Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MANUAL+Q] Pedał sprzęgła w podłodze

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
zizel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 11 mar 2009, 18:24
Lokalizacja: malopolska

[ MANUAL+Q] Pedał sprzęgła w podłodze

Post autor: zizel » 02 sie 2018, 21:00

Witam,
Co jakiś czas gdy wciskałem sprzęgło pedał odbijał tylko do 1/3 wysokości skoku, ale nie było problemu z zmianą biegu. Podciągałem go do góry i często wracało wszystko do normy i sprzęgło już działało dobrze. Wydaje mi się że problem występuje w gorące dni, aczkolwiek nie było reguły co do częstotliwości. Ponad rok tak jeździłem, a problem występował sporadycznie. Teraz niestety zdarza się że sprzęgło zostaje w podłodze i nie ma możliwości zmiany biegów, po jakimś czasie wszystko wraca do normy i sprzęgło pracuje dobrze. Raz działa, raz nie.
I teraz pytanie w czym może być problem? Pompa przy pedale sucha, wysprzęlik raczej też, ogólnie to widzę że ciężki dostęp do niego, czy trzeba skrzynię zrzucać aby go wymienić?

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 02 sie 2018, 22:44

Miałem tak kiedyś ale w lagunie i winna była pompka sprzęgła pomimo tego że była sucha. Płyn kiedy zmieniany? Możesz spróbować odkręcić odpowietrznik żeby trochę płynu przeleciało
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

zizel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 11 mar 2009, 18:24
Lokalizacja: malopolska

Post autor: zizel » 03 sie 2018, 11:01

Tylko jak dostać się do odpowietrznika bo od góry nie widzę możliwości, a od dołu też nie bardzo bo chyba trzeba było by półoś demontować

jakubczyk_7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 508
Rejestracja: 12 wrz 2013, 15:31
Imię: Jakyb
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Czerwin

Post autor: jakubczyk_7 » 07 sie 2018, 15:37

Dostaniesz się od spodu auta. Na górze skrzyni masz mechanizm i jest tam odpowietrznik ( śróbka) . Nie dokręcaj za mocno bo można połamać( ja tak zrobiłem😉

wiadziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 27 cze 2017, 06:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wiadziu » 10 sie 2018, 23:19

U mnie po wymianie wysprzęglika przez mechanika i odpowietrzeniu do tygodnia czasu było OK.
Później pedał znów wpadł i tak na razie jeżdżę, chciałbym zabrać się do wymiany pompy sprzęgła tyle, że tak jak koledzy piszą wyżej nie zauważam wycieku z pompy ani ubytku płynu.
Wcześniej z tego co kojarzę jeszcze przed wyminą wysprzeglika jak pedał zaczął już wpadać to zauważyłem jakby płyn wychodził zbiorniczkiem do góry bo wokół zbiorniczka było "popocone".
Teraz jak widzę trzyma stan i nie widać pocenia, mimo tego sprzęgło jest w dole.
Być może zabrać się do ponownego odpowietrzenia i to zdaję się trzeba robić metodą przez wypychanie płynu do góry ??
Apropos może ktoś ma link z opisem tematu jak wymienić pompę w razie czego i czy jest to wykonalne w warunkach domowych ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga