Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2.5tdi] problem ze skrzynią automatyczną

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
lukivw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2009, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

[A6 C4 2.5tdi] problem ze skrzynią automatyczną

Post autor: lukivw » 17 kwie 2009, 07:55

Witam

Mam problem ze swoją skrzynią automatyczną ZF 4HP18.
Na początku po kupnie był problem z włączaniem 3 biegu raz był raz nie VAG wyrzucał 00652, po konsultacji telefonicznej z warsztatem do wymiany zakwalifikował się sterownik. Zakupiłem skrzynię z przebiegiem ok 80000 km, która leżała ok 5 lat. Zmieniłem sterownik i poprzednie problemy zniknęły lecz pojawiły się nowe. Na zimnym silniku czyli do przejechania ok 15 km nie mam żadnych zastrzeżeń po przejechaniu dystansu dzieje się coś takiego.
Po zatrzymaniu się przy światłach po ok 5 sekundach czuć szarpnięcie jakby przełożył dopiero na niższy bieg, następnie ruszam i czuć jakby bieg nie wszedł i się ślizgał. W momencie zaskoczenia czuć szarpnięcie. DO skrzyni wlałem olej Mobile ATF 220 i dodałem środka LUBE GARD ( czerwony). Czy winą może być kiepski olej tzn. po rozgrzaniu olej traci swoje właściwości.

Awatar użytkownika
PAGOR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 834
Rejestracja: 14 lis 2008, 21:36
Lokalizacja: BIERUń STARY/ŚLĄSK

Post autor: PAGOR » 17 kwie 2009, 08:24

moim zdaniem bez sensu było wymienianie sterownika miałem ten sam błąd sporadycznie też 3 bieg raz wrzucał raz nie problemem okazała się wilgoć w bagażniku przyszła wiosna wysuszyłem i jest igła... a z tymi szarpnięciami może być że wina oleju
PAGÓR
Obrazek

Wojciech100 (usuniĂŞty)

Post autor: Wojciech100 (usuniĂŞty) » 02 lut 2012, 17:27

Ja mam z kolei inny problem jak włączam "D" albo "R" to aż zatrzęsie całym silnikiem i słychać taki głuchy dźwięk. I najważniejsze skrzynia chodzi tylko na 1. biegu i nie chce przerzucić wyżej. Może ktoś pomóc

kożuch gre
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2011, 20:13
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: kożuch gre » 02 lut 2012, 17:53

Do Wojciech100 skrzynia prawdopodobnie w trybie serwisowym . Sprawdź błędy i dopiero można coś powiedzieć. Sprawdź dokładnie wszystkie bezpieczniki.

Wojciech100 (usuniĂŞty)

Post autor: Wojciech100 (usuniĂŞty) » 02 lut 2012, 17:56

tylko czemu tak zatrzęsie przy przełączaniu

Wojciech100 (usuniĂŞty)

Post autor: Wojciech100 (usuniĂŞty) » 06 lut 2012, 12:04

Posprawdzałem bezpieczniki, jeden był spalony wymieniłem. Z błędów wyskoczył mi 00293 czyli przełącznik wielofunkcyjny, który czasem nielubi stykać wiec go wyczyściłem i poskładałem na nowo. Nawet oleju dolałem do skrzyni. Nic nie pomogło dalej trybi tylko jedynka, może ktoś coś pomóc

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga