Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Płyn do spryskiwaczy pod nogami kierowcy

Silniki benzynowe
mario687
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2017, 11:20
Lokalizacja: Olsztyn

Płyn do spryskiwaczy pod nogami kierowcy

Post autor: mario687 » 17 maja 2017, 20:45

Szanowni koledzy proszę o pomoc.Po zdjęciu dywanika kierowcy zauważyłem mokrą tapicerkę pod nogami.Po odgięciu tapicerki okazało się że jest zalane płynem do spryskiwaczy.Wylałem kilka litrów i susze.Jak możliwe aby ciekł tam płyn, pod tapicerką.Czytałem na forum że w C5 pod tzw. stopką jest łączenie w A4 podobnie ale tu w C6 nic takiego nie widzę (lecą 2 karbowane wężyki.Czy musze zdjąć błotnik aby dostać się do zbiorniczka-może on daje w progi itd.Jestem świeżym właścicielem C6 ale jak na mój gust u mnie b.szybko schodzi płyn, ale 6 dysz ksenony itd nie wnikam- czy nieszczelność może byc przyczyna szybkiego ubytku płynu. Prosze o pomoc nie bardzo wiem od czego mam zacząć.

leon11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 562
Rejestracja: 19 kwie 2012, 20:56
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: leon11 » 17 maja 2017, 21:33

Aby dostać się do zbiorniczka odkręcasz tylko lewe nadkole i jest on po stronie kierownicy. Wystarczy nawet tylko prawą stronę nadkola. Na pewno do tyłu do sprysku idzie karbowany wężyk, ale którędy to niestety nie wiem. Mógł on gdzieś Ci pęknąć i gdy używasz tylnego spryskiwacza daje Ci pod dywaniki.
VCP+K
Poprzednie Audi: A2 1.4 MPI 75 KM, A4 B7 2.0 TDI 140 KM, A6 C5 Avant 1.9 TDI 130 KM, A6 C6 Avant 2.0 TDI 180 KM S-line, A6 C6 Avant 3.0 TDI 233 KM Quattro tiptronic, A6 C6 Sedan 3.0 TDI 239 KM Quattro tiptronic
Obecnie: LEXUS GS 450h IV 345 KM

amisz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 23 gru 2016, 23:17
Imię: Amiszewski
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: amisz » 18 maja 2017, 08:27

na pewno nie szczelnosc jest powodem szybkiego ubytku plynu. ciekawe czy leje ci sie do srodka jak wlaczysz spryski cz grawitacyjnie sprawdzales jaki masz stan po nocy? spryski dobrze leja?

mario687
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2017, 11:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: mario687 » 18 maja 2017, 22:23

Dziś po nocy i dniu suszenia (ciepło w Olsztynie) ponownie kilka litrów (płyn zszedł ze zbiorniczka) pierwsza myśl nieszczelny zbiornik i leje w próg lub...Jak koledzy poradzili zdjąłem nadkole i wydaje mi się że zbiorniczek szczelny.Po próbie spryskiwaczy płyn po pewnym czasie ponownie zbiera się pod nogami kierowcy, tak jakby z kąś naciekał. Zaślepiłem przy pompce wyjście na tylną szybę ,pojeźdź zobaczę.Z wywiadu u tzw. fachowców niemożliwe jest aby płyn szedł z nieszczelnego zbiorniczka do kabiny.Drugie pytanie to czy możliwe aby takie ilości szły do kabiny przy kilkakrotnym naciśnięciu spryskiwaczy.Czy tam jest jakieś łączenie a druga sprawa jak możliwe żeby pod tapicerka pękł ten karbowany wężyk - trochę jestem w szoku.Pół środka do rozebrania plastyki na słupku i progach.Pod nogami pasażera z tyłu sucho i spryskiwacz pryszcze na tylna szybę, fakt że tylko z jednej dyszy.Może małe ciśnienie z powodu nieszczelności.

[ Dodano: 2017-05-18, 22:23 ]
I jeszcze jedno pytanie, czy przy zdjętym nadkolu wyjmę zbiorniczek (rozłączenie z górnym wlewem i późniejsze połączenie)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga