Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Miękki pedał po załączeniu ABS - 2 razy odpowietrzon

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
adoss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 06 lut 2016, 21:59
Lokalizacja: Głowno

[A6 C6] Miękki pedał po załączeniu ABS - 2 razy odpowietrzon

Post autor: adoss » 31 maja 2017, 00:32

Cześć, jakieś 1,5 miesiąca temu zmieniałem sam tarcze i klocki hamulcowe tylnej osi + wszystkie przewody elastyczne + czyściłem i malowałem zaciski hamulcowe. Po tym zabiegu miałem mocno zapowietrzony układ, był problem żeby w ogóle uzyskać jaką kolwiek twardość pedału. Po zastosowaniu metody z forum :
mwx pisze:A ja ze swojej strony dorzucę fajny patent na czyste i skuteczne odpowietrzanie - cewniki z apteki. Kilka zł, wężyk elegancko pasuje, nie narozlewamy, nie ma możliwości żeby powietrze się cofnęło, w przezroczystym wężyku idealnie widać syfy i powietrze w płynie. Moje odpowietrzanie skończyło się tym, że przelałem przez układ 1L płynu zanim przestało lecieć cokolwiek oprócz czyściutkiego DOT4.

Obrazek
udało się odpowietrzyć układ :)

Dla pewności zrobiłem u mechanika dodatkową wymianę płynu + odpowietrzanie podciśnieniowe. Sam brałem w tym udział pompując pedałem w czasie odpowietrzania. Po tym procesie pedał był cholernie twardy, od pierwszego centymetra.
n ni
Po 2 tygodniach jazdy korzystając z warunków postanowiłem przetesować cały układ tarcze TurboGrove + klocki YellowStuff. Rozpędziłem auto do 180 i raptownie przychamowałem, efekt był super - ostre i szybkie hamowanie. Postanowiłem powtórzyć to samo tyle że z wyhamowaniem do 0. Rozpędziłem auto, hantle do oporu, hamuje i nagle po włączeniu ABS pedał wpadł w podłogę. Myślałem że układ się rozszczelnił i nie mam ciśnienia. Pompowanie nie wiele dawało choć samochód umiarkowanie hamował. Dojechałem spokojnie do domu. Nastepnego dnia hamulec lekko stwardniał, tzn. był opór przy wciskaniu jednak mogłem go wcisnąć do końca w podłogę na odpalonym silniku.
Sprawdziłem u swojego mechanika, instalacja jest szczelna, płyn nigdzie nie ubywa, w zbiorniczku też jest pełno. Zrobiliśmy odpowietrzanie bez kompa i na wyłączonym silniku. Efekt bez zmian.

Postanowiłem pojechać do innego zakładu w Łodzi, FeuVert na Jana Pawła. Zrobili mi odpowietrzanie komputerowe wraz z wymianą płynu (ponownie). Efekt moim zdaniem jeszcze gorszy :[


Co może być problemem skoro 2 krotne odpowietrzanie pod ciśnieniem i z komputerem nie pomaga??? Jakieś pomysły???
pomóżcie!!

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 31 maja 2017, 08:02

Sprawdzales przewody gumowe? Moze puchna pod nacisnieciem
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

adoss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 06 lut 2016, 21:59
Lokalizacja: Głowno

Post autor: adoss » 12 lis 2017, 16:16

świeżo wymieniane, nie powinny ale sprawdzę

[ Dodano: 2017-11-12, 16:16 ]
Okazało się że powietrze było w samych tłoczkach, dziwne jest to że pełne odpowietrzanie podciśnieniowe z kompem i wymianą płynu hamulcowego nie pomogło. Problem rozwiązał się kiedy wymieniałem klocki, zdjąłem zaciski i cofnąłem tłoczki do 0 (wyszło powietrze) i zakręciłem od razu przewody hamulcowe zeby nie zassać powietrza.

Teraz jest ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga