Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5 2.5TDI AFB]Pomocy regenerowana turbina nie daje cisnieni

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
kaziumoto
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2009, 22:36
Lokalizacja: Leszno

[C5 2.5TDI AFB]Pomocy regenerowana turbina nie daje cisnieni

Post autor: kaziumoto » 19 kwie 2009, 22:57

Witam moja A6 2,5TDI 150KM po wymianie turbiny na regenerowana nadal się zachowuje tak jak poprzednia czyli przy 3000 obrotach waz intercoolera jest miękki i auto nie ma mocy. turbina chodzi załącza się bo ja słychać ale mało ciśnienia daje.Cały układ chłodnica i węże wyczyszczone...Juz nie mam siły...Ale teraz tak myślę ze możne jest katalizator zatkany i spaliny nie maja siły żeby to turbo rozpędzić???jest to możliwe???? Proszę o każdą pomoc...
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2009, 23:25 przez kaziumoto, łącznie zmieniany 2 razy.

przemek4net
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 22 mar 2009, 17:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: [C5 2.5TDI AFB]Pomocy regenerowana turbina nie daje cisn

Post autor: przemek4net » 20 kwie 2009, 08:24

Czesc,
- kupic kabelek diagnostyczny vag-com
- wykonac diagnostyke ( http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=53752 )
- zamiescic na forum logi (dynamiczne! 011, 008, 003, 004) - wykonaj je na rozgrzanym aucie (temp widzisz w 007) - np. ok 85 stopni

Z tego co piszesz domyslam sie, ze po wymianie turbiny nic sie nie zmienilo (czy moze "przez jakis czas bylo dobrze ale szybko sie popsulo?") - a jezeli tak to moze te problemy wcale z T nie wynikaja? Moze masz nieszczelnosc w dolocie?
Pozdrawiam,
Przemek
vw passat 2.5V6TDI TIP: seria->box->chip autoseby->chip wlasny

kaziumoto
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2009, 22:36
Lokalizacja: Leszno

Post autor: kaziumoto » 20 kwie 2009, 23:25

Koledzy dziś auto zrobiłem.censored tak sam wymieniałem turbinę ale zostawiłem swoja w aucie i nie włożyłem tej p[o regeneracji gdyż wyglądały wirniki identycznie wiec ona przypuszczam ze była wymieniona całkiem nie dawno i założyłem ja z powrotem.Lecz dziś wyciąłem katalizator i się wręcz ucieszyłem bo nie mail w ogolę przelotu był kompletnie zatkany i wspawałem strumienice... Teraz auto śmiga jak szalone :-D turbinę ta po regeneracji mogę sprzedać za 800zl i mam na nią 12 miesięcy gwarancji bo mi se już nie przyda...Drodzy koledzy tak na przyszłość jeśli będzie turbina wam chodziła i gwizdała i wyeliminujecie wszystkie nieszczelności itp. to zaglądnijcie do katalizatora..Pozdrawiam wszystkich

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga