Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

wycena-allroad,malowanie zderzak blotnik 644 zł?

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
klodziu28
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:30
Lokalizacja: Brodnica

wycena-allroad,malowanie zderzak blotnik 644 zł?

Post autor: klodziu28 » 12 wrz 2017, 19:26

Był rzeczoznawca,ocenił błotnik i zderzak do malowania,wycena 644 zł to chyba trochę mało? Pojechałem zaraz do lakiernika,pokazałem wycenę i zapytałem ile jakbym chciał oddać auto i zrobić bezgotówkowo.Lakiernik powiedział ze 1000-1200 śmiało może wystawić taką fakturę.Co robić?

staszq2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 19 lut 2017, 23:02
Lokalizacja: Równina Podkarpacka

Post autor: staszq2 » 16 wrz 2017, 20:30

klodziu28 pisze:Co robić?
Jedź do ASO wycenią 3000 zł lub wiecej i TU będzie musiało tyle zapłacić :)
Rozumiem, że szkoda z OC czy AC ?
Wycena TU nie jest wyrocznią tylko musisz FV przedstawić no i pamiętaj, że należy Ci się auto zastępcze jak oddasz swoje do malowania ;) - mówię o szkodzie z OC sprawcy z AC już nie koniecznie

hak64
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:42
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: hak64 » 17 wrz 2017, 10:33

Nie napisałeś, czy jest to szkoda z OC sprawcy, czy z własnego AC (różnice są kolosalne). Nie napisałeś jaki to typ uszkodzeń (tylko rysy, czy także wgniecenia, pęknięcia). Nie napisałeś, czy te elementy były już kiedyś naprawiane (w przypadku wcześniejszych, niefachowych napraw likwidator szkody może zastosować korekty). Kwestia dużo czy mało jest do ogarnięcia o ile ma się wgląd w wycenę ubezpieczyciela. Tylko w ten sposób można zweryfikować poprawność sporządzonego kosztorysu naprawy. Proponowana cena jest za niska nawet dla jednego elementu.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

klodziu28
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:30
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: klodziu28 » 18 wrz 2017, 12:24

Zderzak jest cały,nie połamany porysowany na długości ok 40cm a na blotnik u tylko niewielka rysa dł.2 cm.Wcześniej nie był naprawiony, r zeczoznawca napisał ze jest teraz źle spasowany zderzak z błotnikiem po tym uszkodzeniu.Szkoda liczona z oc sprawcy

hak64
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:42
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: hak64 » 18 wrz 2017, 13:02

klodziu28 pisze: r zeczoznawca napisał ze jest teraz źle spasowany zderzak z błotnikiem po tym uszkodzeniu.
Jest więc możliwość, że zderzak ma ułamane elementy mocujące (zaczepy, ślizgi). Przy tego typu uszkodzeniach należy umówić się z rzeczoznawcą w miejscu gdzie istnieje możliwość zdjęcia zderzaka do oględzin. Obecnie możesz także zdjąć zderzak i w razie ujawnienia uszkodzeń przesłać fotki ubezpieczycielowi z żądaniem korekty wyceny szkody (zderzak do wymiany).
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

klodziu28
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:30
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: klodziu28 » 19 wrz 2017, 13:41

Chyba rozlicze ta szkodę bezgotówkowo.Lakiernik wyliczył na podstawie ich kosztorysu ,ze może wziąć ok 1200zl.Za tą cenę pomaluje zderzak blotnik,podmaluje drzwi,tylną klape i jeszcze jedno miejsce na drugich drzwiach, wtedy lakierniczo auto będzie ok.A co będzie jak przy zdejmowania zderzaka okaże się połamany uchwyt?Wtedy może wystawić jeszcze większą fakturę?

hak64
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:42
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: hak64 » 19 wrz 2017, 13:52

klodziu28 pisze:.A co będzie jak przy zdejmowania zderzaka okaże się połamany uchwyt?Wtedy może wystawić jeszcze większą fakturę?
Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo w poście powyżej masz odpowiedź "w razie ujawnienia uszkodzeń przesłać fotki ubezpieczycielowi z żądaniem korekty wyceny szkody". Z polskiego na nasze - Ubezpieczyciel musi zaakceptować konieczność wymiany zderzaka.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Łukasz1981 » 29 wrz 2017, 00:22

klodziu28 pisze:Chyba rozlicze ta szkodę bezgotówkowo.Lakiernik wyliczył na podstawie ich kosztorysu ,ze może wziąć ok 1200zl.Za tą cenę pomaluje zderzak blotnik,podmaluje drzwi,tylną klape i jeszcze jedno miejsce na drugich drzwiach, wtedy lakierniczo auto będzie ok.A co będzie jak przy zdejmowania zderzaka okaże się połamany uchwyt?Wtedy może wystawić jeszcze większą fakturę?
Kolego , nie rób głupoty , .. nie rozliczaj bezgotówkowo ... jeżeli zderzak ma połamane uchwyty , .. nawet chociaż jeden to przysługuje Ci wypłacenie odszkodowania za nowy z ASO czyli masz już jakieś 2500 tyś. do przodu . Malowanie elementów , plus demontaż montaż to jakieś 1300 złociszy . Czyli raptem masz już 3800 zł dla siebie . Ja za uszkodzony zderzak w a6 c5 kombi dostałem 2100 netto , a całą suma ubezpieczenia wyszła jakieś 6500 zł. Zdemontuj zderzak , .. zobacz czy nic się nie połamało , jeżeli tak to rób zdjęcia i wysyłaj do ubezpieczalni , i umawiaj się na powtórne oględziny .


Zapoznaj się z moim tematem

a6-c5-99-kombi-stluczka-tyl-vt83944.htm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga