Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALF 2.4 165 KM] A6 Avant - dziwny dym z silnika

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
stingear

[ALF 2.4 165 KM] A6 Avant - dziwny dym z silnika

Post autor: stingear » 13 lut 2018, 18:06

Witam,
od czasu, jak borykam się z problemem smrodu (gdzieś cieknie olej, a uszczelki pod klawiaturą oraz zaślepkę rozrządu wymieniłem) pojawia mi się po jeździe także dziwny dym z okolicy, z której śmierdzi i pojawia się olej. Skąd to może się wydobywać? Nie mam jak dokładnie sprawdzić po jeździe, bo silnik gorący.
Filmik prezentujący sytuację:
Dziwny dym z silnika
Jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 13 lut 2018, 18:33

Pod kolektorami sucho?
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

stingear

Post autor: stingear » 13 lut 2018, 21:02

Narazie połowa silnika umorusana bo wycieku.pod kolektorami jest dużo starego spalonego oleju jak i dookoła gdzie się da. Zamówiłem środki do czyszczenia silnika. Sucho mam już na pewno pod uszczelkami i przy zaślepce wałka (druga zaślepka do odbioru i wymiany jutro, ale pod nią nie ma aż takiego syfu).
Ta ilość dymu jest po jakieś minucie od zgaszenia silnika, wcześniej jest dużo więcej. I zawsze z tamtej strony. Zapach raczej inny, niż ten spalonego oleju, co do kabiny się dostawał. A dym bardziej przypomina mi ten, który wydobywa się z przewodu po wyjęciu bagnetu oleju. Czyżby odma? Ogarnąłem ja ale tylko na górze co miałem dostęp. Jedna rurka leci na duł za silnikiem i jej nie sprawdziłem.

Awatar użytkownika
Toperz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 501
Rejestracja: 14 mar 2010, 07:46
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Toperz » 14 lut 2018, 12:49

Może być jeszcze uszczelka pod napinaczem łańcucha, tak jest taki gumowy półksiężyc i po pewnym czasie twardnieje bardzo i stamtąd wycieka dokładnie na rurę wydechową z tyłu silnika - sam gdzieś wrzucałem manuala jak to wymienić. Niestety trzeb dekiel ściągać.
Fuck Fuel Economy

stingear

Post autor: stingear » 14 lut 2018, 14:24

Dziś zmieniłem drugą zaślepkę wałka, bo też z niej ciekło. Z prawej strony z zaślepki już nie cieknie, bo na kolektorze sucho, ale udało mi się zlokalizować wyciek. Cieknie z pod uszczelki pokrywy zaworów, a niedawno ją wymieniłem, ale chyba za mocno docisnąłem śruby. Zdejmę to i jeszcze raz założę, ale tym razem z sylikonem i mniej docisnę śruby.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 14 lut 2018, 14:26

A może kup uszczelkę w ASO i dokręć odpowiednim momentem <mysli>. Mogę podesłać numery oraz instrukcje :).

stingear

Post autor: stingear » 14 lut 2018, 18:53

Uszczelka dobra jest, ja źle dokręciłem, bo nie mam klucza dynamo i śruby w niewłaściwej kolejności. Z drugiej strony dokręciłem prawidłowo i nic nie cieknie (poza deklem nastawnika, który już wymieniłem, ale jeszcze nie jechałem, aby sprawdzić, czy cieknie).

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga