Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Podwyższone spalanie paliwa podczas jazdy oraz na postoju

Silniki benzynowe
Elldarinn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:44
Lokalizacja: Śląsk

Podwyższone spalanie paliwa podczas jazdy oraz na postoju

Post autor: Elldarinn » 11 sie 2017, 20:07

Dzień dobry wszystkim forumowiczom,

Jestem od niedawna posiadaczem Audi A6 C7 Avant 3.0TFSI (310KM) (przebieg ~109 tys.).
Po przejechaniu ok 2 tys. kilometrów zauważyłem że moje średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi 14-15l/100km. Dodam że mierzę te dane na pamięci krótkookresowej, przy rożnej długości trasach oraz różnego typu - generalnie cykl mieszany, bez zbytnio sportowej jazdy, raczej na spokojnie, a jakiekolwiek przyspieszanie gwałtowniejsze stanowią myślę jakieś 5% mojej jazdy.
Przy jeździe sportowej spalanie wynosi ok 16-18l/100km (mierzyłem osobno na pamięci krótkookresowej).
Z tego co zdążyłem zaobserwować z raportów innych użytkowników, jest to trochę więcej niż im wychodzi.

Oprócz tego zaobserwowałem także że podczas postoju przy wyłączonym systemie start-stop spalanie rośnie mniej więcej o 0,1 na sekundę. Czyli podczas takie przykładowego postoju na światłach potrafi wzrosnąć do 40l/100km. Bardzo mnie to niepokoi, tym bardziej że benzyna jednak schodzi dość szybko.

Chciałbym Was zapytać o opinię na ten temat. Czy sądzicie że coś jest nie tak? Jeśli tak to co?

Dodam jeszcze w roli ścisłości że posiadam opony 255/40 na flegach 19 cali. Samochód od spodu czysty i suchy, żadnych wycieków czegokolwiek, chodzi płynnie, choć czasem pod odpaleniu przy zimnym silniku dostaje trochę lekkich wibracji, tak że samochodem lekko wyczuwalnie zatrzęsie. W tym momencie z reguły lekko zadrży wskazówka obrotomierza. Jednak zdarza się to sporadycznie.


Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Wojtek

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 24 sie 2017, 18:29

Coś jest nie tak. Takiego zachowania u siebie nie zauważyłem:
podczas postoju przy wyłączonym systemie start-stop spalanie rośnie mniej więcej o 0,1 na sekundę. Czyli podczas takie przykładowego postoju na światłach potrafi wzrosnąć do 40l/100km
Ja bym podłączył auto do kompa i zobaczył "co w trawie piszczy".

Jakie masz spalanie przyjeździe na tempomacie 50kph i 90kph?

zwonko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 640
Rejestracja: 02 lut 2017, 11:54
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: zwonko » 25 sie 2017, 22:29

Podpiąć się sprawdzić sonde... i to najlepiej szybko jak nie chcesz skonczyc z katem do roboty...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga