Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Antena dachowa Avant 2003 nie działa FM

Car Audio
ODPOWIEDZ
krzychc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 15 cze 2012, 22:22
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Namysłów

Antena dachowa Avant 2003 nie działa FM

Post autor: krzychc » 09 paź 2017, 22:33

Słuchajcie, posiedziałem troszkę nad postami i nadal nie wiem jak sprawdzić instalacje radiową od A do Z. Jak większość mam problem z odbiorem stacji radiowych. Ponieważ po zakupie auta nie łapało satelit kupiłem używaną antenę triplex i problem z navi w RNSe się skończył natomiast kiepski odbiór stacji FM pozostał.. Dzisiaj ponownie rozebrałem podsufitkę z tyłu auta, rozpiąłem przewód anteny dachowej i zauważyłem, że odbiór stacji nie zmienił się - nadal stacje, które odbierały, odbierają. Oznacza to, że cały czas radio działa na antenach pomocniczych w tylnych, bocznych szybach. próbowałem zmierzyć napięcie na wtyczce od strony radia oraz na płytce drukowanej wzmacniacza w stopce anteny dachowej i nie ma napięcia. Zastanawiam się jak sprawdzić, czy problem leży w przewodzie antenowym między radiem i selektorem anten, którego jeszcze nie namierzyłem a jest ponoć przyczepiony do podsufitki, czy przewodzie antenowym pomiędzy selektorem a wtyczką do anteny dachowej, czy też uszkodzone jest radio lub selektor. Co ciekawe, po fizycznym odłączeniu anteny dachowej nie pojawiły się żadne błędy. Czy jest jakiś warunek pojawienia się zasilania wzmacniacza na przewodzie antenowym, czy powinno pojawić się po podpięciu multimetru na przewodzie? Jeśli macie jakieś sugestie podzielcie się proszę. Mam nadzieję uporać się z problemem i już nigdy więcej do niego nie wracać...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga