Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zanika cała tylna lewa lampa

Elektryka
ODPOWIEDZ
L.W!z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 26 paź 2014, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Zanika cała tylna lewa lampa

Post autor: L.W!z » 18 cze 2018, 23:43

Witam!
Posiadam a6 c6 z 2004 roku, silnik 2,4 sedan (nie wiem czy to ważne czy nie).
Jakiś czas temu po sporej burzy zauważyłem pod nogami kierowcy niewielką ilość wody. Od tego czasu zaczęły mi się problemy z lewą tylną lampą. Jak otwieram auto z pilota włączają mi się światła pozycyjne i kierunki mrygają 2 czy 3 razy. Gdy odpalę auto komp mi po kolei wyłącza pozycje, światło stopu, kierunek i wsteczny (wszytsko tylko w lewej lampie). Jak wyłączę silnik, zamknę auto z pilota i otworze je ponownie to znowu wszytsko działa do momentu odpalenia.
No i teraz seria pytań:
1. Skąd ta woda? Czy w podszybiu jest jeden kanał odprowadzający wodę czy dwa? Bo znalazłem tylko od strony pasażera. Jeśli są dwa to gdzie szukać drugiego? Coś muszę wcześniej odkręcić?
2. Co z tą elektryką? Mogło zalać jakieś przekaźniki czy sterownik? A może zimny lut na przekaźniku? A może problem po stronie lampy? (lampę wyjmowałem i czyściłem styki bo myślałem że to to).
3. Podłączenie pod kompa coś mi powie?
Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 21 cze 2018, 11:44

jeżeli woda pokazała się po stronie kierowcy, jedynym miejscem gdzie może przedostać się z podszybia jest puszka bezpiecznikowa po lewej stronie podszybia, a stamtąd woda kapie prosto na BCM i przekaźniki

mariuszkunc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 16 wrz 2012, 14:45
Lokalizacja: 3City

Post autor: mariuszkunc » 04 lip 2018, 20:36

L.W!z, a wyjąłeś lampę i sprawdzałeś panel żarówkowy? Miałem tak, że przestały świecić bo do panelu dostała się woda przez źle zamontowaną uszczelkę w lampie, niestety ktoś przede mną ją rozbierał i źle złożył. Zmieniłem panel i wszystko wróciło do normy. Lampy wyciąga się w minutkę.


A woda z przodu to albo szyberdach albo podszybie.

Daniel121s
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 74
Rejestracja: 11 lip 2018, 19:48
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Belgium

Post autor: Daniel121s » 11 lip 2018, 20:20

Witam mialem podobny problem po przejechaniu do kilometra odcinalo mi wszystkie prawie swiatla w lewej lampie. Problemem byl styk jak sie okazalo jak wsadzalem wtyczke do konca az byl slyszalny klik to nie dzialalo. Wiec wsadzilem tak na pol gwizdka nie do konca i juz od pol roku dziala jak zegareczek. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga