Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

<a6c5>Samopoziomowanie ksenonów-jak poskładać to w cał

Elektryka
ODPOWIEDZ
Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

<a6c5>Samopoziomowanie ksenonów-jak poskładać to w cał

Post autor: Łukasz1981 » 13 lis 2017, 23:35

A więc jak w temacie :

Mam ksenony , są czujniki poziomowania na tylnym lewym kole , i na przednim lewym kole - pewnie będą do wymiany , ale to załatwię później . Widzę , że idzie pociągnięta instalka przewodów z tych czujników gdzieś w komorę silnika ... hmm ? Nie mam silniczków przy lampach - poziomowanie jest pewne wyłączone vcds - em , bo nie mam błędu na fisie .
Wytłumaczcie mi jak pociągnąć instalkę z silniczków , gdzie ją podłączyć w kabinie wg. jakiego schematu . Silniczki kupię , zamontuje w reflektory , wypuszczę od nich przewody , ... i teraz pytanie gdzie , w jaką przysłowiową dziurę miałbym je zamontować .
Nie zauważyłem zbytnio wtyczek do silniczków przy obecnej wiązce przy reflektorze , może nie zwróciłem na to uwagi , albo została ucięta , i ładnie to jakoś może zaizolowali . Chciałem to zrobić nakładem niskobudżetowym , za pomocą przełącznika ręcznego tego trzystopniowego umieszczonego na kopicie w aucie . lecz doszedłem do wniosku , ze było by fajniej zrobić to , tak jak było fabrycznie .
Jak ktoś da radę , to prosiłbym też o zdjęcia .
Pozdrawiam Łukasz

Zbój
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 269
Rejestracja: 17 sie 2014, 21:28
Lokalizacja: Siedlce/Parczew

Post autor: Zbój » 14 lis 2017, 18:58

Nie masz silniczków w lampach napewno??Wiązka do silniczków jest w tej szerokiej kostce w lampach niema żadnych dodatkowych kabli... lepiej Ty zapodaj zdjęcia wnętrza swoich lamp...

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7158
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 15 lis 2017, 08:56

w 99 roku nie będzie błędu na FIS , to tylko w polificie jest

za schowkiem pasażera powinien byc sterownik

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Łukasz1981 » 16 lis 2017, 00:41

Zbój pisze:Nie masz silniczków w lampach napewno??Wiązka do silniczków jest w tej szerokiej kostce w lampach niema żadnych dodatkowych kabli... lepiej Ty zapodaj zdjęcia wnętrza swoich lamp...

Więc , ... grzebiąc namiętnie , w bólach ... , dowiedziałem się ... silniczki owszem powinny być , ale najwidoczniej , .... ktoś je u mnie wymontował , a jedna lampa została hmm naprawiana . Ksenon jest fabrycznie , nie był dokładany , ... wiem już właśnie , ... że muszę zdjąć dekielki tylne lamp , i tam właśnie powinny być wtyczki . Jak patrzyłem w starych lampach , które nabyłem celem regeneracji tych założonych w aucie które mam obecnie , tam właśnie są wypuszczone wtyczki na silniczki . Już wiem czego szukać w lampach , które są założone u mnie w aucie . Moje auto jest z końcówki 99 roku , i ma bardzo wiele elementów z polifta . Dowiedziałem się też , że w polifcie silniczki w reflektorze są na wtyczki czteropinowe , a w przedlifcie trzypinowe . Tak samo sterownik poziomowania różni się jedna literą , i tyle w tym temacie .
Na dniach dobiorę się do lamp , i napisze jak jest .

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7158
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 16 lis 2017, 08:32

sterownik jest inny w polifice bo jest juz samopoziom dynamiczny a u nas statyczny , stąd tez różnica w silniczkach

Jezeli masz lampy pół-liftowe to musi być trzypinowa wtyka tak jak piszesz ;)

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Łukasz1981 » 16 lis 2017, 21:24

bendzji pisze:sterownik jest inny w polifice bo jest juz samopoziom dynamiczny a u nas statyczny , stąd tez różnica w silniczkach

Jezeli masz lampy pół-liftowe to musi być trzypinowa wtyka tak jak piszesz ;)
Próbowałem wyszukać na necie , ale nie udało mi się . Na czym polega różnica pomiędzy samo poziomowaniem ksenonu dynamicznym , a statycznym ??

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7158
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 16 lis 2017, 22:06

dynamiczny reguluje cały czas , statyczny po odpaleniu i po zatrzymaniu - tak w dużym skrócie

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Łukasz1981 » 17 lis 2017, 01:50

bendzji pisze:dynamiczny reguluje cały czas , statyczny po odpaleniu i po zatrzymaniu - tak w dużym skrócie

Tak właśnie kurcze się domyślałem , ... hmmm zadam pytanie : sporo jest zabawy aby przerobić poziomowanie statyczne , na dynamiczne ??
Sam do końca nie wiem jakie mam zamontowane w aucie , w reflektorach kostki , ... na trzy piny , czy może na cztery . Dopiero na sobotę będę mógł to sprawdzić .
Znalazłem fajny wątek na forum a4 , tyle , że jest to tam zrobione na silniczkach z bmw F10 , a ja wolał bym docelowo wsadzić jednak silniczek od jakiegoś audi , albo passata / Z tego , co patrzyłem w etce nie mogę namierzyć silniczka 4 pinowego po numerze do reulagcji dynamicznej od a4 , cz od a6 ... chyba , że dopiero pokaże mi taki silniczek w a6 c6 . taki wątek znalazłem
https://a4-klub.pl/topic/222623-monta%C ... go/?page=3

Mam takie wrażenie , że ten wątek to Kolega osobiście pisał .

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7158
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 17 lis 2017, 11:56

najpierw doprowadź do działania a potem przeróbka ,żeby to zrobić do parę pinów do przepięcia we wtyce sterownika , sterownik do wymiany , silniczki i kable do dołożenia....

masz przedlifta to będziesz miał 3 piny wtyki w lampie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga