Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wysokość zawieszenia 1BE C7

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Marek35D
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:05
Lokalizacja: Dębica

Wysokość zawieszenia 1BE C7

Post autor: Marek35D » 09 cze 2018, 21:57

Niedawno wymieniałem u siebie w samochodzie sprężyny z tyłu (powód- jedna uszkodzona). Mam zawieszenie 1BE a więc obniżone. Originalnie sprężyny posiadały kropki Niebieska, Niebieska, Szara, Zielona. Znalazłem sprężyny zbliżone (chyba z Audi A5/S5 cabrio, używane) z oznaczeniem Niebieska Niebieska Niebieska Szara, Zielona- wymiary te same

Jedna kropka niebieska więcej czyli to powinno oznaczać wyższą klasę wagową (około 20KG na tylną oś). Dokładnymi oznaczeniami się nie przejmowałem. Sądziłem że różnica w wysokości będzie minimalna- kilka milimetrów czy może centymetr ale obecnie tył jest dobre 5cm wyżej niż przód.

I teraz pytanie- o co tu chodzi? Z tego co mi wiadomo sprężyny są te same do A4/A5/A6/A7. A więc to że założyłem z A5 powinno być OK. Czy ta klasa wagowa jedna wyżej może mieć aż taki wpływ (5cm tył w górze) czy też te sprężyny trochę opadną- zakładam że długo były poza autem.

Auto było po naprawie blacharskiej, wymieniony wózek zawieszenia itp., ale sądzę że tam nic nie da się źle zamontować.

Wózek od modelu przedliftowego ale to chyba znaczenia nie ma- mierzyliśmy, porównywaliśmy i różnycy nie było widać.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 09 cze 2018, 22:53

Jedna klasa wagowa wyżej podniesie auto o kilka milimetrów i jedynie auto będzie inaczej reagować na obciążenie.

Jeśli rzeczywiście masz klasę wagową 0YL przy zawieszeniu 1BE, to możesz kupić sprężyny LESJÖFORS 4204297, które są zamiennikami oryginalnych 8K0 511 115 HC (zielony, szary, niebieski, niebieski).

Sprawdzę jeszcze w ETCE czy sanki są takie same :).

[ Dodano: 2018-06-09, 22:53 ]
Według ETKI sanki są takie same przed i po lifcie. Rozumiem, że tył dostał i musiałeś co nieco wymienić. Ruszałeś może tylne zwrotnice i założyłeś przypadkiem inne? Bardziej obstawiam te zwrotnice, które mogą mieć inną podstawę pod sprężyny i stąd wynika różnica w wysokości.

Marek35D
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:05
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Marek35D » 10 cze 2018, 09:52

Zwrotnica, półoś, drążek stabilizatora.... ale to z jednej strony tylko. strona niepuknięta dostała tylko sprężynę, amortyzator i wózek.... Te gumy pod sprężynami siadły dobrze.

Te sanki na 100% te same? Bo miałem się za mierzenie zabierać jutro.

Czy takie sprężyny długo się układają? Czy jak dobrze dobrana to ma być od razu ok?

Zaraz lecę klasę wagową sprawdzać ...

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 10 cze 2018, 14:21

Według numerów sanki są takie same. Sprężyny nawet nowe siadają jedynie pół centymetra, ale nie więcej. Jeśli możesz, to załóż na jedną stronę starą sprężynę i zobaczysz czy pójdzie niżej. Jeśli nie, to coś jest nie tak z sankami.

Marek35D
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:05
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Marek35D » 10 cze 2018, 20:34

Klasy wagowe mam OYL i OJG.

Na jakiej podstawie pisałeś że sanki takie same? Numer części różnił się ostatnią literką z tego co pamiętam, nie wiem nawet jak to szukać czy pasuje;) A składałem na tym co było bo samochód chciałem szybko do dalszej naprawy oddać już na kołach.

Góra sprężyny siada na podłużnicy, dół na zwrotnicy. Więc sanki tu chyba nie mają znaczenia i tak?

Co do podmiany sprężyny.... pewno spróbuję ale jeszcze pojeżdżę, może coś jednak siądzie. Z przodu pomiędzy oponą a nadkolem mam miejsca na dwa palce (wiem, mogłem po ludzku metrem od podłoża;):) a z tyłu mam na 4 palce.... Na chwilę obecną wygląda to śmiesznie ale jak siądzie o 2cm to będzie wyglądało już OK.... Jak o 3 to idealnie;)

Żałuję że nie wiedziałem o tych zamiennikach LESJÖFORS.... Byłem przekonany że nieoryginalne to już trzeba by na 4 koła cały komplet a nie że sam tył i będzie OK :|

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 10 cze 2018, 20:58

Mam ETKĘ i sprawdziłem, że każdy kolejny numer zastępował poprzedni, więc wszystkie sanki są takie same :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga