Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Rozciety wydech 3.0 TFSI

Silniki benzynowe
Brzoza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 18 mar 2018, 06:43
Lokalizacja: Łódź

Rozciety wydech 3.0 TFSI

Post autor: Brzoza » 13 sie 2018, 23:25

Witam,
czy ktoś ma zdjecie rozciętego wydechu - końcowej puszki z A6 C7 TFSI? Ale interesuje mnie tylko taka wersja. Nie tdi, nie s6 tylko i wyłącznie C7 3.0 TFSI. Nie chce ucinac u siebie zanim nie zobaczę "co w trawie piszczy" i jezdzic tylko z jedna puszka <lol>

[ Dodano: 2018-08-13, 23:25 ]
Widze nikt nie eksperymentuje :)

roman_tyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 230
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:07
Imię: Romek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2014
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Waw
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » 14 sie 2018, 18:39

szukasz dzwieku rasowego v6?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 14 sie 2018, 19:06

W 3.0 TDI tłumiki końcowe tak wyglądają, więc w 3.0 TFSI będzie podobnie, bo wątpię, aby specjalnie tworzyli wiele wersji, które aż tak różniłyby się :p.

Obrazek

amisz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 23 gru 2016, 23:17
Imię: Amiszewski
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: amisz » 14 sie 2018, 20:58

Jak bedziesz potrzebował to mam na sprzedaż końcowe tłumiki od 3.0 tdi

roman_tyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 230
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:07
Imię: Romek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2014
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Waw
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » 14 sie 2018, 22:47

na audizine szukales? tam multum ludzi reza 3.0tfsi to pewnie maja patenty.
ja bym poszedl w wydech z klapa na przycisk

Brzoza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 18 mar 2018, 06:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Brzoza » 15 sie 2018, 16:06

roman_tyk pisze:szukasz dzwieku rasowego v6?
Na razie kombinuje i zbieram potrzebne elementy ;)
roman_tyk pisze:ja bym poszedl w wydech z klapa na przycisk
i tak tez będzie zrobione :)
mat1324 pisze:W 3.0 TDI tłumiki końcowe tak wyglądają, więc w 3.0 TFSI będzie podobnie, bo wątpię, aby specjalnie tworzyli wiele wersji, które aż tak różniłyby się
Chyba pierwszy raz się mylisz, ale dopóki nie rozetne swojego nie potwierdze w 100%) :p

W necie przejrzalem już wszystkie fotki rozciętego wydech z C7 roznych wersji.
Sam mam kupione puszki od sportowego wydechu z S7 i tam np. kazda z puszkek ma w srodku inna konstrukcje.
Tak wiec podejrzewam, ze TFSI tez ma pare drobnych zmian vs TDI.
Ale ponieważ chce mieć wersje stealth jak potrzeba i glosna kiedy indziej, być może wlasnie te niuanse w budowie maja znaczenie. Seria jest mega cicha i tak musi zostać. Ale za dotykiem przycisku ma być przyjemniej dla uszu :)

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 16 sie 2018, 01:38

Napisałem, że będą podobnie wyglądać, więc rozmieszczenie może być inne, ale zasada ta sama :).

roman_tyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 230
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:07
Imię: Romek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2014
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Waw
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » 02 gru 2018, 21:04

@Brzoza i jak udalo sie cos zmajstrowac?
Seryjny wydech w 3.0tfsi jest tak cholernie cichy ze wogole nie slychac silnika w kabinie.
Przydałby się czerwony przycisk, który podcisnieniowo lub elektrycznie sterowałby klapami koncowych tlumikow

Brzoza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 18 mar 2018, 06:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Brzoza » 29 gru 2018, 14:30

Przepraszam ze tak pozno odpowiadam, ale praca zupełnie mnie pochlonela oraz inne sprawy, które zepchnely na bok prace z wydechem.
Wydech, a raczej klapy będą sterowane pilotek z kabiny. Zakupilem taka zabawke - https://www.awe-tuning.com/switchpath-exhaust-remote do kontroli oryginalnych klap w wydechu. Do tego kupiłem używany wydech od A7, żeby wykorzystać tłumiki i je przerobić Niestety okazało się ze to wersja Sport tlumikow i każdy jest inny. Jeden ma klapy przes tłumikiem i inna budowę w srodku, drugi ma klape za jednej z wylotowych rur. Ale tego dowiedziałem się po rozcięciu obu puszek..

Obrazek

https://zapodaj.net/107cea7bea74b.jpg.html

Pozniej pomyslalem, ze w takim razie skoro nie wykorzystam tego co mam, rozetne swoje puszki i zrobie tak, ze w srodku puszki będzie Y i jeden koniec będzie sterowany klapa wprost od silnika z pominieciem rozonansu puszki, a drugi już normalnie, tak aby spaliny pokonaly taka droge jak w orginale. Niestety nikt takiej rzeźby tlumikow nie chce się za bardzo podjąć w normalnych pieniądzach.
Do tego dochodzi kłopot znalezienia spojlera pod podwojny wydech S6 w rozsądnych pieniądzach.
I mój kolejny pomysl jest taki ze po prostu zamontuje wydech od RS6 który można wyrwac naprawdę tanio. Bedzie bez rzeźby, z klapami Nie wiem tylko jak z glosnoscia czy nie będzie za cicho.... Najwyzej wtedy będę się martwic..... Wydaje mi się ze mimo klap RS6 w serii tez jest cicho

Jak by co to będę miał na sprzedaż wycięte klapy Może komus się przydadzą :)

@roman_tyk: a Ty swojego się pozbywasz??

roman_tyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 230
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:07
Imię: Romek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2014
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Waw
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » 05 sty 2019, 20:44

sprzedal sie w dwa dni.
Jesli chodzi o wydech mam fotki i filmik goscia co zalozyl chinskie przepuistnice x2 przed tlumikami. Postaram sie wrzucic

LT16
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2018, 10:59
Lokalizacja: Krosno

Post autor: LT16 » 08 sty 2019, 23:07

Dziś założyłem wydech od RS6 C7 do audi A6 C7 3.0TFSI i powiem szczerze nie jestem zadowolony z efektu . Wydech chodzi bardzo głośno i jest bardzo minimalna różnica miedzy zamknięta a otwarta przepustnica a wydech zamiast rasowego dzwieku V6 bardziej emituje pełny przelot powyżej 3 tysięcy obrotów. Wydaje mi sie ze jest tu problem w tym iż 3.0TFSI ma kompresor a 4.0TFSI z RS6 ma dwie turbiny i wydech jest wystrojony pod dany silnik . Montując wydech od RS6 z przepustnicami miałem na myśli tak jak kolega Brzoza włączanie na pilota głosniego rasowego dźwięku a jak tylko chciałem mieć cisze to zamykam przepustnice i jest cisza. Niestety nie wiem co teraz z tym zrobić bo wydech jest za głośny zarówno na otwartej przepustnicy jak i zamkniętej . Może ktoś sobie przerobił wydech w taki sposób aby to działało w 3.0 tfsi ??

Brzoza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 18 mar 2018, 06:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Brzoza » 09 sty 2019, 23:57

Masz jakiś filmik?
Zalozyles wydech normalny czy sportowy? Klapy sa w tych samych miejscach tłumika (na końcu) czy w roznych?
Czym sterujesz przepustnice?

Czyli wygląda na to ze trzeba przerobić orginalne puszki... i zrobić po prostu Y rozejście na przelot i drugi koniec do tłumika..

LT16
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2018, 10:59
Lokalizacja: Krosno

Post autor: LT16 » 10 sty 2019, 18:46

Nie mam filmika . Załozyłem wydech od RS6 , przepustnice sa za końcowymi wydechami w tych samych miejscach , sterowanie zrobiłem ze zwykłego sterownika do wydechu wyrzucając elektronikę z silników przepustnicy ponieważ wyjścia z wtyczki silników to masa, +12V i sterowanie z komputera wiec ciężko do ogarnięcia żeby było oryginalnie sterowane.
Bede próbował przespawać do oryginalnego wydechu a6C7 tylko końcowe wydechy z RS6 poniewaz wydaje mi się że ten X-pipe który jest przed środkowym wydechem najwięcej wytłumia , robi lepsze ciśnienie w wydechu i bez niego też silnik V6 z kompresorem traci na niskich obrotach i nie zbiera sie tak jak powinien od zera. Jak tylko ogarnę to napisze jaki jest efekt .
Podsumowując to wydech od RS6 w zwykłej A6C7 3.0TFSI chodzi jak polonez bez wydechu.

Brzoza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 18 mar 2018, 06:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Brzoza » 13 sty 2019, 10:52

Trzeba było nagrac chociaż telefonem, dla potomnych..
Ja chce podmienić tylko puszki, ew wraz ze srodkowym tłumikiem w zaleznosci jak będzie glosno.
A Ty od którego momentu wymieniles wydech? Od downpipe? A co ze srednica? RS6 i 3.0 maja taka sama srednice wydechu? Spadek ciśnienia i momentu może być wlasnie spowodowany za duza srednica. 3.0 z programem może lepiej by się wtedy spisywal.
Masz może jakies zdjęcia czy cos?

LT16
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2018, 10:59
Lokalizacja: Krosno

Post autor: LT16 » 16 sty 2019, 00:29

wydech środkowy w RS6 niczym się nie rózni od wydechu w A6 wiec nie ma sensu wymieniać środkowego wydechu . co do średnic to wydech z RS przed środkowym tłumikiem na łaczeniu ma srednice 65mm po wierzchu a wydech w A6 ma 60mm wiec jest róznica 5mm na średnicy . Myśle że X-pipe który jest przed środkowym wydechem robi robotę . Ja osobiście przespawałem same końcowe tłumiki bez rur. Po programie który bede robił napewno wiele zmieni się jeszcze w dzwieku ponieważ ilość spalin wyrzucanych bedzie wieksza. Nie mam narazie jak zrobić zdjeć oraz filmu ale na pewno wrzucę niedługo

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga