Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Problem z bi xenonem

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Mariusz1205
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2016, 21:28
Lokalizacja: Działoszyn

[A6 C6] Problem z bi xenonem

Post autor: Mariusz1205 » 08 sie 2018, 22:20

Witam, ostatnio wymieniałem odbłyśniki w bi xenonie i pojawił mi się problem. Mianowicie mam spory cień przed autem. Jakieś pomysły co by mogło być nie tak? Wiem że ten cień to stałe przesłony które są wnitowane do odblysnika u góry

Obrazek

Fajnie by było, jakby ktoś zrobił u siebie zdjęcie z takiej perspektywy jak u mnie, by mieć porównanie.

Robur1990

Post autor: Robur1990 » 10 sie 2018, 07:04

Witam, problem mam podobny i możliwe, że również mam przyczynę.

U mnie Cień jak u Ciebie na zdjęciu widoczny jest tylko z Lewej strony, cień widoczny z Auta na fotelu kierowcy bo z zewnątrz widoczne jest z obu stron ale lewej dużo krótszy.

Dodatkowo u mnie lewa lampa daję widocznie wyżej (na ~10m różnica jest około 0.5m) granice światła oraz przesunięta jest w lewo. Nie wiem czy tak powinno być ale granica światła tworzy taki płaski zarys góry i u mnie widoczne są dwa szczyty (i znowu szczyty odsunięte od siebie na około 0.5m do 1m)

Znalazłem Manuala korekty lampy ale najpierw muszę VCDS ustawić przyuczenie do nowej pozycji bazowej (tej od której lampy zaczynają się ustawiać) później wybrać się na diagnostykę by poprawnie ją ustawił i wtedy zrobić korektę.

Na razie szukam u siebie problemu w tym, i po Twoim poście wydaje mi się wielce prawdopodobne aby to w tym leżał problem. Czyli u Ciebie albo masz ustawione Lampy za wysoko i musiałbyś wprowadzić korektę wysokości świecenia lamp (obu) w położeniu bazowym (tym po włączeniu zapłonu) albo może masz którąś z dźwigienek walniętą (raczej nie bo z tego co słyszałem każda lampa ustawiana jest osobno) i ustawia Ci lampy za wysoko.

Najlepiej i najszybciej zacząć od rzeczy małych.
Proponuję jedź na diagnostykę i niech sprawdzą Ci lampy granice światła. Będziesz wiedział czy jest poprawnie ustawiona czy może moja teoria jest w porządku.

Daj znać jak będziesz coś wiedział.

Mariusz1205
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2016, 21:28
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Mariusz1205 » 10 sie 2018, 19:30

Dziś wyjdę jak się ściemni i sprawdzę, bo teraz nie miałem czasu w ogóle cokolwiek robić przy aucie. Ustawiłem sobie pozycję zerową VCDS'em, ale dopiero na drugi dzień po tym jak zrobiłem to zdjęcie i nie miałem okazji zobaczyć czy jest jakiś efekt, bo robiłem to za dnia. Spróbuje wstepnie na ścianie je ustawić, jak ten cien zniknie to pojadę na diagnostykę.

Pczester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 17 wrz 2016, 22:47
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: Pczester » 10 sie 2018, 22:52

Przecież tego cienia z pozycji kierowcy nawet nie widzicie, więc po co kombinujecie? Mieliście słabe światła przed regeneracją i nie było widać tej różnicy za bardzo, a teraz ją widać. Aby usunąć ten efekt wystarczy zdemontować blaszke która jest między soczewką a odblysnikiem w górnej części.

Robur1990

Post autor: Robur1990 » 10 sie 2018, 23:33

Niestety nie mogę dodać zdjęcia jak wygląda to u mnie ale z lewej strony zasiadajac na fotelu kierowcy ten cień w formie trapezu widzę. Z prawej strony będąc w aucie faktycznie już nie widzę.

Audi mam od miesiąca więc nie wiem czy przedemna ktoś nie regenerowal tych lamp ale ja to widzę na jednej stronie dodatkowo linia światła widocznie przebiega w innych miejscach na obu lampach a chyba powinny się zrównać.

A co do tych blaszek Noe po to je ktoś tam wsadził abyśmy my je mogli usunąć czyż nie ?

Najpierw sprawdzę swoją teorię o źle ustawionej lampie lewej zbyt wysoko i przesunięta w lewo przez co światła się nie pokrywają.

To że cień przed autem jest to ok w każdej lampie będzie czy to ksenon czy zwykły halogen problem który autor tematu ma i ja również jest zbyt daleko sięgający cień.
Powtórzę się z moich objawów wynikało by że lampy są złe ustawione świecą za wysoko.

Mariusz1205
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2016, 21:28
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Mariusz1205 » 11 sie 2018, 07:39

Nic sie nie zrobi z tym. Podpiąłem się komputerem VCDSem zresetowałem lampy do ustawień fabrycznych, potem w nastawach podstawowych wszedłem w tryb ustawiania lamp. Kreciłem śrubą góra dół ale cień nieznacznie szedł razem z lampą w dół i w góre. Nie da się go wyeliminować. Także stwierdzam jak kolega Pczester, że wcześniej światła miałem słabe i ten dzień po prostu był rozmyty i mnie widoczny, teraz na nowych palnikach i nowym odbłysniku widać go wyrazniej.

Pczester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 17 wrz 2016, 22:47
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: Pczester » 11 sie 2018, 12:34

Robur1990,

"A co do tych blaszek Noe po to je ktoś tam wsadził abyśmy my je mogli usunąć czyż nie"

Oj przekonasz się z czasem, że wielokrotnie można, a nawet trzeba poprawiać fabrykę 😁

Dla przykładu zobacz jak wyglądają poprawione światła w A8 d3 (bi-xenon) i porównaj ze swoimi oryginalnymi.


Obrazek



Obrazek

Robur1990

Post autor: Robur1990 » 11 sie 2018, 16:55



Tak wyglądają moje światła.
Obrazek

Pczester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 17 wrz 2016, 22:47
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: Pczester » 11 sie 2018, 18:00

Ja nie mam tych blaszek między soczewką a odblysnikiem

yatta
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 09 lis 2009, 12:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: yatta » 14 gru 2018, 21:46

A co daje wyjecie tych blaszek w bixenonie? Bo mam akurat soczewki na stole ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga