Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 Avant - Problemy z pasami bezpieczeństwa

Wnętrze
ODPOWIEDZ
stingear

A6 Avant - Problemy z pasami bezpieczeństwa

Post autor: stingear » 09 lut 2018, 18:06

Witam,
mam kilka problemów z pasami.
Pierwszy dotyczy "leniwego" zwijacza pasa kierowcy. Muszę mu pomagać ręką, aby się zwinął.
Blokada szarpnięciowa działa prawidłowo i rozwija się też bez problemów.
Jak mogę go "ożywić", żeby zwijał się normalnie?

Drugi problem dotyczy pasa tylnego lewego - prawdopodobnie jest zamontowany na odwrót, gdyż skuwka klemy jest skierowana w stronę oparcia, a nie tak jak po drugiej stronie do przodu. Jak dostać się do śrub mocujących pas i go poprawić? jak dostać się do zwijacza i też go obrócić?
Ten pas zachowuje się ogólnie dziwnie podczas zwijania, bo notorycznie wchodzi w szczelinę plastikowej osłony, z której wysuwa się pas i muszę go ręcznie poprawiać.

Zdjęci zamieszczę wkrótce.

audico
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2010, 15:15
Lokalizacja: mazury

Post autor: audico » 12 lut 2018, 11:19

Żeby pas się lepiej zwijał po prostu weź szczotkę z w miarę twardym włosiem i umyj pas.
Mi w starej 80-ce pomogło i pas się o wiele lepiej zwijał. A woda po myciu była brudna wiec to na pewno było przyczyną.
Nie polecam tego robić w takie mrozy no chyba, że masz gdzie go potem wysuszyć.

Co do odkręcenia śrub się nie wypowiem bo mam sedan-a.
Jedno pytanie mi się nasuwa. Po jaką cholerę ktoś te pasy odkręcał.

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 12 lut 2018, 14:32

Najprostszy patent na niezwijające się pasy to sylikon w sprayu do uszczelek.
Rozwijasz na maxa, spryskujesz od zewnętrznej strony dosyć mocno, następnie szmatką wycierasz do sucha i pasy chodzą jak nowe. Sprawdzone już w kilku autach.

stingear

Post autor: stingear » 23 lut 2018, 14:02

Dzięki za poradę, na pewno sprawdzę i dam znać, jak u mnie podziałało.

[ Dodano: 2018-02-17, 18:42 ]
Problem z odwróconymi pasami rozwiązany metodą "siłową". Odpowiednie zagięcie i dociśnięcie pasa pozwoliło na obrócenie klamry we właściwą stronę. Trochę się trzeba namęczyć, ale do zrobienia. Ja użyłem kombinerek, aby zagięty pas zmieścił się w szczelinie klamry, a potem już jakoś poszło. Trzeba tylko pilnować, aby się przesunięcie nie cofało, bo będziemy musieli zaczynać od nowa. Najlepiej jest to robićw 2 osoby, ale ja sobie poradziłem sam przez "zatrzaśniecie" pasa w blokadzie. Został tylko ten słabo zwijający się pas.

[ Dodano: 2018-02-23, 14:02 ]
Dziś i słabo zwijający się pas został pokonany. Rozwiązanie tak banalne, a jednocześnie tak skuteczne. Nie zastosowałem wprawdzie silikonu ani wody ze szczotką, bo silikonu brak, a na wodę za zimno(-7'C), ale świetnie się sprawdził środek do czyszczenia szyb na mrozie. Pas zrobił się gładki, środek szybko odparował i pas zwija się jak nowy. Do szorowania użyłem zwykłej gąbki do naczyń - stroną twardszą - a środek rozpylałem na powierzchni pasa przy pomocy buteleczki ze spryskiwaczem, takiej jak się kwiatki psika. Tak więc jeszcze raz dzięki chłopaki za pomoc i mam nadzieję że moja metoda też się komuś przyda:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga