ślizga, dało się to odczuć szczególnie przy starcie. No i droga powiedziałbym... nie pierwszej świeżości, delikatnie pod górkę... momentami równo. [/center]


:shock: DAJCIE ZNAĆ ! :shock: [center]Czy chcecie abym dorzucił sporo więcej wątków do tego tematu, czy podoba wam się sposób w jaki przedstawiam sytuacje. Dajcie odzew, bardzo dziękuje za każde słowo dobre i negatywne. Materiału mam sporo... ale nie chce was zarzucić materiałem odrazu. Bądź w ogóle jeśli nie interesuje was to :P [/center]
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2018, 19:43 przez Friczu, łącznie zmieniany 1 raz.

haribo.pl

Re: Audi A6C6 "Black Bit#h" by FriczU

Post autor: haribo.pl » 07 wrz 2018, 04:58

Spoko idzie:)
Też sobie sprawie 4.2 następnie
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez haribo.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Friczu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 13 cze 2015, 01:19
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Audi A6C6 "Black Bit#h" by FriczU

Post autor: Friczu » 07 wrz 2018, 16:43

haribo.pl pisze:Spoko idzie:)
Też sobie sprawie 4.2 następnie
Polecam, fajna zabaweczka. Wygoda przedewszystkim, ale jak trzeba to i z pod świateł idzie nie jednemu dokopać :)

maciekpkow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 840
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:07
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: maciekpkow » 07 wrz 2018, 19:27

Coś chyba jest nie tak, jak na 4.2 to słabiutko jedzie.

Awatar użytkownika
Friczu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 13 cze 2015, 01:19
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Friczu » 07 wrz 2018, 19:42

maciekpkow pisze:Coś chyba jest nie tak, jak na 4.2 to słabiutko jedzie.
Cięzko stwierdzić. Gdyby koni było 100. i zdechło 15. Dałoby się odczuć. Gdy jest 335+ i zdechnie 40.. ciężko odczuć.

Sprawdzałem RaceLogic. 0-100 w granicach 5.9 - 6.2 więc źle nie jest

[ Dodano: 2018-09-07, 19:42 ]
[center]No to czas na kolejną część przygód 01.08.2018[/center]


Obrazek

Skóra we wnętrzu przed zabiegami prezentowała się tak sobie. Strasznie ślizga, brudna a fe.



Obrazek

Trochę pracy, trochę potu krwi i łez...

Obrazek

I choć wiem ,że z tego zdjęcia wynika że skóra strasznie się świeci, w istocie na żywo jest kompletnie matowa, każde z foteli musiałem czyścić minimum 2-4 razy zanim nałożyłem balsam. Strasznie były brudne choć pozornie na czarnym nie było tego aż tak widać.

AdixSz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2018, 14:14
Lokalizacja: ZDR

Post autor: AdixSz » 11 wrz 2018, 20:54

Powoli do celu :) też posiadam 4.2 tylko w starszej budzie. Będę musiał niedługo założyć wątek :) powodzenia w modyfikacjach i jak najmniej problemów z eksploatacją.

Awatar użytkownika
Friczu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 13 cze 2015, 01:19
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Friczu » 12 wrz 2018, 14:11

AdixSz pisze:Powoli do celu :) też posiadam 4.2 tylko w starszej budzie. Będę musiał niedługo założyć wątek :) powodzenia w modyfikacjach i jak najmniej problemów z eksploatacją.
Pomalutku dokładnie :) Zakładaj zakładaj, chętnie poczytam !




[center]Jedziemy dalej... 16.08.2018[/center]

PS. POWIĘKSZAJCIE WSZYSTKIE ZDJĘCIA ! Nigdy nie byłem fanem drewna. Ok, rozumiem drewno w autach pokroju Rolls-Royce, Bentley itp... Ale nie w Audi. Zatem...


Obrazek



Pomyślałem sobie, a dekory w drzwiach mały pikuś.. konsola środkowa pewnie też... No to trochę się zdziwiłem, nakombinowałem się co i gdzie jest. Ale finalnie udało się wyciągnąć bez strat.


Obrazek

Swoją drogą polecam oklejanie nerwusą w ramach terapii :) Uczy cierpliwości a przy okazji uczymy się nowych słów na K,CH i tym podobne :)


Obrazek

Obrazek



I choć wiem że pewnie wielu z was pomysł na czerwony "karbon" wyda się miałki, oklepany. To moim zdaniem świetnie współgra z czerwonym podświetleniem w Audi. W każdym razie, może zmieni mi się koncepcja, zerwanie tego to 5 min i będę tworzył dalej :)




Obrazek



Efekt finalny dla mnie jest jak najbardziej zadowalający. Biorąc pod uwagę że za oklejanie brałem się pierwszy raz w życiu, efekt finalny przerósł oczekiwania.

maciekpkow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 840
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:07
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: maciekpkow » 12 wrz 2018, 14:37

Tragedia...
Zdecydowanie milowy krok w tył.

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 12 wrz 2018, 14:41

jak dla mnie to full special tunning z Mosiny i brakuje tylko filetowego neonu pod samochodem ale ..... przecież to Tobie ma się podobać a nie mi

Awatar użytkownika
Friczu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 13 cze 2015, 01:19
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Friczu » 12 wrz 2018, 15:09

Gust jak dupa. Każdy ma swoją. Dla mnie z kolei drewno to kompletna kpina i bezguście. A tak wnętrze w mojej opinie wygląda dużo nowocześniej.

Ale szanuje wasze opinie i dziękuje za nie :) <okok>

Awatar użytkownika
Xray T2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 673
Rejestracja: 25 paź 2015, 22:25
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Xray T2 » 12 wrz 2018, 15:14

brakuje tylko filetowego neonu pod samochodem
Niegłupi pomysł, czarna buda i fajny neon pod autem będzie robił robote <mysli>
Dołożone:
Tempomat, kamerka cofania + kamera przód, elektryczne składanie lusterek, spryskiwacze lamp.
Zmienione z rns-d na rns-e + bluetooth z a4 b6/b7.
Przeróbka tylnych lamp na full led.
Przeróbka przednich lamp na black hella + bixenon + druga soczewka na światła drogowe.

AdixSz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2018, 14:14
Lokalizacja: ZDR

Post autor: AdixSz » 12 wrz 2018, 18:34

Całkiem ciekawy pomysł. Używałeś suszarki żeby lepiej okleić ? Do poprawy wyglądu brakuje jeszcze ładnych dywaników, bo obecne wołają o pomstę do nieba ;d

Awatar użytkownika
Friczu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 13 cze 2015, 01:19
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Friczu » 12 wrz 2018, 20:45

AdixSz pisze:Całkiem ciekawy pomysł. Używałeś suszarki żeby lepiej okleić ? Do poprawy wyglądu brakuje jeszcze ładnych dywaników, bo obecne wołają o pomstę do nieba ;d
Opalarką się wspomagałem. Dywaniki aktualnie kupiłem nowe gumowe już pod zimę :)
Ładne dopiero rzecz oczywista będą na lato :)

Awatar użytkownika
UneeK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 477
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:48
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: UneeK » 13 wrz 2018, 15:51

Fajny silnik, dużo mocy, ładne autko. Szerokości życzę <lol>

Moim zdaniem czerwona okleina całkowicie zepsuła wnętrze auta. Na zdjęciach wygląda fatalnie <mysli> Zostałybym przy oryginalnym wykończeniu czyli ciemnym drewnie lub jeśli już go nie zosisz, oryginalne listwy lub ciemny karbon...

Awatar użytkownika
Friczu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 13 cze 2015, 01:19
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Friczu » 13 wrz 2018, 19:34

UneeK pisze:Fajny silnik, dużo mocy, ładne autko. Szerokości życzę <lol>

Moim zdaniem czerwona okleina całkowicie zepsuła wnętrze auta. Na zdjęciach wygląda fatalnie <mysli> Zostałybym przy oryginalnym wykończeniu czyli ciemnym drewnie lub jeśli już go nie zosisz, oryginalne listwy lub ciemny karbon...
Zdaje sobie sprawę jak to wygląda na zdjęciach... niestety ale na S9+ strasznie koloryzuje kolory. Na żywo wygląda to z goła odmiennie. Próbowałem zrobić kilka zdjęć z różnym światłem, innym kątem. Ale róznice były minimalne. Powiem tak, mnie się podoba. Jeżdżę dużo po zlotach samochodowych i zlotowicze chwalą tą kolorystykę. W sumie ze 2 osoby stwierdziły że widziały by tu tak jak mówisz ciemny karbon. Jednakże tak jak chyba wspomniałem już powyżej. Chciałem ożywić trochę te smutne wnętrze, wszystko czarne i te drewno.... Jak wypali mi kolorystyka foteli (Poluje na brązowe Sline lub Rskowe fotele) wtedy prawdopodobnie zmienię koncepcję. Wszystkiego naraz niestety nie zrobię :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga